مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9607 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 آبان 1395 -ساعت : 23:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خیران در وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه کنند

مبلغ ترویج فرهنگ اوقاف مازندران:

خیران در وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه کنند

مازندشورا: روحانی مبلغ ترویج فرهنگ اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: خیران در وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه کنند تا اثرگذاری آن‌ در جامعه بیشتر باشد

مازندشورا: حجت‌الاسلام رضا یوسفی امشب در دوره آموزشی سفیران وقف با حضور اعضای اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان مازندران در مجتمع فرهنگی آموزشی بادله این شهرستان، اظهار کرد: امروز ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف نیازمند روز جامعه است تا بسیاری از مشکلات مردم برطرف شود.

وی یکی از روش‌های ایجاد وقف جدید را وقف‌های مشارکتی دانست و افزود: با خرید اوراق مشارکت وقف می‌توان در ساخت بیمارستان و مراکز درمانی مشارکت کرد.

روحانی مبلغ ترویج فرهنگ وقف اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه امسال از محل اجرای نیت واقف طرح مهر تحصیلی اجرا و به دانش‌آموزان نیازمند بسته‌های کمک‌های آموزشی اهدا شد، تصریح کرد: حدود 70 درصد وقف‌ها در مازندران با نیت عزاداری در ماه محرم و صفر برای امام حسین(ع) است.

یوسفی با اشاره به اینکه نیازهای روز جامعه از سوی اوقاف احصا شد و مردم و خیران می‌توانند در این راستا اقدام کنند، تصریح کرد: خیران و واقفان خیراندیش در وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه کنند تا اثرگذاری آن‌ عمل خیر و ثواب در جامعه بیشتر باشد.

وی بزرگ‌ترین واقف را خداوند دانست و بیان کرد: خداوند زمین را برای بشر وقف کرد و در اختیار موجودات قرار داده است.

روحانی مبلغ ترویج فرهنگ اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان گفت: هر چیزی که در این دنیا داریم برای ما نیست و باید به نسل‌های بعدی جامعه تحویل دهیم و چه بهتر است که اموال خود را وقف کنیم تا نام و یاد ما تا ابد زنده بماند.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جامعه - مازندران - ترویج - اوقاف - فرهنگ - نیازهای - آموزشی - وقف‌های - خیران - خیریه - خداوند - اشاره - اینکه - اداره‌کل - تصریح - مشارکت - یوسفی - شهرستان - دانش‌آموزان - نیازمند - دانست - روحانی -

نظر شما در مورد : خیران در وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها