مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9601 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 18:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور مسئولان نهادهای مرتبط

جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران برگزار شد

مازندشورا: جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین در شهر تهران با حضور مسئولان و مدیران دستگاه‌های شهر تهران در ساختمان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

مازندشورا:

بلدیه| جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران روز ۱۹ آبان ماه با حضور مسئولان دستگاه‌های همکار در این راهپیمایی در ساختمان سازمان فرهنگی هنری برگزار شد. محمود صلاحی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه مسئولیت راهپیمایی از میدان امام حسین (ع) تا شهر ری در روز اربعین بر عهده سازمان فرهنگی هنری است، گفت: بزرگ‌ترین عزاداری در طول سال به مدت دو ماه متعلق به امام حسین (ع) است، البته در روضه‌های هفتگی هم ذکر این مصیبت ادامه دارد.
 
وی ادامه داد: شهرهای ایران هم هر سال خیلی خوب و ساماندهی شده عزاداری می‌کنند و باید کاری کنیم میدان امام حسین (ع) در عزای خامس آل عبا مرکزیت شهر تهران را پیدا کند و شهرداری تهران هم روی این مسئله تاکید دارد. در محرم اصلی‌ترین روز عاشوراست و در صفر اصلی‌ترین روز اربعین است. اربعین ویژه امام حسین (ع) است و برای ائمه دیگر و پیامبر اربعین نمی‌گیریم.  
 
صلاحی افزود: یک ابتکار است که مردم از نجف با پای پیاده به کربلا می‌روند و اصل پیاده‌روی هم آنجاست، منتهی اگر کسی نتوانست برود، می‌تواند امسال در سومین سال راهپیمایی اربعین در تهران شرکت کند. مناسبت هم دارد؛ حرکت از میدانی به نام امام حسین (ع) آغاز می‌شود تا حرم کسی که زیارت او ثواب زیارت امام حسین (ع) را دارد. البته لازم نیست همه افراد کل مسیر را پیاده طی کنند، هر کس در حد توانش در این حرکت نمادین شرکت می‌کند.

جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران برگزار شد

وی با اشاره به اهمیت همکاری دستگاه‌های دیگر شهر تهران عنوان کرد: همه دستگاه‌ها باید همراه شوند و از مردم در این راه پذیرایی کنند. باید ایستگاه‌های صلواتی با نظارت درست برپا کنیم که حراست سازمان فرهنگی هنری این مسئولیت را به عهده دارد. هر کس هر کاری از دستش بر می‌آید انجام دهد، اما لازم است شعارها فقط از یک نقطه پخش شود. سپاه محمد رسول‌الله تهران نیز با سازمان فرهنگی هنری همکاری دارد و امیدوارم کاری در خور مردم تهران انجام دهیم. رئیس سازمان فرهنگی هنری تصریح کرد: از سازمان تبلیغات اسلامی، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم، سازمان صدا و سیما، شهرداری منطقه ۱۲ و سایر نهادها سپاسگزارم که ما را در این کار یاری می‌کنند.
 جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران برگزار شد
حجت‌الاسلام حسن ناصری‌پور، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری نیز با تشریح مسئولیت نهادهای مختلف در راهپیمایی اربعین شهر تهران گفت: شهرداری‌های مناطق ۱۴،۱۵،۷،۱۶و ۱۳ برای برپایی موکب‌هایی در مسیر راهپیمایی اعلام آمادگی کرده‌اند. مدیریت محصولات سازمان فرهنگی هنری نیز کار توزیع سربند و پوستر را انجام می‌دهد و با هماهنگی‌ای که با شرکت مترو و اتوبوسرانی انجام شده، مسیر برگشت زائران از شهر ری رایگان خواهد بود.
 
وی در پایان گفت: شب اربعین در میدان امام حسین (ع) عزاداری برگزار می‌شود و طرح ۷۲+۱ در مسیر خیابان ۱۷ شهریور با هدف بصیرت افزایی میزبان علاقه‌مندان است. همچنین ۲۰۰ هزار نسخه از متن زیارت اربعین آماده شده که بین عزاداران حسینی توزیع خواهد شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اربعین - تهران - فرهنگی - راهپیمایی - مسئولیت - زیارت - میدان - عزاداری - شهرداری - برگزار - حسینی - پیاده - نهادهای - همکاری - اصلی‌ترین - توزیع - البته - مسئولان - هماهنگی - دستگاه‌های - ادامه -

نظر شما در مورد : جلسه هماهنگی راهپیمایی اربعین حسینی در شهر تهران برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها