مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9220 -تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 -ساعت : 16:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا:

کمیسیون ماده 5 دستوری نیست و شهردار تهران تنها یک عضو این کمیسیون است

مازندشورا: معاون برنامه ریزی ،توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران با دفاع از گزارش ارائه شده در خصوص عملکرد کمیسیون ماده 5 در شورای شهر تهران اظهار کرد : گزارش آماری معاون معماری و شهرسازی نشان داد بعضی اظهار نظرها در خصوص کمیسیون ماده 5 و بلند مرتبه سازی در شهر تهران درست نیست.

مازندشورا:

بلدیه| ناصر امانی با تشریح عملکرد کمیسیون ماده 5 گفت: کمیسیون ماده 5، کمیسیونی است که در قانون شهرداری تهران ذکر شده و مصوبه شورای عالی شهرسازی کشور را دارد که در حکم قانون است و نکته ای که باید درباره آن بدانیم آن است که این کمیسیون هفت عضو دارد که تنها یکی از آنها شهردار تهران است.
معاون شهردار تهران با انتقاد از افرادی که مدعی هستند شهردار تهران هر مصوبه ای را که خواسته از کمیسیون ماده 5 گرفته است در این باره اظهار کرد: به هیچ وجه اینگونه نیست چرا که شش عضو دیگر کمیسیون ماده 5 از معاونین و وزاری دولت هشتند که از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی و دبیر عالی شورای معماری و شهرسازی عضو آن هستند.
وی تصریح کرد: کمیسیون ماده 5 دستوری نیست که برخی در این باره مدعی دکتر قالیباف باشند بلکه همه مصوبه ها بر اساس رای گیری بدست می آید به طوری که از جمع هفت نفره حتما باید چهار نفر به یک مصوبه رای مثبت بدهند و در غیر این صورت تصویب نمی شود.
معاون شهردار تهران با اشاره به آمارهای کنونی در خصوص بلند مرتبه سازی در شهر تهران گفت: اگر مدعیان نگاهی به آمارها بیندازند مشاهده می کنند که 253 درخواست بلند مرتبه سازی طی ده سال گذشته برای ساختمان های بیش از 12 طبقه مطرح شده است، کمیسیون ماده 5 با آن موافقت نکرده و به زیر 12 طبقه تنزیل پیدا کرده اند.
امانی اظهار کرد:آمارها گواه آن است که طی چند دهه گذشته بالغ بر 900 پروژه بلند مرتبه سازی اجرا شده که از این تعداد تنها 200 مورد آن به 10 سال اخیر مرتبط است و 700 پروژه خارج از دوره مدیریت دکتر قالیباف است و نکته حائز اهمیت آن است که 200 پروژه از مجموع 700 پروژه قبلی هیچگونه سابقه ای در سامانه شهرسازی و کمیسیون ماده 5 وجود ندارد و این بدان معنا است که بدون دریافت مجوزی دستور ساخت و ساز بلند مرتبه سازی صادر شده است.
معاون شهردار تهران از اینکه عده ای بدون آنکه با سابقه کار شهرسازی، قوانین و شورای عالی معماری و شهرسازی آشنایی داشته باشند، در این باره اظهار نظر می کنند، ابراز تاسف کرد و افزود:  امیدواریم گزارش ارائه شده در شورای شهر تهران به برخی اظهار نظرهای غیر کارشناسی پایان دهد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمیسیون - تهران - شهردار - شهرسازی - شورای - معاون - مصوبه - مرتبه - پروژه - اظهار - وزارت - گذشته - امانی - سابقه - آمارها - قانون - معماری - قالیباف - باشند - دستوری -

نظر شما در مورد : کمیسیون ماده 5 دستوری نیست و شهردار تهران تنها یک عضو این کمیسیون است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها