مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9586 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 16:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اگر امیرآباد به تصویب نرسد قطعاً به شهرستان دیگر این امتیاز داده نمی‌شود

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:

اگر امیرآباد به تصویب نرسد قطعاً به شهرستان دیگر این امتیاز داده نمی‌شود

مازندشورا: بزرگترین اتفاقات تاریخی در استان مازندران در حال شکل‌گیری است که ایجاد منطقه آزاد امیرآباد بهشهر با موافقت شورای عالی مناطق آزاد تجاری ایران به تصویب رسید

مازندشورا: علی‌محمد شاعری  با اشاره به موافقت شورای عالی مناطق آزاد کشور با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به منطقه آزاد، اظهار کرد: بزرگترین اتفاقات تاریخی در استان مازندران در حال شکل‌گیری است که ایجاد منطقه آزاد امیرآباد بهشهر با موافقت شورای عالی مناطق آزاد تجاری ایران به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه تصمیم این امر مهم در حال طی کردن مراحل قانونی است، افزود: 70 درصد راه برای منطقه آزاد شدن امیرآباد طی شد و 30 درصد باقی‌مانده نیازمند حمایت رئیس جمهور و هیأت وزیران است که مردم مازندران انتظار دارند دولت با تصمیم صحیحی که اتخاذ می‌کند بارقه امید را در دل مازندرانی‌ها ایجاد و زنده نگه دارد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت مطالبه به‌حق استان را بشنود و هرچه زودتر منطقه امیرآباد را به منطقه آزاد تبدیل کند تا شور و شعفی که در استان ایجاد شد به یأس تبدیل نشود.

شاعری اظهار کرد: هم‌استانی‌ها به‌دور از گرایش سیاسی و محلی باید از تصمیم مهم و تاریخی شورای عالی مناطق آزاد حمایت کنند و استان مازندران هم مانند استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گیلان و سایر استان‌های مرزی که امتیاز بزرگ برای توسعه استان را گرفتند از این غافله عقب نماند.

وی بیان کرد: سال‌های گذشته به‌دلیل اختلافات زیادی که بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بود این تصمیم عملیاتی نشد و در دوره جدید با پیگیری‌های صورت گرفته این امر عملیاتی شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمزمه‌هایی است که تعدادی از نمایندگان مجلس برای رسیدن به منافع شهرستان خود مخالف تبدیل شدن منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در بهشهر هستند و اگر این امر مهم به هدف نرسد و امیرآباد به تصویب دولت نرسد قطعاً به شهرستان دیگر این امتیاز داده نمی‌شود.

شاعری ادامه داد: بندر امیرآباد بهشهر بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته و بررسی‌های فنی انجام شده بالاترین امتیاز را برای منطقه آزاد شدن دارد.

وی اظهار کرد: خواهان این هستیم تمام استان به مناطق آزاد تبدیل شود اما این تصمیم را دولت می‌گیرد و اکنون که امکان آزاد شدن کل استان وجود ندارد لااقل فرصت را از دست ندهیم و حداقل یک منطقه به‌عنوان منطقه آزاد شود تا سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌شود با معافیت‌ها و امتیازاتی که جذب می‌شود بتوان خیل عظیمی از بیکاران را ساماندهی کرد و شاهد توسعه صنعتی و کشاورزی در استان باشیم و صادرات را توسعه دهیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به منطقه آزاد با مخالفت برخی نمایندگان مواجه هستیم، تصریح کرد: باید گفت مگر اکنون در بندر امیرآباد از سایر شهرستان‌ها افرادی مشغول به کار نیستند؟ پس نباید این شهر و آن شهر کرد و نباید بگذاریم تعصب منطقه‌ای ما را از امتیاز بزرگ منطقه آزاد شدن محروم کند بلکه باید با وحدت و همدلی به‌سمت حمایت از تصمیم مهم دولت حرکت کنیم.

شاعری در پایان گفت: مردم مازندران در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین رأی را به دولت یازدهم دادند و اکنون منتظر هستند ببینند دولت که باید با تدبیر تصمیم کارشناسی و فنی بگیرد و امید را در دل مردم زنده کند به دنبال سیاسی کاری و محافظه کاری است یا اینکه تصمیم توام با تدبیر و امید می‌گیرد.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - امیرآباد - استان - تصمیم - شورای - بهشهر - تبدیل - امتیاز - نماینده - اسلامی - مازندران - مناطق - شاعری - گلوگاه - حمایت - اظهار - توسعه - نمایندگان - اینکه - اکنون - شهرستان - ایجاد - اقتصادی - عملیاتی - تدبیر - گرفته - هستیم - نباید - می‌گیرد - ادامه - تصویب - تاریخی - بالاترین - موافقت - سیاسی - استان‌های -

نظر شما در مورد : اگر امیرآباد به تصویب نرسد قطعاً به شهرستان دیگر این امتیاز داده نمی‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها