مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9364 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 09:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حقانی خبر داد

شناسایی نیمی از باغات تهران

مازندشورا: عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: تنها نیمی از روند شناسنامه‌دار کردن باغات انجام شده است.

مازندشورا:

بلدیه| محمد حقانی اظهار کرد: طبق قانون سال ۵۹ و آیین‌نامه اجرایی، شهرداری‌ها موظف هستند برای باغات و درختان شناسنامه تهیه کنند، اما متاسفانه این قانون هنوز اجرایی نشده است. 
وی افزود: در بودجه سال ۹۴ برای شناسنامه‌دار کردن باغات سه میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شد، اما اندکی بعد به دو میلیارد تومان کاهش یافت. عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری تهران شناسایی باغات از دو تا پنج‌هزار مترمربع و بزرگ‌تر از پنج‌هزار مترمربع را انجام داده است، گفت: اکنون فرآیند شناسایی باغات ۵۰۰ تا دوهزار مترمربع در حال انجام است. وی با بیان اینکه نتیجه باغات شناسایی شده هنوز به صحن شورا نیامده است، افزود: لازم است باغات شناسنامه‌دار شده در صحن شورا تصویب شود تا وجهه قانونی پیدا کند و به این ترتیب به شکل مطمئن‌تری حراست شود. حقانی با اشاره به اینکه در حال حاضر روند اجرایی نحوه صدور شناسنامه برای باغات شناسایی شده در حال انجام است، خاطرنشان کرد:‌ شکل شناسنامه باید به گونه‌ای طراحی شود که سن درخت، نوع و تعداد درخت‌ها، نام مالک باغ و نوع پراکنش درخت‌ها درون باغ در آن قید و یک نسخه از آن به شورای شهر ابلاغ شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : باغات - شناسایی - حقانی - شناسنامه - مترمربع - اجرایی - تهران - اینکه - پنج‌هزار - شورای شهر - درخت‌ها - شناسنامه‌دار - قانون - افزود - میلیارد - تومان - شورای -

نظر شما در مورد : شناسایی نیمی از باغات تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها