مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9537 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 16:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بدهی 2 هزار میلیارد ریالی راه و شهرسازی مازندران به پیمانکاران

مدیر کل راه و شهرسازی مازندران مطرح کرد :

بدهی 2 هزار میلیارد ریالی راه و شهرسازی مازندران به پیمانکاران

مازندشورا: مدیر کل راه و شهرسازی مازندران میزان مطالبات پیمانکاران از طرح های راهسازی این استان را حدود 2 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

مازندشورا:به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان مازندران مهندس نوروزی بیشترین مطالبات پیمانکاران راهسازی در این استان از طرح های راهسازی حوزه ملی است .

مهندس نوروزی اظهار داشت : با پرداخت بموقع مطالبات پیمانکاران در قالب اسناد خزانه ،اجرای طرح های راهسازی سرعت می گیرد و عملیات چهارخطه محور سوادکوه – قائمشهر نیز به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مازندران گفت : عملیات چهارخطه محور هراز نیز با تامین اعتبار در سال 96 تکمیل و زیر بار ترافیک قرار می گیرد

وی افزود : در مجموع در مازندران یکصد طرح راهسازی در دست اجراست که با تکمیل آن شاخص های راهها در این استان نیز ارتقاء خواهد یافت .

مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 95 حدود 100 هزار میلیارد ریال اسناد خزانه مصوب کرد که قرار است 45 هزار میلیارد ریال آن به پیمانکاری طرح های عمرانی دولتی داده شود .

25 هزار  میلیارد ریال از این اسناد برای طرح های ملی و 20 هزار  میلیارد ریال هم برای طرح های استانی است .

سهم مازندران از اسناد خزانه برای طرح های استانی یک هزار و 160 میلیارد ریال است که به پیمانکاران طلبکار داده می شود .

سررسید این اسناد 19 بهمن  ماه سالجاری است ولی طلبکارانی که مایل به نقد کردن زودتر آن باشند ، اندکی از مبلغ کل کم می شود .

جاده سوادکوه (محور قائمشهر – تهران ) حدود 84 کیلومتر در حوزه استحفاظی مازندران قراردارد و تاکنون 71 کیلومتر از این محور چهارخطه شده و برای اجرای این پروژه هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شد .

حدود 101 کیلومتر از جاده هزار از آمل تا پایان تونل امامزاده هاشم در حوزه اداره کل راه و شهرسازی مازندران قرار دارد که بیش از نیمی از این محور تاکنون چهارخطه شد و برای تکمیل 45 کیلومتر باقی مانده حدود پنج هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است .

گفتني است : ساخت مسیر 45 کیلومتری محور باقی مانده از جاده هراز حد فاصل بایجان تا نزدیکی تونل امامزاده هاشم (ع) برای تعریض و چهارخطه شدن به پیمانکار واگذار شد و در این مسیر 20 دستگاه تونل و 27 دستگاه پل نیاز است.

 


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - میلیارد - چهارخطه - اسناد - کیلومتر - راهسازی - استان - پیمانکاران - شهرسازی - خزانه - اعتبار - تکمیل - هزار  - استانی - تاکنون - دستگاه - مانده - امامزاده - اجرای - مهندس - اداره - نوروزی - مطالبات - سوادکوه - عملیات - قائمشهر -

مطالب مرتبط با : بدهی 2 هزار میلیارد ریالی راه و شهرسازی مازندران به پیمانکاران
نظر شما در مورد : بدهی 2 هزار میلیارد ریالی راه و شهرسازی مازندران به پیمانکاران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها