نمایندگان نگاه متعصبانه قومی و منطقه‌ای را کنار بگذارند

تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 13:39

کد مطلب: 9392 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیگلربیگی سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران در گفت‌وگو با مازندشورا:

نمایندگان نگاه متعصبانه قومی و منطقه‌ای را کنار بگذارند

اختصاصی مازندشورا: محسن بیگلربیگی فعال اجتماعی با اعلام خبر شروع به کار کمپین (نجات و توسعه مازندران) با هدف حمایت از ایجاد منطقه آزاد برای استان مازندران، گفت: هدف ما بحث کارشناسی و بدور از تعصب است

اختصاصی مازندشورا: محسن بیگلربیگی فعال اجتماعی با اعلام خبر شروع به کار کمپین (نجات و توسعه مازندران) با هدف حمایت از ایجاد منطقه آزاد برای استان مازندران، گفت: هدف ما بحث کارشناسی و بدور از تعصب است. جناب اقای لاشکی نماینده محترم نوشهر که با رای سایر نمایندگان ریاست مجمع نمایندگان استان مازندران را برعهده دارد می‌بایست بیش از سایرین به موضوعات تجاری و اقتصادی که سبب توسعه استان می‌شود نگاه فراگیر داشته باشد.

بیگلربیگی با بیان اینکه بندر امیرآباد بهترین نقطه در مازندران برای ایجاد منطقه آزاد است، تصریح کرد: شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بررسی تمامی جوانب و بررسی کامل هر سه بندر امیرآباد، نوشهر و فریدونکنار براساس نگاه کارشناسانه تصمیم بر ایجاد منطقه آزاد تجاری-صنعتی در منطقه امیرآباد گرفته‌اند.

سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران با اشاره به فرصت به دست آمده در توسعه تمام استان مازندران، افزود: نمایندگان مازندران به همراه مسئولان استانی باید یکپارچه و یکصدا با دید کلان و فرامنطقه‌ای به قضیه بنگرند و از تنش‌‌ها و تعصبات قومی و منطقه‌ای دوری کنند. بعد از سال‌ها تلاش اینک که در حال به ثمر نشستن زحمات مسئولین امر هستیم و آرزوی دیرینه مازندران برای داشتن منطقه آزاد در حال تحقق است، صدای مخالف و ناهماهنگ در این برهه زمانی خسارت جبران ناپذیری به استان مازندران که دارای فقر پنهان است خواهد زد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از ظرفیت‌های غرب استان مغفول و معطل مانده است که می‌تواند با همگرایی تمام نمایندگان مازندران به سرانجام برسد، گفت: بهتر است به جای فرصت سوزی و عقب راندن یکدیگر، دست به دست هم دهند و برنامه‌های توسعه‌ای برای دیگر نقاط استان تعریف نمایند و و در این راه از پتانسیل همه نمایندگان مازندران بهره ببرند.

محسن بیگلربیگی مساحت گسترده بندر امیر آباد را از نقاط مثبت این بندر دانست و گفت: قرار گرفتن در مسیر کریدور شمال شرق – شمال غرب و همچنین  قرار گرفتن بهشهر در مبدأ ورودی کریدور شمال-جنوب (مسیر ارتباط ترانزیتی کشورهای شمال اروپا، اسکاندیناوی و حاشیه خزر با کشورهای حوزه اقیانوس هند، خلیج فارس و جنوب آسیای شرقی) در شمال ایران از دلایل انتخاب این بندر است.

وی افزود: ارتباط با مسیر راه آهن تهران – گلستان – ترکمنستان و خراسان و همچنین واقع شدن در بین دو فرودگاه بین المللی ساری و گرگان و امکان احیاء و بهره برداری فرودگاه بهشهر،  وجود امکانات بالقوۀ جذب توریست و گردشگر از قبیل: اماکن تاریخی منحصر به فرد، مناظر طبیعی بی نظیر، اماکن فرهنگی-مذهبی،  وجود نیروی انسانی کارآمد و توانمند و مستعد در منطقه،  وجود زمین های لم یزرع فراوان و مستعد کاربری های تجاری ، صنایع تبدیلی و صنایع پاک و... را از دیگر ویژگی‌های بندر امیرآباد دانست و افزود: وجود دو منطقۀ ثبت جهانی شده شامل تالاب و شبه جزیرۀ میانکاله و مجموعه تاریخی عباس آباد ازجمله مزایا این منطقه نسبت به مناطق دیگر است.

وی در پایان با بیان اینکه شرقی و غربی کردن استان به نفع هیچکس نیست و تنها باعث لطمه استان مازندران می‌شود، گفت: بیاییم همه با هم برای پیشرفت و توسعه مازندران  به دور از تعلقات سیاسی و جناحی همگام شویم و این مطالبه به حق را فراگیر نماییم.

نویسنده :

برچسب ها : #محسن بیگلربیگی #نجات و توسعه مازندران #نجات مازندران #توسعه مازندران #منطقه آزاد #منطقه آزاد مازندران #بندر امیرآباد #امیرآباد #منطقه آزاد تجاری #بنادر مازندران


نمایندگان نگاه متعصبانه قومی و منطقه‌ای را کنار بگذارند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نمایندگان نگاه متعصبانه قومی و منطقه‌ای را کنار بگذارند

*

*


X https://sport45.site/