مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9382 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 12:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

درخواست معاون شهردار تهران از اصحاب رسانه:

پيگيري مطالبات مردم شهر تهران از دولت

مازندشورا: ناصر اماني در جمع مديران اين حوزه در منطقه 16 به موضوع ارائه ارقام مرتبط با بدهي شهرداري در برخي رسانه ها اشاره کرد و گفت: شهرداري تهران به طور متوسط و طي ده سال گذشته سالانه ده هزار ميليارد تومان اعتبار مصوب داشته که هزينه نموده است و اين يعني اعتبار ده ساله شهرداري تهران اندکي بيش از يکصد هزار ميليارد تومان بوده و ديون شهرداري نسبت به اين حجم از اعتبار هزينه شده ميزاني معقول مي باشد.

مازندشورا:

بلدیه| توسعه شهري و امور شوراي شهرداري تهران معاون شهردار تهران با اشاره به بدهي چهارده هزار ميليارد توماني شهرداري در سال جاري گفت: حدود هشت هزار ميليارد تومان از اين مبلغ، بدهي به پيمانکاران، افراد حقيقي و حقوقي است و شش هزار ميليارد باقيمانده ديون به بانک ها مي باشد.
معاون برنامه ريزي، توسعه شهري و امور شورا ادامه داد: رقم بيست هزار ميليارد توماني اعلام شده در برخي رسانه ها به عنوان بدهي شهرداري تا پايان سال 97 است که حدود دوازده هزار ميليارد تومان آن ديون به بانکها است و عمدتا هم مربوط به هزينه کرد در مترو مي باشد و زمان آغاز اخذ اين ديون همزمان با آغاز عمليات ساخت مترو در تهران بوده است که امسال شش هزار ميليارد تومان آن سررسيد مي گردد.
معاون شهردار تهران همچنين افزود: اساساً در نظام مالي جهاني ديون سازمانها به بانک ها را بدهي تلقي نمي کنند و از آن به عنوان فرصتي که آن سازمان براي توسعه کار و فعاليت خود بهره برده است ياد مي کنند.
وي ادامه داد: رقم طلب ما از دولت بيش از دو برابر ديون ما به بانک ها مي باشد و اين ميزان ديون که کمتر از ده درصد هزينه کرد شهرداري تهران طي ده سال گذشته بوده است در صورت دريافت به موقع مطالبات از دولت هرگز ايجاد نمي گرديد.
معاون برنامه ريزي توسعه شهري و امور شورا افزود: اگر دولت ها سهم پنجاه درصدي خود از توسعه و تجهيز مترو، اگر سهم يک سوم خود از بليط مترو و اگر سهم هشتاد و دو و نيم درصدي خود از توسعه و تجهيز ناوگان اتوبوسراني، اگر عوارض بخشوده در بافتهاي فرسوده که قرار بوده دولت آن را تأمين کند و سهم شهرداري از جرائم راهنمايي و رانندگي و ساير موارد تعهد خود را پرداخت مي کردند، اين ميزان ديون هم وجود نداشت.
معاون شهردار تهران اين سئوال را مطرح کرد که آيا شهرداري تهران به علت اينکه دولت سهم خود از توسعه و تجهيز زير ساخت هاي شهر تهران پرداخت نکرده، بايد دست از کار و خدمت به مردم مي کشيدم؟
وي افزود: شهرداري تهران با ايجاد بدهي آنهم بسيار کمتر از مطالباتش از دولت اجازه نداد تا کار جهادي براي مردم شهر تهران و ارائه خدمات به آنان دچار اختلال، رخوت و توقف گردد و در اين شرايط برخي در جهت خلاف مصالح مردم به جاي مطالبه حقوق آنان از دولت، عملکرد شهرداري تهران را با بزرگنمايي غير واقعي از ديون اين سازمان زير سئوال مي برند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداري - توسعه - معاون - ميليارد - شهردار - تجهيز - تومان - افزود - ميزان - ايجاد - سئوال - پرداخت - درصدي - برنامه - مطالبات - رسانه - توماني - ادامه - عنوان - هزينه -

نظر شما در مورد : پيگيري مطالبات مردم شهر تهران از دولت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها