مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9882 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 -ساعت : 16:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم بهره‌گیری از مشارکت مردمی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی

در جلسه شورای هماهنگی مبارزه مواد مخدر مطرح شد:

لزوم بهره‌گیری از مشارکت مردمی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی

مازندشورا: طرح آموزش مهارت‌های زندگی در سنین مختلف، آموزش پیش از ازدواج و طرح آموزش زندگی خانواده، پایگاه‌های سلامت اجتماعی و گروه‌های همیار سلامت روان طرح‌هایی است که برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌توان به آن مراجعه کرد

مازندشورا: محمدرضا غلامی بعدازظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه مواد مخدر که با حضور مسؤولان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی باید در پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر سهیم باشند.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ مبارزه با مواد مخدر باید به‌صورت مردمی نهادینه شود، تصریح کرد: اگر همه افراد این دیدگاه را داشته باشند قطع بر یقین بحث پیشگیری خروجی بهتری را به‌دنبال دارد.

معاون فرماندار میاندورود مقابله با آسیب‌های اجتماعی و پیامدهای ناشی از آن در جامعه را نشان از اهمیت بالای این موضوع دانست و افزود: نگاه ما در مبارزه با مواد مخدر باید علمی و با رویکرد اجتماعی باشد که یکی از راه‌های برون‌رفت از اعتیاد و کاهش آسیب‌ها، همدلی و همیاری همه دستگاه‌ها است.

این مسؤول با اشاره به اینکه باید از ظرفیت پایگاه‌های بسیج به‌خوبی استفاده شود، ادامه داد: باید با مشارکت و اراده همه اقشار جامعه بتوانیم به موفقیت‌های بزرگی در حوزه مبارزه با مواد مخدر دست یابیم.

غلامی بر استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی در حوزه پیشگیری از اعتیاد تأکید کرد و یادآور شد: بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به مواد، آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی است.

وی گفت: فعالیت سازمان‌ها برای مبارزه با اعتیاد و استفاده از ظرفیت‌ها اعم از خیران، علما، روحانیون و... در امر مبارزه با مواد مخدر ضرورت دارد.

رئیس بهزیستی میاندورود نیز با بیان اینکه باید با جدیت در مسیر پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ریزی کرد، افزود: در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید از کارشناسان و رهبران فکری در جامعه بهره‌گیری کرده و نگاه و برنامه‌ریزی دقیقی را در این حوزه حاکم کنیم.

سید مرتضی موسوی بیان کرد: طرح آموزش مهارت‌های زندگی در سنین مختلف، آموزش پیش از ازدواج و طرح آموزش زندگی خانواده، پایگاه‌های سلامت اجتماعی و گروه‌های همیار سلامت روان طرح‌هایی است که برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌توان به آن مراجعه کرد.

وی گفت: باید در کنار وظایف سازمانی خود به امر مبارزه با مواد مخدر و آگاه‌سازی جامعه توجه ویژه شود زیرا همه ما به‌عنوان عضوی از جامعه وظایفی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بر عهده داریم.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - مبارزه - مواد مخدر - پیشگیری - آسیب‌های - جامعه - میاندورود - استفاده - آموزش - اعتیاد - اینکه - تأکید - مشارکت - برنامه‌ریزی - زندگی - فرماندار - سلامت - مردمی - مقابله - باشند - معاون - بهره‌گیری - افزود - غلامی - پایگاه‌های -

نظر شما در مورد : لزوم بهره‌گیری از مشارکت مردمی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها