مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9405 -تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 -ساعت : 15:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

قالیباف:

ترويج بي اعتمادي، عدالت خواري است

مازندشورا: يک روستازاده هستم و امروز در يک مسئوليتي مثل شهرداري تهران توفيق خدمت دارم که افتخار رفتگري مردم را دارد.

مازندشورا:

بلدیه| محمد باقر قاليباف شهردار تهران در مراسم افتتاح ايستگاه مترو شهيد صياد شيرازي از خط سه مترو تهران ضمن تقدير از دست اندر کاران احداث خطوط مترو اظهار داشت: از شهيد نواب صفوي پرسيدند در حکومت اسلامي مي خواهي چه کار کني؟ ايشان گفت؛ اگر رفتگر حکومت اسلامي هم شوم، به آن افتخار مي کنم. بنده با افتخار مي گويم يک روستازاده هستم و امروز در يک مسئوليتي مثل شهرداري تهران توفيق خدمت دارم که افتخار رفتگري مردم را دارد. اين به برکت 50 سال خون دل خوردن و خون دادن اين مردم و ملت است. اين ملت پاي انقلاب آمدند و همه مردم با هر گرايش و سليقه اي پاي انقلاب ايستادند.
وي در اين مراسم گفت:شهيد صياد شيرازي يک افسر متدين، انقلابي، مجاهد و رزمنده واقعي بود که از لحظه پيروزي انقلاب اسلامي در تمامي نقاط بحراني حضور داشت؛ چه قبل از جنگ و در کردستان، چه در دوران دفاع مقدس که از فرماندهان و اميران برجسته و تاثيرگذار به شمار مي رفت و چه پس از دوران دفاع مقدس.
وي تاکيد کرد: شهيدصياد شيرازي جزو فرماندهاني بود که براي انقلاب، مردم و مبارزه با گروه هاي الحادي هم خون داد و هم خون دل خورد. ايشان با سختي و مشقتي که در دوران دفاع مقدس وجود داد و با همه آن فراز و نشيب ها و فضاي سختي که در دوران بني صدر در کردستان وجود داشت، زحمت کشيدند. همچنين نقش شهيد صياد شيرازي در خالص سازي، شفاف سازي و زنده نگه داشتن ياد و مسير امام(ره) در ارتش بي بديل بود.
قاليباف ابراز داشت: بنده از روزهاي اول انقلاب تا روزهاي پاياني شهادت شهيد صياد شيرازي، توفيق همسنگري با ايشان را داشتم و زندگي امروز ما مديون خون دادن و خون دل خوردن اين شهداست.
وي در ادامه براي همسر شهيد صياد شيرازي نيز آرزوي سلامتي و شفاي عاجل کرد و گفت: اميدوارم توفيق داشته باشيم تا قدرشناس خانواده هاي شهدا باشيم.
شهردار تهران در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه امروز مجموعه فعاليت هاي شهرداري تهران منطبق بر اولويت هاي شهر دنبال مي شود، گفت: ميهمانان و شهرداران خارجي که به تهران سفر مي کنند، همواره از نظافت شهر به عنوان يک نکته برجسته ياد مي کنند، اما بي انضباطي در ترافيک يک نکته غير قابل قبول است. در آخرين ملاقاتي که با يکي از شهرداران کشورهاي اروپايي داشتم، وي مي گفت رانندگان در تهران مي بينند که در يک خيابان سه مسير عبوري بيشتر وجود ندارد اما چرا اصرار دارند در چهار، پنج لاين در خيابان تردد داشته باشند و ترافيک را بيشتر کنند؟
قاليباف ابراز داشت: ما سعي کرده ايم از هوشمندسازي شهر در حوزه زير ساخت ها و IT Base کردن فعاليت تا حوزه حمل و نقل، مترو، بافت فرسوده، فضاي سبز و ساير ماموريت ها دغدغه هاي مردم را مورد توجه قرار دهيم.
قاليباف در ادامه مهم ترين چالش شهر را آلودگي هوا دانست و گفت: يکي از اقدامات موثر براي کاهش آلودگي هوا توسعه حمل و نقل عمومي است.
وي افزود: نمي خواهم در خوب و بد بودن طرح زوج و فرد صحبت کنم، اما شايد در اين نوع تصميمات نمي توانيم عدالت را به درستي رعايت کنيم و از ديگر سو زحمت زيادي هم براي مردم ايجاد مي کنيم. البته ممکن است چاره اي جز اين هم نداشته باشيم اما همواره به نوبه خودم با اين نوع تصميمات که با آن صورت مساله را ساده مي کنيم، مخالف بوده ام . با اين وجود طبيعتا همه ما آنچه که تصميم گيري شده و به قانون تبديل شده است را اجرايي مي کنيم.
شهردار تهران در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومي با تاکيد بر مترو عنوان داشت: توسعه مترو در اين دوره مديريتي به صورت جدي مورد توجه قرار گرفت و هم اکنون نيز در اوج خودش قرار دارد. به نحوي که مصمم هستيم تا قبل از پايان اين دوره شوراي چهارم و شهرداري تهران، بتوانيم تمامي هفت خط مترو تهران را به طول 100 کيلومتر به اتمام رسانده و تحويل شهروندان دهيم.
وي به سختي ها و مشقات هاي پيش رو در تکميل خطوط مترو اشاره کرد و گفت: در اين رکود اقتصادي شديدي که در کشور وجود دارد، تامين نقدينگي براي توسعه خطوط مترو کار ساده و راحتي نيست. کار کردن و ساختن براي ما لذت بخش است اما تامين اعتبار - آن هم با اين مشکلات و بعضا عدم همکاري هايي که صورت مي گيرد - رنج هاي بسيار زيادي دارد، اما مصمم هستيم که هيچ کدام از اين ها ما را از کار کردن باز ندارد.
قاليباف همچنين عنوان داشت: گاهي اوقات حاشيه هايي که براي کار ايجاد مي کنند و مسايلي که پيش روي حل مشکلات مردم درست مي کنند، بسيار سخت تر از نداشتن پول است. چرا که نداشتن پول جزو کارهاي عادي است که همه ما بايد براي رفع آن تلاش کنيم و کار کردن هم براي ما لذت بخش است اما حاشيه هايي که درست مي شود باعث مي شود تا مقداري نگراني ايجاد کند. البته مصمم هستيم که آن حاشيه ها هم هرگز ما را از کار باز ندارد.
شهردار تهران تاکيد کرد: همه زندگي، کار و تلاش ما و همه اتفاقاتي که در جامعه مي افتد براي رفع بعضي از نگراني هاست. شفاف و روشن بگويم که آن نگراني ها و غصه ها در دل من از جنس نگراني هاي سياست زدگي نيست. نگراني ما چرخش قدرت نيست چرا که تا انسان ها، دولت ها، حکومت ها و شهرداري ها بوده اند، چرخش قدرت هم بوده است و از قضا اين چرخش ها باعث رونق و پيشرفت جامعه هم مي شود. البته ممکن است انتقاداتي به شکل و نوعش داشته باشيم اما اصلش نگراني ما نيست.
وي گفت:حتي از تهمت ها و افتراهايي که مي زنند هم نگراني نداريم. فردي که مي خواسته گزارشي را تهيه کند، يک نامه اوليه نوشته که اين نامه هنوز منجر به تهيه گزارش هم نشده است، اما مي گويند در شهرداري تهران 2 هزار و 200 ميليارد تومان اختلاس، ارتشا و حاتم بخشي شده است.
شهردار تهران ادامه داد: امروز اين موضوع در حال بررسي است و بنده خودم درخواست کردم که قوه قضائيه به صورت جدي به اين موضوع رسيدگي کند و در اين ميان هيچ خط قرمزي هم وجود ندارد. امروز با بررسي هايي که انجام شده است، آنهايي که اين موضوع را رسيدگي مي کند در اين بخش اتفاق نظر دارند که اگر بحثي هست مربوط به دو هزار و چهارصد ميليارد تومان نيست. دو هزار و چهارصد ميليارد تومان کجا و 20 ميليارد و 24 ميليارد تومان کجا. تازه اين عدد هم در ميزان تخفيف در 27 هزار نفري است که عضو تعاوني هاي مسکن شهرداري تهران بودند.
قاليباف ابراز داشت: ما حتي از اينکه به خانواده من هم تهمت و افترا بزند نگران نيستيم. مردم ما باهوش تر از اين هستند و اين مسايل دنبال مي شود و حل و فصل خواهد شد. ما از اين دروغ هاي اينچنيني نگران نيستيم اما از يک چيز نگران هستيم و در دل ما غصه است، آن نگراني و غصه ما، نگراني مردم و انقلاب است.
وي عنوان داشت: وقتي مي خواستند شهيد نواب صفوي را قبل از انقلاب در زندان قصر اعدام کنند، گفتند براي چه مبارزه و تلاش مي کني؟ ايشان گفت؛ براي برقراري حکومت اسلامي. از شهيد نواب صفوي پرسيدند در حکومت اسلامي مي خواهي چه کار کني؟ ايشان گفت؛ اگر رفتگر حکومت اسلامي هم شوم، به آن افتخار مي کنم. بنده با افتخار مي گويم يک روستازاده هستم و امروز در يک مسئوليتي مثل شهرداري تهران توفيق خدمت دارم که افتخار رفتگري مردم را دارد. اين به برکت 50 سال خون دل خوردن و خون دادن اين مردم و ملت است. اين ملت پاي انقلاب آمدند و همه مردم با هر گرايش و سليقه اي پاي انقلاب ايستادند.
قاليباف ادامه داد: اگر ناامني شد و مناققان مردم را در خيابان ها مثل شهيد صياد شيرازي ترور کردند، اگر جنگ شد و تحريم ايجاد شد اين مردم ايستادگي و صبر کردند. حتي اگر ما مديران تصميم هاي درست و نادرستي گرفتيم اين مردم بودند که تحمل کردند و با بزرگواري و گذشت از کنار تصميم هاي غلط و وعده هاي دروغين ما مديران گذشتند و به روي مان نياورند. غصه و نگراني ما آنجا است که يک نسل اينگونه ايستادند و حالا در زحمت مشکلات اقتصادي و يک شغل براي فرزند خود هستند. مردم در زحمت يک حداقل معيشت براي زندگي و سرپناه کوچکي براي زن و بچه شان هستند. امروز شاهد هستيم فرزند در مقابل پدر و پدر در مقابل فرزند شرمنده است.
شهردار تهران تاکيد کرد: رضايت مردم تبلور رضايت خداست و مردم در اين بخش از دست ما مديران راضي نيستند. هر وقت ما مديران مشکل داشتيم، آنها آمدند و همراهي کردند. مگر مي شود هر وقت آنها مشکل داشتند، ما همراهي نکنيم؟ امروز شرايط سخت زندگي براي آنها حاکم است و نگران هستيم که مردم نااميد شوند.
قاليباف ادامه داد: جوانان امروز ما دوران سخت قبل از انقلاب را نديدند و شاهد نبودند يک کسي با روحيه استکباري و استبدادي، عزت اين ملت را در داخل و خارج لکه دار مي کرد و پا روي شرف اين مردم مي گذاشت. مردم ما آن روز را نديدند که يک سرباز آمريکايي بر همه مردم اين سرزمين ترجيح داشت، اما امروز گاهي با تنوع تصميمات ما و اختلافاتي که وجود دارد، کارآمدي نظام را زير سوال مي بينند و ما از اينجا نگران انقلاب هستيم که کارنامه قابل دفاعي در حوزه اقتصادي، مديريت و فرهنگ نباشد.
شهردار تهران ابراز داشت: ما نگران اين هستيم که امروز به جاي آنکه دغدغه مجموعه مديران و نخبگان جامعه، دغدغه مردم باشد و نگاه کنند به بقيه دنيا که بعضا جوانان آنها را الگوي خودشان قرار مي دهند. پس حتي اگر آنجا را الگو قرار مي دهيد ببينيد که نخبگان آن جامعه هرگز نگران راست و چپ نيستند و به دنبال اصلاح طلب و اصولگرا نرفته اند. در منافع و موضوعات ملي، همه کنار هم ايستادند و وحدت کردند. اگر مشکل جامعه اي حل شد، در سايه اجماع پيش رفت نه در سايه عناد، لجبازي، تهمت زدن و غيبت.
وي تاکيد کرد: حتي به گونه اي با هم حرف مي زنيم که بي اعتمادي براي مردم نسبت به نظام درست مي کنيم و اسم آن را هم مي گذاريم مبارزه با فساد و عدالت خواهي؛ اين بيشتر شبيه به عدالت خواري است. روش مبارزه با فساد روشن و مشخص است و بايد سيستم ها را شفاف کرد.
شهردار تهران گفت: البته زمان مي گذرد و تمامي اين موارد روشن مي شود. بنده هم در فرصت هاي بعدي حتما به اطلاع مردم مي رسانم، اما اينکه ما سيستم را بازمي گذاريم تا مردم و دستگاه هاي نظارتي ببينند و نظارت کنند و هر کسي اطلاعات خواست، در اختيارش قرار مي دهيم؛ شفافيت است.
وي با بيان اينکه ما نگران مردم و انقلابمان هستيم، گفت: سزاوار نيست امروز اين مردمي که هيچ چيز براي حفظ اين کشور، گسترش و عظمت انقلاب اسلامي کم نگذاشتند، در سختي هايي که دارند زندگي کنند. رزمندگاني هستند که در مقابل دشمن ايستادند و هرگز نشکستند، اما امروز حرمت آن ها در مقابل خانواده و فرزندانشان ممکن است بشکند.
شهردار تهران ابراز داشت: نبايد به جاي اينکه به داد مردم برسيم، هر روز دعواي بين مسئولان و موضوعات بي ربط مطرح شده و دنبال شود.
قاليباف در پايان گفت: در اين ايام و ماه عزيز از خداوند مي خواهيم که توفيق خدمتگذاري صادقانه، وفاداري به انقلاب و نظام و خدمت بي منت به مردم عزيز را داشته باشيم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - انقلاب - امروز - نگراني - هستيم - شهردار - قاليباف - نگران - اسلامي - شهرداري - شيرازي - حکومت - ادامه - افتخار - تاکيد - اينکه - باشيم - دوران - توفيق - مديران - جامعه - ايشان - زندگي - ابراز - ايستادند - ميليارد - ايجاد - البته - تومان - مقابل - توسعه - ندارد - دنبال - عنوان - مبارزه - عدالت - دارند - تصميم - تصميمات - فرزند - بيشتر - خيابان - موضوع - اقتصادي - آمدند - حاشيه - مشکلات - خانواده - خوردن - تمامي - دغدغه - چهارصد - بررسي - رفتگر - خواهي - پرسيدند - رسيدگي - خواري - موضوعات - نخبگان - گذاريم - سيستم - نظارت - نديدند - جوانان - روستازاده - نيستيم - رضايت - نيستند - همراهي - مراسم - مسئوليتي - سليقه - شهرداران - همواره - اعتمادي - فعاليت - مجموعه - روزهاي - داشتم - برجسته - کردستان - ترافيک - بينند - همچنين - پايان - تامين - بسيار - اشاره - رفتگري - گرايش - آلودگي - عمومي - زيادي - نداشتن -

نظر شما در مورد : ترويج بي اعتمادي، عدالت خواري است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها