مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9258 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 10:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احمدی لاشکی، نماینده پادساعت گرد

گفتمان ناکوک در روز ملی مازندران؛

احمدی لاشکی، نماینده پادساعت گرد

اختصاصی مازندشورا: در کمال تعجب در فضایی که همبستگی موج می زد شاهد تحرکات و گفتار عجیب نماینده ای از غرب استان هستیم که به نظر می آید ساز کوک پیشرفت استان را ناکوک می کند. گویی که عقربه های ساعت توسعه استان در خلاف جهت تنظیم شده است

اختصاصی مازندشورا: مجید قربانی*- آنچه که در ابتدای مجلس دهم شاهد آن بودیم تبلور همدلی و همزبانی در سرزمین علویان بود. نتیجه این همدلی در واقع حضور یک نماینده از مرکز استان در هیات رییسه مجلس بود که موجی از شادی و غرور را در سطح استان به راه انداخت. دیگر کسی صحبت از تفرقه نمی کرد و عقربه های ساعت رشد و بالندگی استان با حرکت مناسب و منظم در حال حرکت بودند. ساز توسعه استان مازندران، کوک کوک بود تا جایی که مجمع نمایندگان استان مازندران به عنوان الگوی یکپارچگی در کشور لقب گرفت.

تا اینکه در روز ملی مازندران خبر خوشحال کننده ای از دولت تدبیر و امید به گوش مردم رسید. اقتصاد مازندران متحول شد و بندرامیرآباد به نمایندگی از سه بندر مازندران با موافقت اصولی به  منطقه آزاد تجاری-صنعتی تبدیل شد. البته برای موافقت نهایی پس از فراهم آوردن بسترهای لازم و تایید دولت و تصویب مجلس، چرخه این اتفاق مهم کامل خواهد شد.اما در کمال تعجب در فضایی که همبستگی موج می زد شاهد تحرکات و گفتار عجیب نماینده ای از غرب استان هستیم که به نظر می آید ساز کوک پیشرفت استان را ناکوک می کند. گویی که عقربه های ساعت توسعه استان در خلاف جهت تنظیم شده است.

به واقع نکات ذیل قابل بحث وگفتمان است:

۱-آیا منفعت حاصل از منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد شامل کل استان مازندران نمی شود؟

۲-آیا حرکت پادساعت گرد این نماینده عزیز به اقتصاد استان آسیب نمی زند؟

۳-آیا عدم همراهی بیان شده، به تلاش های پشت پرده جهت جدایی غرب استان از مازندران، دامن نمی زند؟

۴-آیا از نگاه دولت مردان و سایر نمایندگان در خارج استان، این گفتمان ناکوک، به عنوان نشانه ای از عدم انسجام مجمع نمایندگان استان در احقاق حق مردم منطقه شمال کشور تلقی نمی گردد؟

۵-آیا به سرانجام رساندن طرح منطقه آزاد در بندر امیراباد، مسیر منطقه آزاد شدن دو بندر دیگر را هموار نمی کند؟

۶-آیا اختلاف نمایندگان مجمع استان، باعث کاهش قدرت این مجمع در تحقق سایر موضوعات اساسی استان نخواهد شد؟

به نظر می رسد که بررسی پاسخ این سوالات و سایر مسایل مرتبط، ما را به این نقطه رهنمون می کند که در احقاق حق مردم استان مازندران، جز با همدلی و هوشیاری گزینه دیگری وجود ندارد و نخبگان و بزرگان استان در ایجاد این وفاق استانی نقش تعیین کننده ای دارند.

امیدواریم که نوار پیشرفت و توسعه استان با حرکات پادساعتگرد، گسسته نشود و در سایه همدلی نمایندگان و تدبیر دولت کریمه، شاهد بازگشت امید به اقتصاد و کسب و کار مردم استان باشیم.

* استاد دانشگاه و پژوهشگر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمدی لاشکی - قاسم احمدی لاشکی - منطقه آزاد - نماینده غرب مازندران - نماینده نوشهر و چالو - امیرآباد بهشهر - منطقه آزاد مازندران - مخالفت احمدی لاشکی -

نظر شما در مورد : احمدی لاشکی، نماینده پادساعت گرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها