مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9592 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 16:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تندگويان :

طبق قانون شهرداري مسئول نگهداشت کودکان کار نيست

مازندشورا: به دنبال مطرح شدن برخي ادعاها در رابطه با اين که «تعيين فضا براي نگهداري و ساماندهي کودکان کار بر عهده شهرداري ها است »، عضو شوراي شهر تهران تاکيد کرد:شهرداري تنها وظيفه برخورد و جمع آوري کودکان کار را دارد و هيچ جاي قانون اعلام نشده که شهرداري بايد محيطي را براي نگهداشت کودکان کار مهيا کند.

مازندشورا:

بلدیه| مهدي تندگويان اظهار کرد: مشکل از آنجا شروع شد که شهردار تهران به دليل توجه به مسائل اجتماعي شهر تهران ، در بعضي حوزه ها ورود پيدا کرد و بيشتر از سهم شهرداري تهران هم مسائل را بر عهده گرفته اند در حالي که موضوع نگهداري از کودکان کار ، تکدي گري ، معتادان و امثال آن جزو شرح وظايف شهرداري نيست.
سخنگوي کميسيون معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر تهران با تاکيد بر اينکه وظيفه شهرداري تهران موضوع جمع آوري و برخورد با تکدي گري است ، تصريح کرد:اين وظيفه توسط توسط ماموران سد معبر انجام شده است اما بحث پاس دادن موضوع ساماندهي و نگهداشت کودکان کار به شهرداري تهران درست نيست.
اين عضو شوراي اسلامي شهر تهران اظهار کرد: انتقال و نگهداري کودکان کار با سازمان هاي ديگر است و اگر شهرداري در اين حوزه ورود پيدا کرده است بيشتر در راستاي انجام اقدامات براي بهبود شرايط بوده است و واقعيت حکايت از آن دارد که مشکل کودکان کار يک موضوع بين بخشي است که سازمان هاي مختلف به جاي همکاري ، مسئوليت آن را پاس کاري مي کنند.
وي افزود:در حال حاضر همه مسائل مرتبط با موضع کودک کار ، معتادان و هم زنان خياباني در نهايت بلا تکليف هستند و چون مسئله بين بخشي است و بين سازمان هاي مختلف پاسکاري مي شود ، حالا تلاش مي شود مسئوليت به گردن شهرداري بيفتد در حالي که نگهداري کودکان کار به عهده شهرداري نيست.
تندگويان خاطرنشان کرد:در حال حاضر نيروي انتظامي، کميته امداد امام خميني و بهزيستي در موضوع کودکان کار درگير هستند اما متاسفانه شاهد آن هستيم که همه اين موضوع را به هم پاس مي دهند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداري - کودکان - تهران - موضوع - نگهداري - تندگويان - مسائل - وظيفه - مختلف - اسلامي - مسئوليت - بيشتر - نگهداشت - اظهار - معتادان - شوراي -

نظر شما در مورد : طبق قانون شهرداري مسئول نگهداشت کودکان کار نيست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها