مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9274 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 12:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
منطقه آزاد امیرآباد رهگذر توسعه مازندران

عضو مجمع نمایندگان مازندران:

منطقه آزاد امیرآباد رهگذر توسعه مازندران

مازندشورا: مازندران با دارا بودن ۱۲۰ هزار نفر بیکار در گذشته، به دلیل برخی اختلافات از توسعه جامانده است و نباید اکنون با دامن زدن به این اختلافات، از توسعه و ظرفیت ایجاد شده در استان مازندران و فراهم شدن مقدمات کار برای منطقه آزاد شدن بندرامیرآباد جابمانیم

مازندشورا: علی محمد شاعری با اشاره به موافقت منطقه آزاد شدن امیرآباد افزود: اکنون فرصتی ایجاد شده است تا با موافقت تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد به منطقه آزاد، توسعه ای که سال‌ها در انتظار آن بودیم اتفاق بیفتد و لذا باید کمک کار اجرایی شدن و تصویب منطقه آزاد تجاری امیرآباد باشیم.

وی با اعلام اینکه ما مخالف ایجاد منطقه آزاد در سه نقطه از مازندران نیستیم، یادآور شد: ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی و گردشگری در نقاط مختلف، توسعه همه جانبه برای استان را به همراه دارد اما بر این اعتقادیم که وقتی موافقت شورای عالی مناطق آزاد اعلام شد، همه مردم، مسئولان و نمایندگان از این مهم حمایت کنند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: باید همه ما با حمایت از این موافقت شورای عالی مناطق آزاد، برای توسعه اقتصادی استان مازندران تلاش کنیم تا از رهگذر توسعه منطقه آزاد امیرآباد، کمکی به آبادی سایر نقاط مختلف استان مازندران و کشور شود. 

شاعری گفت: مازندران با دارا بودن ۱۲۰ هزار نفر بیکار در گذشته، به دلیل برخی اختلافات از توسعه جامانده است و نباید اکنون با دامن زدن به این اختلافات، از توسعه و ظرفیت ایجاد شده در استان مازندران و فراهم شدن مقدمات کار برای منطقه آزاد شدن بندرامیرآباد جابمانیم.

وی بیان داشت: همه شهرستان‌های مرزی کشور ما از منطقه آزاد برخوردار هستند و مازندران از جمله استان‌هایی است که علی رغم تلاش فراوان به دلیل وجود برخی اختلافات، از این توسعه بازمانده است و فاقد منطقه آزاد بوده است.

این مسئول گفت: موقعیت مناسب بندر امیرآباد، تعداد اسکله‌های پیش بینی شده، اتصال به شبکه سراسری راه آهن و رو رو ریلی، دسترسی به کریدور شمال- جنوب، نزدیکی به مرز اینچه برون، نزدیکی به فرودگاه دشت ناز ساری، وسعت محوطه‌های پشتیبانی و... مزیت‌های مهم این منطقه است که باعث  می‌شود بندر امیرآباد به عنوان منطقه آزاد بیش از پیش مورد توجه باشد.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - منطقه آزاد - توسعه - امیرآباد - مازندران - موافقت - استان - ایجاد - اختلافات - شورای - نزدیکی - مختلف - حمایت - مناطق - بندرامیرآباد - افزود - بهشهر - اکنون - اقتصادی - تجاری - نماینده - اعلام -

نظر شما در مورد : منطقه آزاد امیرآباد رهگذر توسعه مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها