مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9881 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 -ساعت : 16:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سیستم صادرات منسجم نداریم

راه برون‌رفت از مشکلات توسعه صادرات است؛

سیستم صادرات منسجم نداریم

مازندشورا: مشکل ما در عرصه صادرات مربوط به همه محصولات است، چرا که سیستم صادرات منسجم مانند سایر کشورها نداریم و باید محصولات کشاورزی را به سمت صادرات پایدار سوق دهیم

مازندشورا:  فرزین فرهادی بعدازظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار این شهرستان که به میزبانی اتاق اصناف برگزار شد، با بیان اینکه ساماندهی بازارهای هفتگی همچنان در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: قرار بود در بازارچه‌های محلی و بازارهای هفتگی تولیدات و محصولات زنان و مردان روستایی عرضه شود.

وی افزود: این بازارها محل فروش اجناس چینی و تاناکورایی نیست و برای عرضه بهداشتی محصولات، نیاز است از تولیدات خود روستاییان باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: جلسات متعددی در این رابطه برگزار شد و در حال حاضر بخشدار درگیر سرشماری نفوس و مسکن است و به محض پایان یافتن این مسئله، موضوع پیگیری می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه در قائم‌شهر، 15 هزار و 200 هکتار باغ مرکبات وجود دارد، اظهار کرد: برآورد تولید از این باغ‌ها، حدود 300 هزار تن بوده که نسبت به سال گذشته بیشتر است.

فرهادی خاطرنشان کرد: هر بازاری بر پایه عرضه و تقاضاست و هر چه‌ قدر میزان تولید از نیاز بازار بیشتر باشد، قیمت کاهش می‌یاید.

وی افزود: میزان مرکبات موردنیاز در کشور 2.5 میلیون تن بوده و این در حالی است که بیش از 5 میلیون تن مرکبات در کشور تولید می‌شود و در حدود 3 میلیون تن مازاد نیاز داریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر ادامه داد: از مازاد مرکبات می‌توان برای تهیه آبمیوه، چیپس و یا سایر محصولات بهره برد و یا به‌ دنبال بازارهای صادرات باشیم.

این مسؤول به بسته چهار ماده‌ای جهاد کشاورزی به دولت اشاره کرد و گفت: هنوز این بسته به‌صورت کامل اجرا نشده و با اجرا شدن کامل بخشی از مشکلات رفع می‌شود.

فرهادی اظهار کرد: یکی از دغدغه‌هایی که از سال گذشته داشتیم، این بود که مجموعه صادراتی با برند مشخص داشته باشیم تا برای شهرستان به یادگار بماند که مراحل ثبت آن تقریباً به پایان رسیده است.

وی به صادرات اشاره کرد و افزود: مشکل ما در عرصه صادرات مربوط به همه محصولات است، چرا که سیستم صادرات منسجم مانند سایر کشورها نداریم و باید محصولات کشاورزی را به سمت صادرات پایدار سوق دهیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه راه برون‌رفت از مشکلات توسعه صادرات است، گفت: قوی‌ترین و منظم‌ترین افراد را در زمینه ذخیره‌سازی و سورت‌کردن در قائم‌شهر داریم و باید از این فرصت استفاده کنیم و با هم‌افزایی بیشتر، بازارهای داخلی و خارجی را به خود اختصاص دهیم.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - صادرات - کشاورزی - محصولات - مرکبات - شهرستان - تولید - بازارهای - فرهادی - اظهار - اینکه - افزود - میلیون - بیشتر - مشکلات - میزان - اشاره - داریم - گذشته - مازاد - باشیم - هفتگی - نداریم - منسجم - سیستم - بازار - برگزار - پایان - تولیدات - مسؤول -

نظر شما در مورد : سیستم صادرات منسجم نداریم

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها