مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9403 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 15:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارزیابی مثبت وزير راه و شهرسازی از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات/ استقبال رسانه‌ها از حضور آخوندی در نمایشگاه/ پيگيری رسانه‌ها از نتيجه مذاکرات هوایی

گفت و‌گوی صمیمی آخوندی با مدیران مسوول و خبرنگاران رسانه‌ها:

ارزیابی مثبت وزير راه و شهرسازی از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات/ استقبال رسانه‌ها از حضور آخوندی در نمایشگاه/ پيگيری رسانه‌ها از نتيجه مذاکرات هوایی

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به مصلای تهران رفته بود، به سوالات متعدد خبرنگاران در خصوص حوزه‌های مختلف راه و شهرسازی به ويژه آخرين وضعيت مذاكرات بوئينگ و ايرباس و زمان ورود هواپیماهای نو به ایران پاسخ داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ضمن بازديد ازغرفه ها با مسئولان و سردبيران مطبوعات و خبرگزاری ها به گفت و گوی صميمانه پرداخت.

حضور آخوندی با استقبال خوب رسانه ها همراه شد و درغرفه خبرگزاری‌های ایلنا، ايسنا، ايرنا، مهر، فارس و تعداد زیادی از نشريات و روزنامه ها، از قبیل دنیای اقتصاد، عصراقتصاد، شرق،جام جم،ابتکار، همشهری، اعتماد، ایران، شهروند و کیهان حاضر و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وضعیت مسکن مهر و هم چنین ورود هواپیماهای جدید به کشور اهم سوالات خبرنگاران از وزیر راه و شهرسازی بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایلنا درخصوص آخرین وضعیت ورود هواپیماها گفت:مذاکرات با شرکت‌های هواپیماساز به مراحل نهایی رسیده است و توانستیم امتیاز ساخت برخی از قطعات را از ایرباس بگیریم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه قرارداد خرید هواپیماها به زودی منعقد می‌شود، گفت: در حال حاضر نمایندگان بوئینگ برای مذاکره در ایران هستند.

وی با حضور در غرفه خبرگزاری مهر نیز درباره آخرین وضعیت انعقاد قرارداد هواپیماها گفت: در حال حاضر نمایندگان شرکت هواپیماسازی بوئینگ در ایران هستند تا در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات، قرارداد با آنها امضا شود.

آخوندی خبر داد که هیأت‌هایی از شرکت‌های بزرگ هواپیمایی دائم در حال رفت و آمد به ایران هستند و درباره آخرین وضعیت تبدیل تفاهم‌نامه خرید هواپیماهای ایرباس به قرارداد نیز گفت: تبدیل تفاهم نامه به قرارداد در حال طی مراحل نهایی است.

وی درغرفه خبرگزاری ایسنا نیز در خصوص آخرین وضعیت حمل و نقل زائران اربعین حسینی اظهار کرد و گفت: هماهنگی‌های لازم برای جابجایی زائران اربعین حسینی از طریق حمل و نقل هوایی، جاده و ریل انجام شده و در این خصوص کاملا تجهیز هستیم.

آخوندی افزود: در رابطه با محورها و مرزهای شلمچه، مرز مهران و سایر مرزها اطلاع‌رسانی صورت گرفته است

آخوندی تاکید کرد: آنچه در توان ما بوده است در حوزه حمل و نقل زائران و عتبات عالیات با همه توان اقدام کرده‌ایم. تاکنون نیز به خوبی خدمات ارائه شده است، امیدواریم که بتوانیم این اتفاق بسیار مهم را مدیریت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با حضور در غرفه روزنامه عصر اقتصاد ضمن پرس و جو درخصوص وضعیت مالی رسانه‌های خصوصی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از نمایشگاه مطبوعات امسال چیست، گفت:نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته بهتر بود و وضعیت وامیدوار کننده ای داشت.

آخوندی با حضور در غرفه پارسینه جویای آخرین فعالیت‌های این مجموعه و تیم خبرنگاران آن شد و درعین حال برای ادامه راه این مجموعه آرزوی موفقیت کرد.

روزنامه کیهان نیز با دعوت از وزیر راه و شهرسازی گفت و گوی کوتاهی در خصوص آخرین وضعیت مسکن با وی داشت.

آخوندی با حضور در غرفه خبرگزاری فارس به سوال مسکنی خبرنگاران پاسخ داد و با اشاره به رونق بخش مسکن، اظهار داشت: آمارهایی که بانک مرکزی ارائه می‌دهد، نشان از رونق خرید و فروش مسکن نسبت به گذشته دارد. همچنین میزان تسهیلات بانک مسکن در ۷ ماهه گذشته نسبت به سال قبل ۱۰۸ درصد رشد داشته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: قاعدتاً به دنبال ایجاد شوک به بازار نبوده و نیستیم، چرا که منجر به افزایش قیمت به نفع سوداگری می‌شود.

آخوندی در مورد افزایش ۱۰ میلیون تومانی وام مسکن مهر پردیس، تصریح کرد: این پروژه‌ای است که در آخرین روزهای دولت قبل درباره آن تصمیم‌گیری شد و ساخت‌وساز آن در این دولت انجام می‌شود و هزینه‌ها تغییر یافته؛ البته بنیاد آن غیراصولی و مکان‌یابی غیرمهندسی و غلط در یک محیط کوهستانی با شیب بیش از ۱۵ درصد انجام شده بدون اینکه راجع به آب، معابر و برق تصمیم گرفته شده باشد، بنابراین پروژه پرمسأله‌ای است. در حال حاضر طراحی و مهندسی خوبی برای آن ایجاد شده و نسبت به بقیه پروژه‌ها از ماهیت متفاوتی برخوردار است.

وی در پاسخ به این سؤال که سازمان بازرسی راجع به خرید هواپیما نظراتی داشته است، آیا شما این گزارش را دیده‌اید، گفت: هنوز قراردادی امضا نشده و پس از قرارداد می‌توان اظهارنظر کرد، به زودی این قرارداد منعقد می‌شود.

گفت و گوی صمیمی آخوندی با اصحاب رسانه و دیدار وی از اهالی خبر در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات بعد از سه ساعت به پایان رسید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آخوندی - شهرسازی - وضعیت - قرارداد - نمایشگاه - خبرگزاری - خبرنگاران - مطبوعات - هواپیماها - دومین - روزنامه - زائران - رسانه‌ها - گذشته - مذاکرات - نمایندگان - منعقد - تبدیل - بوئینگ - درباره - اظهار - مجموعه - ایجاد - افزایش - امسال - ارائه - حسینی - گرفته - اربعین - درخصوص - خبرنگار - رسانه - درغرفه - گزارش - هوایی - ارزیابی - استقبال - ایلنا - اقتصاد - مراحل - نهایی - ایرباس - شرکت‌های - صمیمی - سوالات - هواپیماهای - اینکه -

مطالب مرتبط با : ارزیابی مثبت وزير راه و شهرسازی از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات/ استقبال رسانه‌ها از حضور آخوندی در ن...
نظر شما در مورد : ارزیابی مثبت وزير راه و شهرسازی از بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات/ استقبال رسانه‌ها از حضور آخوندی در ن...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها