مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9904 -تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 -ساعت : 22:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خبرنگاران مازندران کارت شناسایی خبرنگاری دریافت می‌کنند

جاودانی مدیرکل ارشاد مازندران:

خبرنگاران مازندران کارت شناسایی خبرنگاری دریافت می‌کنند

مازندشورا: جاودانی با بیان اینکه هر نشریه باید 12 نفر از خبرنگاران را بیمه کند، یادآور شد: ما در نقطه آغاز یک حرکت هستیم تا رسانه‌های استان حرفه‌ای شوند و خبرنگاران‌شان از حقوق و مزایای و بیمه برخوردار شوند

مازندشورا: احد جاودانی  با اشاره به اینکه در زمینه آگهی‌ها به‎دنبال قطع روزی خبرنگاران و آسیب‌‌ رساندن به این قشر نیستیم، اظهار کرد: معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جمع‌بندی رسید تا یک ساماندهی در حوزه رسانه داشته باشد و البته این یک سیاست ملی است و صرفاً برای مازندران نیست.

وی افزود: به مدیران روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های مازندران گوشزد کردیم تا به خبرنگارانی که با آنها کار می‌کنند حقوق پرداخت کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره وعده پرداخت 20 درصدی حق‌آگهی از محل آگهی‌ها به خبرنگاران از سوی مدیران هفته‌‌نامه‌ها و روزنامه‌ها، تصریح کرد: چندین جلسه با این مدیران داشتیم ولی آنها مدعی هستند که درآمد کافی برای پرداخت حق و حقوق و درصد آگهی به خبرنگاران خود را ندارند و البته برخی نیز گفتند که این کار را انجام می‌دهند.

این مسؤول تأکید کرد: تلاش می‌کنیم تا به خبرنگاران مازندران کارت شناسایی خبرنگاری بدهیم تا هر خبرنگار به ازای تولید محتوا و خبر برای نشریه‌اش بتواند از آنها حقوق دریافت کند.

جاودانی با بیان اینکه هر نشریه باید 12 نفر از خبرنگاران را بیمه کند، یادآور شد: ما در نقطه آغاز یک حرکت هستیم تا رسانه‌های استان حرفه‌ای شوند و خبرنگاران‌شان از حقوق و مزایای و بیمه برخوردار شوند.

وی بیان کرد: روزنامه‌ها و نشریات استان مازندران فقط آگهی‌نامه نیستند بلکه باید به تولید اخبار و گزارشات پرداخته و حرفه‌ای عمل کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران تصریح کرد: قبول داریم که به خبرنگاران مازندران پس از ساماندهی در زمینه آگهی‌ها فشار زیادی وارد شد ولی ما هم به‌دنبال راهی هستیم تا منافع خبرنگار و نشریات بینابین باشد.

این مسؤول با اشاره به اینکه برای بیمه خبرنگاران یارانه پرداخت می‌کند و امور در حال کنترل است، گفت: در حال ساماندهی سرپرستی‌ها هستیم و هر نشریه فقط سه سرپرستی در سطح استان می‌تواند داشته باشد و دیگر مانند گذشته نمی‌تواند بیشتر از این تعداد نشریات داشته باشد.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - خبرنگاران - پرداخت - ارشاد - نشریات - ساماندهی - اسلامی - مدیران - استان - مدیرکل - هستیم - روزنامه‌ها - فرهنگ - آگهی‌ها - خبرنگار - اینکه - نشریه - حرفه‌ای - جاودانی - تولید - تصریح - زمینه - البته - اشاره - مسؤول -

نظر شما در مورد : خبرنگاران مازندران کارت شناسایی خبرنگاری دریافت می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها