مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9567 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 13:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بانوان کمتر از 3 درصد مناصب را در اختیار دارند/ احداث 6 بازارچه دائمی برای بانوان در مازندران

اداره کل بانوان استانداری مازندران تکانی به خود داد؛

بانوان کمتر از 3 درصد مناصب را در اختیار دارند/ احداث 6 بازارچه دائمی برای بانوان در مازندران

مازندشورا: طلاق یک معلول است که می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد که اعتیاد، نداشتن آگاهی مهارت‌های ارتباطی و بسیاری از موارد دیگر را شامل شود و باید علل آن ریشه‌یابی و از بین بروند و یا در طول زمان و با فرهنگ‌سازی درست این امر منتج به نتیجه می‌شود

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از رامسر، مریم جمشیدی بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی بانوان فعال این شهرستان در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، با اشاره به اینکه این نشست‌ها فرصت خوبی برای تمرکز فعالیت بانوان و تبادل نظر است، اظهار کرد: اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران هنوز دارای ساختار مشخص و معین در حوزه‌های مختلف نیست اما با وجود مشکلات موجود و کمبود بودجه برنامه‌ریزی‌های خوبی برای بانوان و خانواده در این دولت انجام شد و فعالیت‌های خوبی نیز در زمینه تلاش برای کاهش طلاق، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، توجه ویژه به زنان سرپرست و بی‌سرپرست خانوار، جشنواره‌های مختلف، تشکیل اتاق‌های فکر با کمک همه ظرفیت‌های نهادهای دولتی و غیردولتی و... صورت گرفت.

* تلاش برای رفع غفلت‌ها

وی با بیان اینکه آسیب‌ها و مسائل حوزه بانوان بی‌شمارند و هرچه کار شود باز هم جای کار دارد و فعالیت‌های فرهنگی نیز مدت زیادی نیاز دارد تا به نتیجه برسند، اظهار کرد: کارگروه بانوان و خانواده به عنوان تاثیرگذارترین و مأثرترین کارگروه بانوان که بیش از 70 درصد مصوبات آن به نتیجه رسیده است همیشه مدیریت بانوان و مشکلات بانوان مدنظر آن بوده و سعی شد تا مسائل آنان رفع شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران خاطرنشان کرد: امیدواریم روزی را شاهد باشیم تا با اصلاح غفلت‌هایی که در گذشته نادیده گرفته شدند تغییر شگرف در استفاده از این نیروهای پرکار شاهد باشیم.

*مدیریت زیر 3 درصدی بانوان کشور

این مسؤول با اشاره به اینکه براساس آمار زیر سه درصد مدیریت کشور به عهده بانوان قرار دارد، تصریح کرد: زنان باید با خودباوری و بالابردن توانمندی‌ها و رسیدن به سطح توانمندی بالای روحی و مدیریتی جایگاه خود را شایسته و بایسته نشان دهند و خانم‌های دیگر نیز از بانوان توانمند حمایت کنند تا با اعتماد‌به‌نفس پا به عرصه بگذارند و پیشرفت کنند.

جمشیدی با اشاره به بحث طلاق، گفت: طلاق یک معلول است که می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد که اعتیاد، نداشتن آگاهی مهارت‌های ارتباطی و بسیاری از موارد دیگر را شامل شود و باید علل آن ریشه‌یابی و از بین بروند و یا در طول زمان و با فرهنگ‌سازی درست این امر منتج به نتیجه می‌شود. 

* کاهش آمار طلاق در مازندران

وی با بیان اینکه در مازندران تا کنون نسبت به سال گذشته حدود 2/8 درصد کاهش طلاق را تجربه کردیم، یادآور شد: 46 درصد طلاق‌های استان در پنج سال نخست ازدواج رخ داده است که علت‌های پیش پا افتاده‌ای نیز دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران درباره توانمندسازی بانوان برای فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، افزود: افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز فنی و حرفه‌ای سراسر استان به صورت رایگان یا با هزینه بسیار کم مهارت‌ها را آموزش ببینند.

این مسؤول از تسهیلات بیش از 70 میلیارد ریالی نیز خبر داد که برای توسعه کار بانوان با همکاری صندوق کارآفرینی امید در مازندران برای همه بانوان دارای مهارت برای گسترش کارشان درنظرگرفته شده است.

* راه‌اندازی بازارچه دائمی بانوان در مازندران

جمشیدی ادامه داد: برای ارائه محصولات بانوان به بازار فروش نیز نمایشگاه‌های مختلفی در استان و شهرستان‌ها برگزار کردیم و با توجه به اینکه عمده مطالبات وجود بازارچه دائمی است و این اولویت کار شهرداری‌ها باید باشد اما محل 6 بازارچه در کل استان انتخاب شد که در مرحله سازه و یا بعضی در مرحله افتتاح قرار دارند و در دیگر شهرستان‌ها نیز باید مکان‌یابی و امکانات آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری نمی‌تواند ادعای توسعه داشته باشد، تأکید کرد: در این زمینه نیز طرح تبسم مهر در قالب مشاوره‌های سلامت جسمی، روحی و جنسی و... به آموزش و پرورش ارائه شد که دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی بتوانند از این فضا استفاده کنند.

* نگاه ویژه دولت به بانوان

فرماندار رامسر نیز در این نشست با اشاره به جایگاه بانوان در جامعه و به‌ویژه اهداف بالای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی که به برکت آرمان‌های امام عظیم‌الشأن نقش و جایگاه ویژه‌ای را برای بانوان تعریف کرد و نگاه ویژه‌ای به این قشر داشت، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی سیاسی و فرهنگی فعالیت دارند و هرچه جلوتر می‌رویم نیازمند تحول جدی در این بخش هستیم و باید بستر را برای حضور بیشتر بانوان فراهم کنیم که در کنار نقش و وظایف خانوادگی در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی نیز حضور داشته باشند.

حسین شعبان‌سروری خاطرنشان کرد: امیدواریم با نگاه خوبی که دولت به حضور بانوان دارد، شاهد فعالیت بیشتر بانوان در شهرستان نیز باشیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز در نقش مدیریت، شوراهای شهر و روستا نیز بانوان حضور خوبی دارند، گفت: نگاه‌های جنسیتی باید کنار گذاشته شود تا بتوان از ظرفیت‌های عظیم این قشر استفاده کرد و امیدواریم فضای بیشتری برای حضور بانوان ایجاد شود با توجه به اینکه این قشر خودشان نیز باید بخواهند و تلاش کنند.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بانوان - مازندران - اینکه - خانواده - دارند - استانداری - مختلف - اشاره - استان - بازارچه - استانداری مازندران - مدیریت - امیدواریم - نتیجه - باشیم - مدیرکل - استفاده - فعالیت - جمشیدی - دائمی - جایگاه - سیاسی - اجتماعی - اظهار - کردیم - علت‌های - مهارت‌های - انقلاب - مرحله - ویژه‌ای - بیشتر - شهرستان‌ها - ارائه - آموزش - توسعه - حرفه‌ای - فرهنگی - حوزه‌های - مشکلات - دارای - عرصه‌های - رامسر - شهرستان - فعالیت‌های - زمینه - گذشته - مسؤول - خاطرنشان - کارگروه - ظرفیت‌های - مسائل - بالای -

نظر شما در مورد : بانوان کمتر از 3 درصد مناصب را در اختیار دارند/ احداث 6 بازارچه دائمی برای بانوان در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها