مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9842 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 -ساعت : 09:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئیات دیدار آخوندی با معاون نخست‌وزیر چین/ ملاقات با وزرای حمل و نقل و مسکن چین

وزیر راه و شهرسازی در راس هیاتی وارد پکن شد

جزئیات دیدار آخوندی با معاون نخست‌وزیر چین/ ملاقات با وزرای حمل و نقل و مسکن چین

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشور چین در راس هیاتی با هدف گسترش مناسبات و توسعه همکاری در بخش‌های شهرسازی و حمل و نقل وارد پکن شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در راس هیاتی به منظور دیدار و گفت وگو با مقامات کشور چین با هدف گسترس مناسبات و توسعه همکاری در حوزه‌های شهرسازی و حمل و نقل وارد پکن شد.

وزیر راه و شهرسازی که در راس هیاتی عالیرتبه وارد چین شده است، در بدو ورود به فرودگاه پکن مورد استقبال علی اصغر خاجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور قرار گرفت.

بر اساس برنامه اعلام شده، وزیر مسکن و شهرسازی کشورمان تا ساعتی دیگر با همتای چینی خود دیدار می کند و سپس از چند مرکز مرتبط حمل و نقل ریلی و جاده ای بازدید خواهد داشت.

دیدار و گفت وگو با معاون نخست‌وزیر چین، وزیر حمل و نقل چین،  وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی، مسئولان ارشد اگزیم بانک، بانک توسعه چین و بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا (AIIB) از دیگر برنامه های سفر چهار روزه وزیر مسکن و شهرسازی به چین عنوان شده است.

آخوندی همچنین قرار است روز سه شنبه (فردا) در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن، در همایشی که با حضور مدیران ارشد شرکت‌های چینی مرتبط حمل و نقلی و تجار و بازرگانان ایرانی مقیم این شهر برگزار می‌شود، شرکت و سخنرانی کند.

سفر به شهر شانگهای و بازدید از مراکز و شرکت های مهم زیرساختی که در زمینه های شهرسازی و حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی فعالیت دارند، بخش پایانی سفر وزیر راه و شهرسازی کشورمان به چین عنوان شده است.

گفتنی است در این سفر ۴ روزه، اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل و تامین مالی، محسن پورسیدآقایی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، سعید محمدزاده معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، علی عابدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، علیرضا نصرآبادی مدیرکل پشتیبانی شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، جبارعلی ذاکر سرپرست معاوت ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، مهندس حریری نائب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین، صادق صادق پور کارشناس دفتر وزارت، نمایندگانی از بانک مرکزی، بانک صنعت و معدن، سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و مجلس شورای اسلامی وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کنند. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - توسعه - اسلامی - معاون - جمهوری - دیدار - راه‌آهن - هیاتی - آخوندی - عنوان - مدیرعامل - بازدید - زیربناهای - کشورمان - وزارت - برنامه - نخست‌وزیر - مرتبط -

مطالب مرتبط با : جزئیات دیدار آخوندی با معاون نخست‌وزیر چین/ ملاقات با وزرای حمل و نقل و مسکن چین
نظر شما در مورد : جزئیات دیدار آخوندی با معاون نخست‌وزیر چین/ ملاقات با وزرای حمل و نقل و مسکن چین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها