مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9756 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 -ساعت : 09:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها/ آمادگی شهرداری در اجرای طرح‌های اجتماعی در بافت فرسوده تهران

فتح‌الهی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها/ آمادگی شهرداری در اجرای طرح‌های اجتماعی در بافت فرسوده تهران

مازندشورا: رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران از تخصیص یک‌صد میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها خبر داد و گفت: در بودجه ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پیش‌بینی شده بود که در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده‌ شده است که باید نسبت به همان بدهی‌های موجود بین شهرداری‌ها توزیع شود.

مازندشورا:عبادالله فتح الهی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص بحث دیون دولت به شهرداری‌ها اعلام کرد: طبق ماده ۱۶ ساماندهی مسکن مقرر بود به ازای تخفیف‌هایی که شهرداری‌های کشور در بخش ارائه تسهیلات به متقاضیان اعمال می‌کند، در بودجه دولت این عدد پیش‌بینی شده و به شهرداری‌ها پرداخت شود.

فتح‌الهی در این خصوص کل بدهی محاسبه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور را برابر با ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در بودجه ۴۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پیش‌بینی شده بود که در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده‌ شده است که باید نسبت به همان بدهی‌های موجود بین شهرداری‌ها توزیع شود.

رئیس سازمان نوسازی شهرداری تهران در ادامه نسبت به اینکه این امر بتواند آغاز نیکی برای تودیع همه بدهی‌های دولت به شهرداری باشد ابراز امیدورای کرد و گفت: از آنجا که در شهر تهران شبکه اجتماعی وسیعی وجود دارد، شهرداری آمادگی خود برای اجرای طرح جدیدی مبنی بر توجیه مردم نسبت به وظایفشان در راستای بازآفرینی شهری، الحاق پلاک‌های ریزدانه، توجه به قومیت‌ها، ریشه‌ها و تعاملات اجتماعی اعلام می‌کند.

وی در این‌باره افزود: ما در نوسازی و بازآفرینی شهری باید به دو مقوله کالبد و جریان زندگی به طور همزمان توجه کنیم. در حقیقت کالبد همان ریزدانگی، نفوذناپذیری و استحکام و احیای ظاهر شهری‌ست و جریان زندگی همانند روح انسان که در بدن ساری و جاری بوده باید در محله‌ها دیده شود، این بخش قطعا هم‌وزن و هم‌تراز کالبد نخواهد بود.

این مقام مسئول اضافه کرد: ممکن است در یک فضای به ظاهر نامرغوب با وجود مشکلات، روح زندگی بسیار فعال باشد که نمونه عینی این مسئله به راحتی در مناطق جنوبی تهران قابل مشاهده است. ما باید علاوه بر کالبد به این بخش نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

فتح‌الهی با بیان این مطلب که  از بین ۱۴۹ محله‌ تهران بیش از ۷۰ درصد دارای این ویژگی هستند گفت: این پدیده اجتماعی روح زندگی را در محلات تقویت می‌کند از آنجایی که تعداد محلات و زیرساخت‌ها در تهران زیاد است ما نیز نسبت به اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده‌ایم.

به گفته وی اساس این نگاه توجه به مسائل آموزشی‌ست، به گونه‌ای که اگر شهروندان به قوانین، مطالبات خود از شهر، همسایه و مسئولیت خود نسبت به شهر توجیه شوند، زندگی را با روحی لطیف و اندیشه‌ای مثبت در کالبد شهر جاری می‌کنند./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - اعلام - کالبد - شهرداری‌ها - شهرداری - تومان - میلیارد - اجتماعی - زندگی - فتح‌الهی - می‌کند - وزارت - اجرای - آمادگی - بازآفرینی - پایگاه - گفتگو - محلات - توجیه - جریان - بدهی‌های - تخصیص - شهرسازی - بودجه - پیش‌بینی - پرداخت - نوسازی -

مطالب مرتبط با : تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها/ آمادگی شهرداری در اجرای طرح‌های اجتماعی در بافت فر...
نظر شما در مورد : تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان از دیون دولت به شهرداری‌ها/ آمادگی شهرداری در اجرای طرح‌های اجتماعی در بافت فر...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها