مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 98 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 دی 1394 -ساعت : 12:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وقوع آنفلوآنزا نوع H1N1، یک پدیده غیر معمول در کشور نیست

مازند شورا : بر خلاف شایعات مطرح شده از برخی از خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی وقوع آنفلوآنزا یک پدیده غیر معمول نبوده و ارائه کنندگان نظام سلامت باید ارائه اطلاع‌رسانی صحیح در جامعه از متشنج شدن افکار عمومی جلوگیری کنند.

مازند شورا : دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جمع مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بابل و گلستان و روسای بیمارستان‌ها و مدیران شبکه و معاونین بهداشتی شهرستان‌های تابعه استان مازندران گفت: بر خلاف شایعات مطرح شده از برخی از خبرگزاری‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و خارجی وقوع آنفلوآنزا یک پدیده غیر معمول نبوده و ارائه کنندگان نظام سلامت باید ارائه اطلاع‌رسانی صحیح در جامعه از متشنج شدن افکار عمومی جلوگیری کنند. 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر کشور اظهار داشت: اگرانتظار اپیدمی را داشتیم باید بیش از ۲۰درصد جامعه مبتلا می‌شدند. دکتر گویا با ارائه گزارشات وقوع جهانی و منطقه‌ای این بیماری و مقایسه آن با موارد ابتلا و مرگ در سال گذشته اظهار داشت : در بهترین حالت مطلوبترین نظام سلامت دنیا ۱.۲ به ازای هر ۱۰۰ هزاز نفر جمعیت احتمال مرگ و میر ناشی از این بیماری وجود دارد، این در حالیست که گزارشات موارد ابتلا و مرگ ومیر در کشور و حتی استان‌های شمالی کشور گویای این مطلب نمی‌باشند و در وضعیت نامناسبی قرار نداریم. دکتر گویا با بیان اینکه باید از این تجربه درس بگیریم و در برخورد و پاسخ‌دهی مناسب به این بیماری باید “عملیات تخفیف“ را در دستور کار مقابله با این بیماری قرار دهیم گفت: باید واکسیناسیون کارکنان بهداشتی و گروه‌های در معرض خطر را در موعد مقرر جدی بگیریم و با آموزش‌های ساده بهداشتی نگذاریم مردم بیشتر مبتلا شوند و آسیب کمتری به جامعه برسد. ایشان در پایان ضمن تشکراز اقدامات انجام شده در دانشگاه‌های مازندران، بابل و گلستان خواستار توجه مسئولین دانشگاهی، پزشکان و ارائه کنندگان خدمات بهداشتی درمانی به گروه‌های در معرض خطر، اماکن تجمعی ، همراهان بیماران مبتلا به آنفلوانزا، عمل به اقدامات مناسب و منطبق بر پروتکل‌های کشوری،جلوگیری ازارائه توصیه‌های غیر اصولی نظیر استفاده غیر ضروری از ماسک بطور عمومی و همه مکان‌ها، تجویز بی رویه کورتون، تجویز داروی ضد ویروسی اسلتامیویر برای مواردی که اندیکاسیون ندارد و خدای ناکرده نشر شایعات در جامعه شدند. در این نشست که به میزبانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران به دلیل افزایش گزارش موارد ابتلا به آنفلوانزا در استان برگزار شد در ابتدا جناب دکتر آقای جان‌بابایی و معاونین دانشگاه‌های در زمینه موارد ابتلا، بستری در بیمارستان و موارد فوت و اقدامات پیشگیری و کنترلی انجام شده گزارش مبسوطی را ارائه کرد. لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : وقوع آنفلوآنزا نوع H - -

نظر شما در مورد : وقوع آنفلوآنزا نوع H1N1، یک پدیده غیر معمول در کشور نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها