مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 96 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 دی 1394 -ساعت : 12:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساخت نیروگاه زباله‌سوز باید زیر نظر محیط‌ زیست انجام گیرد

مازند شورا : مراحل مختلف راه‌اندازی نیروگاه زباله‌سوز باید تحت نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران انجام گیرد.

مازند شورا : 

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در جلسه ستاد مدیریت پسماند مازندران با اعلام این مطلب افزود: عزم دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات زباله در مناطق مختلف کشور جدی است و اعتبارات خوبی را به این بخش تخصیص داده است.

هوشنگ خندان دل با بیان اینکه ایجاد مراکز میانی جمع‌آوری زباله در استان و ارجاع بازگشتی کارخانه‌های کمپوست به نیروگاه زباله‌سوز طرح مطلوبی است که باید مورد مطالعه قرار گیرد، افزود: با این روند می‌توان بخش آلی زباله را به طبیعت بازگرداند و بقیه را سوزاند، وی بر برخورد علمی‌تر و فنی‌تر با موضوع دفن زباله تأکید کرد و یادآور شد: با ساماندهی مراکز کمپوست و ایجاد زمینه برای جمع‌آوری زباله، مقدمات اقتصادی کردن روند مدیریت پسماند و خودکفاکردن این مراکز تمهید شود.

خندان با اشاره به اینکه در تلاشیم تا با مشارکت استان، شهرداری و سازمان شهرداری‌های کشور، سایت‌های مدیریت پسماند در مازندران را ساماندهی کنیم اضافه کرد: این اقدام مهم باید در زمان تعیین شده به نتیجه برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با ارائه گزارشی کامل از اقدامات انجام گرفته در خصوص مدیریت پسماند مازندران در دولت تدبیر و امید گفت: در دولت یازدهم، پیگیری‌های مهم و خوبی بین محیط زیست استان و کشور انجام گرفت و برخی از موانع جدی این بخش رفع شد.

علی نبیان با بیان اینکه در موضوع مدیریت پسماند استان از ظرفیت دانشگاه و اهل فن بهره‌گیری شد،‌ افزود: همه تلاش استان این است تا ۲ نیروگاه زباله‌سوز ساری و نوشهر در پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

پس از پایان جلسه خندان‌دل به همراهی نبیــان و اعضای ستــاد مدیــریــت پسماند استـان از بــرخی مراکز مدیــریت پسماند مـــازندران در شهرهــای مختــلف دیــدن کرد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساخت نیروگاه زباله‌س - -

نظر شما در مورد : ساخت نیروگاه زباله‌سوز باید زیر نظر محیط‌ زیست انجام گیرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها