جنگ شرق و غرب؛ مولود تنگ نظری‌های مسئولان

تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 10:45

کد مطلب: 9371 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش مازندشورا از کمپین‌های تلگرامی شرق و غرب مازندران/

جنگ شرق و غرب؛ مولود تنگ نظری‌های مسئولان

اختصاصی مازندشورا: در وهله اول کمپین‌های موافق منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد به نظر یک درخواست منطقی را مطرح کرده‌اند و در راستای توسعه استان، رضایت خود از عملکرد مدیران استان را نشان می‌دهند، اما از طرف دیگر کمپین‌هایی در جهت مخالفت با این تصمیم شورای عالی مناطق آزاد در مازندران بوجود آمده که به طور مشخص می‌خواهند حق غرب استان ادا شود و بندر نوشهر را محق تبدیل شدن به منطقه آزاد می‌دانند

اختصاصی مازندشورا: از روز گذشته کمپین‌های تلگرامی در استان مازندران به راه افتاده است و در آن در موافقت یا مخالفت با منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد امضا جمع می‌کنند. این گروه‌های تلگرامی با هدف رساندن پیام خود به دولتمردان و سعی در القای خواست خود را دارند.

در وهله اول کمپین‌های موافق منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد به نظر یک درخواست منطقی را مطرح کرده‌اند و در راستای توسعه استان رضایت خود از عملکرد مدیران استان را نشان می‌دهند، اما از طرف دیگر کمپین‌هایی در جهت مخالفت با این تصمیم شورای عالی مناطق آزاد در مازندران بوجود آمده که به طور مشخص می‌خواهند حق غرب استان ادا شود و بندر نوشهر را محق تبدیل شدن به منطقه آزاد می‌دانند. در این راه نیز صفحات اینستاگرامی برخی از مسئولان را هدف قرار داده‌اند و در آن محیط اعتراض خود را نشان می‌دهند.

در این میان به نظر می‌آید موضوع اصلی که ایجاد منطقه آزاد است کاملا از بین رفته و به جنگ شرق و غرب مازندران تبدیل شده است و هر طرف با یارگیری بیشتر خواهان نشاندن حرف خود بر کرسی را دارند. در حال حاضر که استان‌های همجوار مازندران یعنی گیلان و گلستان دارای منطقه آزاد تجاری هستند، در مازندران همچنان درگیری‌ها بر سر مکان یابی برای منطقه آزاد وجود دارد و آنچنان دعوا بالا گرفته است که بعید نیست دولتمردان از اعطای منطقه آزاد به مازندران پشیمان شوند.

مهم‌ترین پیام کمپین‌های غرب مازندران این است که حالا که بندر نوشهر قرار نیست منطقه آزاد بشود، پس بندر امیر آباد هم نشود. هرچند که این درخواست شاید چندان منطقی به نظر نرسید اما ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد را به نوعی بی‌عدالتی می‌دانند.

با آنکه هنوز هیچ چیز در مورد منطقه آزاد امیرآباد قطعی نشده است، اما رفتارهای اینچنینی از مسئولان که دامنه آن به مردم عادی هم کشیده شده است، بیش از آنکه جنبه ترقی خواهانه داشته باشد، جنبه ستیزه‌جویانه دارد زیرا به جای آنکه از نظر فنی و کارشناسی به موضوع نگاه کنند، دیدگاه احساسی و ناسیونالیستی را غالب کرده‌اند. انتخاب استفاده از این فرصت ویژه یا فرصت سوزی و جنجال‌های بی‌فایده برعهده نمایندگان مازندران است به خصوص که شورای عالی مناطق آزاد، دولت و همچنین استانداری مازندران نظرشان بر روی بندر امیرآباد است.

نویسنده :

برچسب ها : #منطقه آزاد #امیرآّاد #بندر نوشهر #نمایندگان مازندران #مجمع نمایندگان #عبدالله رضیان #منطقه آزاد مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جنگ شرق و غرب؛ مولود تنگ نظری‌های مسئولان

*

*


X https://sport45.site/