مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9381 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 12:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در منطقه21 انجام مي شود؛

آموزش‌ قوانين ترافيکي به خانواده ها

مازندشورا: شهردار منطقه 21 از برگزاري منظم کلاس هاي آموزش ترافيک در پنجشنبه هر هفته براي خانواده هاي سطح اين منطقه در راستاي يادآوري قوانين ترافيکي به منظور ارتقاي سطح ايمني لازم در ترددهاي روزانه شان خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه| جمال بافراني شهردار اين منطقه با بيان اينکه آموزش‌ يكي‌ از مهمترين مباحث قابل تامل و تاثيرگذار در رفع‌ مشكلات‌ ترافيك‌ است،تصريح کرد:با توجه به افتتاح و بهره برداري از "پارک آموزش ترافيک" منطقه  21 و لزوم توجه به اين مقوله مهم به منظور ارتقاي سطح ايمني ترافيک؛برنامه آموزشي منظم و مدوني براي شهروندان سطح اين منطقه در نظر گرفته شده است تا ايشان بتوانند با مراجعه و حضور در پارک آموزش ترافيک جديد الاحداث منطقه ،ضمن بهره گيري از موضوعات آموزشي مطروحه در اين کلاسها که با استفاده  از وسايل کمک آموزشي در قالب بازيهاي ترافيکي براي فرزندانشان طراحي شده است در فضاي گرم و صميمي از امکانات اين پارک آموزشي استفاده نمايند.
وي در ادامه با اشاره به اينکه در بين گروه هاي مختلف سني کودکان آسيب بيشتري را به جهت عدم آموزش قوانين ترافيکي متحمل مي شوند،تصريح کرد: گروه سني کودکان و نوجوانان مستعد آموزش پذيري در کليه موضوعات شهري بوده و به همين دليل جزو اصلي ترين مخاطبان برنامه هاي آموزشي شهرداري ها هستند که براي‌ تاثيرگذاري بهينه بر آنها بايد از روشهاي گوناگوني همچون آموزشهاي نظري در مدارس و آموزشهاي عملي و کارگاهي در فضاي مناسب براي آنها بهره برد که پارکهاي آموزش ترافيک از جمله اماکن آموزشي-کارگاهي مناسب براي کودکان است که آنها در اين پارکها آموزش عملي قوانين ترافيکي در قالب بازيهاي مناسب رده سني شان را خواهند ديد.
شهردار اين منطقه اظهار داشت:آموزش‌هاي‌ مستقيم‌ رفتار ترافيكي‌ به‌ كودكان‌ در محيط‌ واقعي با خطراتي‌ مواجه است و همين امر از جمله دلايل مهم در احداث پارکهاي آموزش ترافيک در مناطق 22گانه شهرداري تهران و بهره گيري از امکانات اين پارکها به منظور ارايه آموزشهاي عملي در محيطي واقعي و ايمن به کودکان است.
بافراني افزود:درسراي محلات کم برخوردار از جمله چيتگر شمالي،جنوبي و وردآورد با حضور افسران راهور  و معاون حمل و نقل و ترافيک منطقه ،آموزش فرهنگ صحيح ترافيک به فرزندان با حضور خانواده هايشان صورت مي گيرد.
وي در ادامه اظهار داشت:پخش فيلم هاي کوتاه ترافيکي ، استفاده از دوچرخه در فضاي پارک، برگزاري جلسات پرسش و پاسخ، اجراي نمايش و ... جزء برنامه هايي است که در روزهاي پنجشنبه هر هفته براي خانواده ها  در پارک آموزش ترافيک اجرا مي شود.
بافراني در پايان با بيان اينکه يکي از مهمترين تدابير شهرداري تهران در حوزه حمل و نقل و ترافيک  در سال 95، ارتقاي سطح فرهنگ ترافيک و حمل و نقل پايدار است،اظهار داشت:ترافيک سه راس دارد که شامل آموزش ،تحقق اجراي قوانين و مهندسي زيرساخت است که  اگر هر کدام از اضلاع اين مثلث  کار خود را درست انجام ندهند ،حمل و نقل عمومي شهروندان  با مشکل مواجه خواهد شد .


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - ترافيک - آموزشي - منطقه - ترافيکي - کودکان - قوانين - اظهار - مناسب - خانواده - آموزشهاي - اينکه - بافراني - شهرداري - کارگاهي - فرهنگ - تهران - پارکهاي - مواجه - اجراي - پارکها - واقعي - بازيهاي - منظور - تصريح - مهمترين - شهردار - ارتقاي - موضوعات - ادامه - استفاده - امکانات - آموزش‌ - برنامه -

نظر شما در مورد : آموزش‌ قوانين ترافيکي به خانواده ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها