مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9404 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 15:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدير عامل مترو تهران در مراسم افتتاح ايستگاه شهيد صياد شيرازي:

پرونده خط سه مترو تهران تا پايان سال بسته مي شود

مازندشورا: مدير عامل مترو تهران با تاكيد بر اينكه پرونده خط سه مترو تهران تا پايان سال بسته خواهد شد ،گفت :تنها ٤ ايستگاه از خط سه مترو باقي مانده كه دوايستگاه به پايان رسيده و مي توان گفت تا پايان سال پرونده خط سه مترو تكميل مي شود.

مازندشورا:

بلدیه| هابيل درويشي در مراسم در افتتاح ايستگاه شهيد صياد شيرازي که با حضور شهردار تهران و برخي از مسئولين شهري با اشاره به ويژگي هاي خط سه مترو تهران گفت :تاكنون از ١٠٥ ايستگاه مترو تهران به بهره برداري رسيده است، اين در حالي است که١٠٠ كيلومتر مترو در حال ساخت است .
وي با اشاره به وسعت ١١٦ هزار متر مربعي ايستگاه شهيد صياد شيرازي، اظهار کرد: اين ايستگاه داراي 16 دستگاه پله برقي است و در مراحل ساخت نيز 88 هزار متر مکعب خاکبرداري شده است و همچنين 5 هزار تن ميلگرد، 41 هزار متر مکعب بتن و 31 هزار متر مربع قالب بندي به کار رفته است.مدير عامل مترو تهران اضافه کرد: سه پست برق ،پله برقي ،ال .پي .اس و آر .اس در اين ايستگاه به كار رفته است .وي با تاكيد بر اينكه پرونده خط سه مترو تهران تا پايان سال بسته خواهد شد ،گفت :تنها ٤ ايستگاه از خط سه مترو باقي مانده كه دوايستگاه به پايان رسيده و مي توان گفت تا پايان سال همه پرونده خط سه مترو تكميل مي شود.
درويشي با اشاره به تجهيزات داخلي مترو تهران گفت:ما شعار اقتصاد مقاومتي را از سال هاي قبل در دستور كار خود قرار داديم، به گونه اي که امروز بيش از ٨٠ درصد از تجهيزات مترو بومي سازي شده و ساخت داخل است .
وي تصريح كرد:در بخش ناوگان بيش از ٦٠ درصد تجهيزات ساخت داخل به شمار مي آيد و در بخش عمراني ١٠٠ درصد مترو تهران داخلي است . به گفته درويشي، بيش از ٢٠٠ شركت حدود ٤٠٠ دستگاه كالا داخلي را در اختيار مترو تهران گذاشته اند .
مديرعامل شرکت مترو تهران افزود:هدف ما اين است كه در سال ٩٦ در بخش تجهيزات ثابت و ناوگان به طور صد درصدي به توليدات داخلي متكي شويم . درويشي افزود:مقرر شده است توليدات كارخانه واگن سازي تهران نيازهاي ناوگان ١٠٠ كيلومتر مترو در حال ساخت را تامين كند زيرا اين كارخانه قادر است نيازهمه كلانشهرهاي ايران را تامين كند. وي با اشاره به قيمت ارزان متروي تهران گفت : با وجود محدوديت هاي موجود ما ارزان ترين مترو را براي شهروندان تهراني ايجاد کرده ايم.
درويشي با عنوان اين مطلب که مترو تهران توان صدورخدمات فني به كشورهاي همسايه را دارد، تاكيد كرد:مطالعات مترو تهران كامل است و در آن از تكنولوژي روز دنيا استفاده مي شود، به طوري که در اين رابطه از مشاورين درجه يك نيز استفاده مي شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - ايستگاه - درويشي - داخلي - تجهيزات - اشاره - پايان - پرونده - ناوگان - شيرازي - توليدات - تامين - افزود - ارزان - استفاده - كارخانه - كيلومتر - مراسم - افتتاح - رسيده - دستگاه - تاكيد -

نظر شما در مورد : پرونده خط سه مترو تهران تا پايان سال بسته مي شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها