مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9306 -تاریخ انتشار : یکشنبه 16 آبان 1395 -ساعت : 16:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خدمات مناسب؛ عامل اصلی برگشت معکوس جمعیت به روستاها

جرای طرح هادی در ۳۲ روستا قائمشهر؛

خدمات مناسب؛ عامل اصلی برگشت معکوس جمعیت به روستاها

مازندشورا: بخشدار مرکزی قائم‌شهر تصریح کرد: در بخش ارتقای خدمات آموزش و پرورش، آبرسانی، بهداشت و جهادکشاورزی، توسعه راههای آسفالته رو ستایی و توسعه شبکه‌های آب، برق و گاز هم اعتبارات قابل ملاحظه ای، اختصاص و هزینه شد

مازندشورا: محمدحسین عمویی، بعدازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران، آمار جمعیت بخش مرکزی قائم‌شهر را برابر آمار سرشماری سال ۱۳۹۰حدود یکصدهزارنفر ، اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه برخی از روستاهای بخش مرکزی به شهر متصل شده و در حریم شهری قرار گرفته اند، اما آمار معکوس مهاجرت از شهر به روستاها، جمعیت روستایی را افزایش داده بطوریکه سرشماری سال جاری، رقم جدیدی از تعداد روستانشینان ما مشخص را خواهد کرد.

وی افزایش خدمات در روستاها را از علل اصلی، برگشت معکوس جمعیت به روستاها دانست و افزود: در طی سه سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه روستایی هزینه شده است و در حوزه روستایی پروژه‌های عمرانی و زیربنایی متعددی برای آسایش و آرامش روستانشینان اجرا شد.

بخشدار مرکزی قائم‌شهر تصریح کرد: در بخش ارتقای خدمات آموزش و پرورش، آبرسانی، بهداشت و جهادکشاورزی، توسعه راههای آسفالته رو ستایی و توسعه شبکه‌های آب، برق و گاز هم اعتبارات قابل ملاحظه ای، اختصاص و هزینه شد.

عمویی از اجرای طرح هادی در ۳۲ روستا خبرداد و اظهار داشت: تاکنون، شش میلیارد تومان برای اجرای طرح هادی در روستاها هزینه شد.

وی در خصوص خدمات بهداشتی در روستاها، گفت: در طی سه سال گذشته، ساخت و باز سازی ۱۷خانه بهداشت با بیش از یک میلیارد تومان انجام و برای تأسیس هفت مرکز بهداشتی درمانی روستایی حدود سه میلیارد تومان اعتبار در نظرگرفته شده است.

عمویی در راستای خدمات رسانی به روستاها، خاطرنشان کرد: ۳۶ مدرسه بلااستفاده روستایی را شناسایی کردیم که تاکنون ۲۶ مدرسه باز سازی و بازگشایی شد و ۲ هزار دانش آموز از قائم‌شهر به روستاها بازگشتند.

بخشدار بخش مرکزی قائم‌شهر با اشاره به ساماندهی فاضلابها، عنوان کرد: در حوزه روستایی به دهیاران، ماشین‌هایی برای جمع‌آوری و حمل زباله های روستائیان داده شد.

بخشدار بخش مرکزی ساخت و سازهای غیرمجاز را بلای جان روستائیان دانست و گفت: بطور متوسط هفته ای ۱۰ الی ۲۵ ساختمان غیرمجاز در این بخش، تخریب می‌شوند و رؤسای ادارات هم به هیچ عنوان حق دادن انشعاب  به سازه های غیرمجاز، ندارند.

وی با اشاره به اجرای طرح صیانت اجتماعی در روستاها، بیان کرد: در هر روستا، سه تفر انتخاب شده‌اند که این افراد جلساتی را برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در روستاها برگزار می‌کنند.

عمومی در پایان، خاطرنشان کرد: بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر دارای ۹۹ دهیاری است و هشت مجوز جدید تأسیس دهیاری هم صادر شده است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روستاها - مرکزی - روستایی - قائم‌شهر - بخشدار - تومان - خدمات - میلیارد - جمعیت - عمویی - توسعه - اجرای - غیرمجاز - معکوس - هزینه - روستا - اشاره - مدرسه - عنوان - خاطرنشان - روستائیان - دهیاری - اجتماعی - سرشماری - تأسیس - تاکنون - قائمشهر - برگشت - گذشته - اعتبار - روستانشینان - دانست - بهداشت - افزایش - بهداشتی -

نظر شما در مورد : خدمات مناسب؛ عامل اصلی برگشت معکوس جمعیت به روستاها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها