مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9813 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 آبان 1395 -ساعت : 16:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هشدار نایب رئیس شورای شهر تهران؛

مقابله با آلودگی هوا در زمان بحران سرانجام خوبی ندارد

مازندشورا: نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: مقابله با آلودگی هوا در زمان بحران سرانجام خوبی ندارد، چرا که در آن زمان مجبور به گرفتن تصمیمات عجولانه می شویم.

مازندشورا:

بلدیه| مرتضی طلایی با اشاره به اینکه مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی، عروقی، تنفسی و سکته های مغزی در سال های اخیر بیشترین سهم را در فوت شهروندان تهرانی داشته است، اظهار کرد: تا زمانی که فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی در میان شهروندان نهادینه نشود، نمی توان به رفع معضلاتی همچون ترافیک و آلودگی هوا امیدوار بود.
وی با تاکید بر اینکه حتی اگر حمل و نقل را توسعه دهیم اما شهروندان همانند گذشته از خودروی شخصی استفاده کنند به طور قطع کاری از پیش نخواهیم برد، خاطر نشان کرد: همین امر است که زمینه مشارکت مردم در مدیریت شهر را می طلبد و ما به عنوان مسئول باید این زمینه ها را برای مشارکت شهروندان در امور شهر تامین کنیم چرا که فرصت مشارکت شهروندان در مدیریت شهری، اصلاح فرهنگ رفتاری را ایجاد می کند. 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه افزایش میزان آلاینده ها موجب افزایش مرگ و میر می شود ، اعلام کرد: توسعه حمل و نقل عمومی یکی از راهکارهای اساسی برای کاهش آلودگی هوا است اما مسئله مهم این است که باید فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی در میان شهروندان نهادینه شود.

طلایی با بیان اینکه وجود کارخانه های آلاینده در شهر تهران ، کم توجهی به حمل‌ و نقل عمومی ، بدهی‌های دولت به شهرداری تهران و وجود خودروهای فرسوده از مهم‌ترین دلایل افزایش آلودگی هوای پایتخت محسوب می‌شوند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهروندان - اینکه - عمومی - آلودگی - تهران - افزایش - استفاده - فرهنگ - مشارکت - مدیریت - آلاینده - توسعه - شورای - نهادینه - طلایی - زمینه -

نظر شما در مورد : مقابله با آلودگی هوا در زمان بحران سرانجام خوبی ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها