مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9255 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 10:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر امنیت حمل‌ونقل و تکمیل خطوط ریلی بین ایران و ترکیه/ مذاکره در خصوص رفع توقف‌های طولانی قطارها و کامیون‌ها در مرز ترکیه/ توسعه حمل‌ونقل مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت است

جزئیات دیدار وزیر‌ اقتصاد ترکیه با وزیر راه و شهرسازی ایران؛

تاکید بر امنیت حمل‌ونقل و تکمیل خطوط ریلی بین ایران و ترکیه/ مذاکره در خصوص رفع توقف‌های طولانی قطارها و کامیون‌ها در مرز ترکیه/ توسعه حمل‌ونقل مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت است

مازندشورا: عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه ضمن تاکید بر تکمیل اتصالات ریلی بین ایران و ترکیه، مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت را توسعه حمل‌ونقل دانست و گفت: ایران خواستار آن است که اقداماتی انجام شود که ایمنی حمل‌ونقل در مسیر ترکیه ارتقا پیدا کند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی عصر دیروز شنبه ۱۵ آبان با نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه ملاقات کرد و دو کشور در خصوص تسهیل روابط حمل‌ونقلی یکدیگر به بحث و گفت‌وگو نشستند.

عباس آخوندی در این دیدار تأکید کرد که مهم‌ترین ابزار برای توسعه تجارت توسعه حمل‌ونقل است و گفت: باید بتوانیم به روان‌سازی حمل‌ونقل و ترانزیت بین دو کشور بپردازیم تا اینکه بتوانیم از این مسیر به توسعه تجارت برسیم.

وی تسهیل عبور و مرور مرزی را مهم‌ترین راهکار دانست و با اشاره به مشکلاتی از قبیل صف‌های طولانی کامیون‌ها که ناشی از دیب زنی و توقف در مرز است، گفت: هم‌چنین تفاوت قابل‌توجه قیمت سوخت در ترکیه و ایران باعث توقف‌های طولانی کامیون‌ها در مرز شده است و از طرفی ناامنی‌های اخیر در ترکیه باعث توقف سیر قطارهای مسافری ما به ترکیه شده است.

آخوندی با اعلام اینکه سیر قطارهای باری ما به ترکیه هم چنان ادامه دارد، به دو خبر تأسف‌بار به آتش کشیده شدن کامیون‌های ترانزیتی ایرانی و کشته شدن یک راننده اشاره کرد و گفت: ایران خواستار آن است که اقداماتی انجام شود که ایمنی حمل‌ونقل در مسیر ترکیه ارتقا پیدا کند.

وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین در خصوص اتصالات ریلی بین ایران و ترکیه بخصوص بر اتصال ریلی محور بازرگان به خط ریلی قارص در ترکیه و هم‌چنین تکمیل دور دریاچه وان تأکید داشتند.

نیهات زیبکچی وزیر اقتصاد ترکیه نیز در این دیدار با اظهار تأسف از اتفاقات رخ‌داده گفت: یکی از اقدامات مهم ترکیه این خواهد بود که در مسیر عبوری کامیون‌های ترانزیتی باید ایمنی با استاندارد بین‌المللی حاکم باشد.

در این دیدار هم‌چنین طرف ترک بر ورود و مشارکت بیشتر در پروژه‌های زیربنایی ایران تأکید کرد که مبنا و بستر آن نیازمند به برقراری روابط بانکی است.

بر اساس اعلام وزیر اقتصاد این کشور، وزارت اقتصاد مسئول نهادهای بانکی و مالی دولتی ترکیه است و حتماً این تسهیلات و روان‌سازی را انجام خواهد داد که راه را برای ورود پیمانکاران ترک باهدف مشارکت در پروژه‌های زیربنایی ایران هموار کند.

وزیر اقتصاد ترکیه هم چنین خواستار آن شد که ترکیه بتواند سهمی را در تکمیل زیربناهای حمل‌ونقل در ایران داشته باشند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترکیه - حمل‌ونقل - اقتصاد - توسعه - شهرسازی - هم‌چنین - تجارت - دیدار - مهم‌ترین - آخوندی - کامیون‌ها - تأکید - تکمیل - طولانی - ترانزیتی - قطارهای - اعلام - کامیون‌های - زیربنایی - بانکی - پروژه‌های - مشارکت - ایمنی - خواستار - تسهیل - نیهات - وزارت - ابزار - توقف‌های - زیبکچی - روابط - اینکه - روان‌سازی - بتوانیم - اشاره -

مطالب مرتبط با : تاکید بر امنیت حمل‌ونقل و تکمیل خطوط ریلی بین ایران و ترکیه/ مذاکره در خصوص رفع توقف‌های طولانی قطارها...
نظر شما در مورد : تاکید بر امنیت حمل‌ونقل و تکمیل خطوط ریلی بین ایران و ترکیه/ مذاکره در خصوص رفع توقف‌های طولانی قطارها...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها