مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9249 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 09:38

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کربلا اربعینی شد

برپایی موکب کشورهای اسلامی در کربلا

مازندشورا: کربلا – کربلا روزهای پر جنب‌وجوشی را پشت سر می‌گذارند و خادمان کشورهای مختلف اسلامی مشغول برپایی موکب‌هایی برای پذیرایی از زوار اربعین هستند.

مازندشورا:خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها- علیرضا نوری کجوریان: هرروز برشمار زائران اربعین افزوده می‌شود و حال و هوای کربلا آرام‌آرام اربعینی می‌شود. زائرانی که از گوشه و کنار کشورهای اسلامی خود را به کربلا می‌رسانند تا زائر کوی دوست شوند.

اگر گشتی در شهر کربلا و نجف و شهرهای منتهی به آن بزنید، شاهد برپایی موکب‌هایی هستید که خود را برای پذیرایی و خدمت به زائران اربعین آماده می‌کنند و کربلا کلکسیونی از وحدت اقوام و ملت‌ها شده است.

پیاده‌روها و حاشیه خیابان‌های منتهی به حرم مطهر امام حسین (ع) از کیلومترها قبل محل برپایی موکب‌های کشورهای مختلف شده است. در خیابان جمعیه شهر کربلا کشورهای مختلف عربی و اسلامی از کویت، امارت، ایران و خلیج نشینان عربی خیمه و موکب زده‌اند و مشغول پذیرایی از زوار حسینی هستند.

خادمان شهرهای مختلف عراق ازجمله العماره نیز خود را به کربلا رسانده‌اند تا با برپایی موکب‌های عزا، سهمی در اربعین و خدمت‌رسانی به زوار داشته باشند.

طنین نوای عزای امام حسین (ع) در شهر

 در شهر کربلا، حال و هوا حسابی اربعینی شده و نوای حزین و سوزناک چند روزی است که در ساعت‌های مختلف در فضای شهر شنیده می‌شود و به گفته بومیان، این نوا و موسیقی غمناک عزای حسین (ع) است.

خادم موکب کشور کویت به خبرنگار مهر می‌گوید: آمده‌ایم تا به زوار امام حسین (ع) در اربعین خدمت کنیم و در این راه نقش داشته باشیم.

محمد الواحد می‌گوید: در این موکب ۵۰ خادم حسینی حضور دارند تا بعد از اربعین مشغول خدمت‌رسانی به زائران خواهند بود.

موکب شهر العماره عراق نیز از چند روز قبل چادرهای اسکان و اقامت زائران حرم را در خیابان جمعیه عراق برافراشته‌اند و چند رأس گاو و گوساله نیز برای قربانی کردن در روزهای قبل از اربعین به همراه آورده‌اند.

کربلا رنگین کمان اقوام و مذهب شده است

بوی اسپند فضای شهر کربلا را عطرآگین کرده است و خادمان موکب‌ها با چای عربی و ایرانی، خرما و کیک از زوار پذیرایی می‌کنند، اینجا رنگین‌کمان اقوام شده که در سایه‌سار رحمت ایزدی و حرمین شریفین، تجلی‌گاه وحدت مسلمین شده است. تاکنون دو موکب از مازندران نیز در کربلای معلی برپاشده و شش موکب دیگر نیز در سه‌راهی کوت و دیگر مسیرهای منتهی در حال برپایی است.

۲۰۰ نیرو اعم از آشپز، بنا، راننده، پزشک و غیره در موکب مازندران مشغول خدمت‌رسانی هستند و اقلام موردنیاز غذایی، دارویی و پزشکی زائران اربعین مهیا شده است.

طبق اعلام ستاد اربعین مازندران شمار ثبت‌نام کنندگان پیاده‌روی اربعین از ۳۳ هزار نفر گذشته است و به گفته حسن قدم پور عضو جمعیت پزشکان بدون مرز، حدود هفت پزشک در موکب مازندران در کربلای معلی مستقر می‌شوند اظهار داشت: اقلام و تجهیزات دارویی و پزشکی برای خدمات‌رسانی به زائران استان در کربلا فراهم‌شده و مشکلی نداریم.

وی اظهار داشت: تجهیزات و اقلام دارویی نظیر پماد، دارو، سرم، تزریقات و غیره برای خدمات‌دهی به زائران اربعین فراهم‌شده و پزشکان عمومی نیز در موکب حضور دارند.

 گروه پزشکان مازندران مستقر در موکب آماده خدمات‌رسانی به زائران اربعین هستند و مسافران می‌توانند با مراجعه به چادرهای درمانی و ایستگاه‌های صلواتی از خدمات استفاده کنند.

کربلا روزبه‌روز اربعینی‌تر می‌شود و مردم شهر، منزل‌هایشان را برای اقامت و اسکان زائران امام حسین (ع) آماده می‌کنند، حاج محسن خادم مسجد جمعیه شهر کربلا می‌گوید: زائران مشکل اقامت در کربلا را نخواهند شد زیرا از چند روز دیگر همه خانه‌های کربلا زائرسرا خواهد شد و بومی‌ها به عشق امام حسین عاشقانه از زائران پذیرایی و میزبانی خواهند کرد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کربلا - اربعین - زائران - برپایی - مازندران - پذیرایی - مختلف - کشورهای - مشغول - جمعیه - دارویی - پزشکان - خدمت‌رسانی - می‌گوید - اقلام - اسلامی - منتهی - اقامت - آماده - اربعینی - اقوام - پزشکی - اظهار - خدمات‌رسانی - کربلای - تجهیزات - فراهم‌شده - مستقر - خادمان - خیابان - موکب‌های - شهرهای - حسینی - العماره - چادرهای - خواهند - دارند - اسکان -

نظر شما در مورد : برپایی موکب کشورهای اسلامی در کربلا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها