مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9576 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
این کمپین صدای اعتراض مردم غرب مازندران به سالها تبعیض است

کیاکجوری سخنگوی كمپين ٥٠/٠٠٠ امضا براي منطقه آزاد اقتصادي و تجاري نوشهر در گفت‌وگو با مازندشورا:

این کمپین صدای اعتراض مردم غرب مازندران به سالها تبعیض است

اختصاصی مازندشورا: حسین کیاکجوری سخنگوی كمپين ٥٠/٠٠٠ امضا براي منطقه آزاد اقتصادي و تجاري نوشهر برای پایگاه خبری مازندشورا در حمایت از ایجاد منطقه آزاد تجاری در بندر نوشهر مطلبی فرستادند که عینا منتشر میشود

اختصاصی مازندشورا: حسین کیاکجوری سخنگوی كمپين ٥٠/٠٠٠ امضا براي منطقه آزاد اقتصادي و تجاري نوشهر برای پایگاه خبری مازندشورا در حمایت از ایجاد منطقه آزاد تجاری در بندر نوشهر مطلبی فرستادند که عینا منتشر میشود:

کمپین پنجاه هزار امضا برای منطقه آزاد اقتصادی و تجاری نوشهر، کمپینی است برای انعکاس صدای مردمانی که برای دهه هاست شنیده نشده است. کمپینی که از بدو تاسيس كاملا مردم محور گام برداشته و به هيچ جريان سياسي در منطقه و كشور وابسته نمي باشد و ایضا لازم به اشاره است؛ هر چند از حمايت اشخاص و گروه هاي مختلف اجتماعي و سياسي در منطقه غرب استان و كشور استقبال مي نماييم، ليكن اين كمپين تا انتهاي مسير مستقل عمل خواهد نمود.

این کمپین، چیزی جز صدای اعتراض مردم غرب مازندران به سالها تبعیض و تفکر شرق محور تصمیم گیران در مرکز استان نیست. تبعیضی که در هر کوی و برزن و از کوچک تا بزرگ، آنرا روزانه حس می کنند و تلخی هایش را به دوش می کشند. تبعیضی که از حوزه اقتصادی و سیاسی عبور کرده و بایستی اثرات مخرب آن را از جنبه جامعه شناسانه هم بررسی کرد. شاید این کلمه جمله خوشایند نباشد که بگوییم "بخشی از مسئولین ما در مرکز استان، شدیدا قبیله ای/محلی فکر می کنند". وقتی هنوز در رسانه هایمان – که بازتاب جامعه مان هستند - صحبت این است که مثلا آقای استاندار با بابلی ها خوب است و با ساوری ها خوب نیست! یا هر شهر شرق استان چند مدیر کل و معاون دارد؟؛ نمی توان کتمان کرد که این تفکر قبیله ای/محلی، آنچه که امروزه غرب استان نامیده می شود را اساسا بخشی از استان نمی داند.

میدانیم که سالهاست مردم منطقه غرب استان مازندران با دیدن ناعدالتی ها ناعدالتی و تضییع حقوق مادی و معنوی خود و نبود توازن در توزیع امکانات مادی و بکار گیری نیروهای انسانی در پست های مدیریتی از سوی مقامات مرکز استان، خواهان جدایی این منطقه از شرق استان و تاسیس استان مستقل می باشند. این موضوع و بدبینی های منتج از آن؛ با طرح ایجاد منطقه آزاد اقتصادی در بندر امیرآباد، بیش از پیش تقویت و شدت یافت. این در حالی است که بندرنوشهر با قدمتی قریب به یک قرن؛ داراى کارایى اقتصادى و جزو بنادر لجستیک است و بر اساس طرح آمایش سرزمینى، غرب مازندران با نگاه عملکرد صنعتى، تجارى و گردشگرى شرایط لازم را دارد.

با توجه به استقرار اداره کل بنادر و دریانوردي درمنطقه ویژه اقتصادي نوشهر، وجود فرودگاه درشهرهاي ساحلی نوشهر و رامسر، طرح ملی آزادراه تهران - شمال، مجموعه گردشگري، تفریحی و اقامتی نمک آبرود چالوس، دانشکده گردشگری، دانشگاه علوم دریایی ارتش، اداره کل گمرکات مازندران در نوشهر و سایر ادارات کل ، بوستان هاي جنگلی نور، سیسنگان و پایانه گل و گیاه درعباس آباد و سایر امکانات مهم شرایط مطلوبی براي ایجاد منطقه آزاد اقتصادی استان در این بندر فراهم است. بندرنوشهر به مراکز اقتصادى کشور نزدیک و داراى راه دسترسى مناسب به پایتخت است که این شاخصه ها از ظرفیت هاى ارزشمند این شهر محسوب مى شود. ایجاد منطقه آزاد در شهرستان بندرى نوشهر بر جذب سرمایه گذارى خارجى و ایجاد اشتغال تاثیر بسزایى درکل استان خصوصا غرب مازندران خواهد داشت.

تبدیل منطقه ویژه اقتصادى بندر نوشهر به منطقه آزاد اقتصادی وتجارى، از خواسته هاى دیرین و بیست ساله مردم منطقه است که برای سالها و از مجلس پنجم تا امروز، هیچ وقعی بدان نهاده نشد. تا اینکه با روى کار آمدن دولت تدبیر و امید، بذرامید تازه ای در دلها به بارنشست. بنابراین حداقل انتظارمان این است که با خواست به حق مردم منطقه غرب مازندران موافقت گردد تا به مدد این مرحمت، مشکلات طاقت فرسای اقتصادی، درد جانگزای بیکاری جوانان این دیار و بیشمار مصائب و مشکلات اجتماعی این منطقه، مرتفع گردد.

در خاتمه و با آرزوی تحقق آرزوی دیرین مردمان غرب استان، عرض کنم که نظر سنجی - احتمالی - پیشنهادی شما، صرفا بیانگر توزیع جغرافیایی خوانندگان شماست و مورد تایید این کمپین نیست. برای شنیدن صدای مردم غرب استان، لطفا یا سری به این منطقه بزنید یا به گروه های کمپین پنجاه هزار امضا، بپیوندید.

مطلب مرتبط:

بیگلربیگی سخنگوی کمپین نجات و توسعه مازندران در گفت‌وگو با مازندشورا:
نمایندگان نگاه متعصبانه قومی و منطقه‌ای را کنار بگذارندلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمپین غرب مازندران - 50 هزار امضا - بندر نوشهر -

نظرات کاربران در مورد : این کمپین صدای اعتراض مردم غرب مازندران به سالها تبعیض است
 • کوروش میریپاسخ3چهار شنبه 19 آبان 1395

  همه میدونن که بندر امیرآباد بهترین نقطه برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری هست. زیرساخت ها آماده هست و فضا برای گسترش هست. چرا لجبازی میکنین؟ جنگل سیسنگان و پایانه گل و گیاه درعباس آباد چه ارتباطی با منطقه آزاد داره؟ شما برید همین پایانه گل و گیاه که الان 4 ساله راکد افتاده رو به اتمام برسونین. از اتمام یک پایانه گل و گیاه عاجزید اونوقت چطور میخوان منطقه آزاد رو مدیریت کنین؟ یک کم منطقی باشید و احساسی حرف نزنین. برید نظر کارشناسان رو ببینین، فکر کنین بعدا حرف بزنین

 • احمدپاسخ2چهار شنبه 19 آبان 1395

  جناب آقایون بزرگوار. همین کارا رو انجام دادید ک جلوی رشد و پیشرفت مازندران رو گرفتید, با مخالفت ها, کاری درست نمیشه ک هیچ, بدتر و بدتر هم خواهم شد, کاش ی مقدار بفکر کل استان باشید نه ک مختص شهر خود. خدانگهدار

 • نیلوفر ویسی نژادپاسخ2چهار شنبه 19 آبان 1395

  موافق این امر هستم

 • احمد.پاسخ0چهار شنبه 19 آبان 1395

  با لج بازی مازندران همچنان ضعیف و عقب تر از بقیه استان ها باقی میمونه, کاش ی طرز تفکرمون رو از شهر و منطقه بیاریم بالا تر و گسترده تر فکر کنیم

 • کمیلپاسخ2چهار شنبه 19 آبان 1395

  ما مردم غرب استان خواهان جدا شدن از شرق استان و ایجاد منطقه آزاد تجاری هستیم

  • محمد0پنج شنبه 27 آبان 1395

   در عصر ارتباطات فاصله فیزیکی بی معناست.بهتر است بجای این بحث های احمقانه مغز مبارک را صرف حل مشکلات زیر ساختی برای حذف بوروکراسی اداری و روند عادلانه تخصیص اعتبار کنیم.طرح ارایه دهیم.کارگروه تخصصی بسازیم.این همه دکتر و مهندس بیکار باسواد داریم.استفاده کنیم.
   مشکل از گویش متفاوت نیست.مشکل آنجاست که ما شهسواری ها از داشتن نماینده مشترک با رامسر هم شکایت داریم.
   حتی کتالم و سادات محله هم با هم.درست مثل ساروی ها و بابلی ها.یا زیراب و…فرهنگ باید از نو ساخته شود.
   تا زمان کریم خان زند ما جزو گیلان بودیم.خودمان خواستیم مازندرانی شویم.از این شاخ به آن شاخ نپریم!
   این طرح ها را هم کسانی مطرح میکنند که دنبال منافع شخصی هستند.

 • یکی از 50هزار اعضای کمپین 50هزار امضاپاسخ1پنج شنبه 20 آبان 1395

  یا منطقه آزاد یا استان مازندران غربی . فرقی نداره

 • غرب مظلومپاسخ0شنبه 29 آبان 1395

  بروید اپارات کلیپ غرب مازندران محرومترین در ایران را ببینید.تا بفهمید چه بر سر غرب مازندران آورده اند

 • شمال ایرانپاسخ1پنج شنبه 04 آذر 1395

  این هر کارشناسی میدونه که بندر امیر آباد شرایط بهتری داره برای منطقه آزاد شدن پس بهتر این مسخره بازی ها رو کنار بگذارید

نظر شما در مورد : این کمپین صدای اعتراض مردم غرب مازندران به سالها تبعیض است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها