مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9921 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1395 -ساعت : 09:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

غلظت ذرات سمی هوای تهران امروز تشدید می‌شود

دردسر مضاعف آلودگی برای پایتخت

مازندشورا: با وجود اعمال محدودیت‌های ترافیکی جدید در پایتخت به منظور کنترل آلودگی هوا، روز گذشته ترافیک در اغلب معابر تهران تشدید شد.

مازندشورا:

بلدیه| شاخص کیفیت هوای شهر تهران روز گذشته تقریبا نسبت به یکشنبه تغییری نداشت و میانگین غلظت ذرات آلاینده با قطر کمتر از 5/ 2 میکرون (PM 2/ 5) به‌عنوان مهمترین آلاینده هوای شهر 155 واحد بود. به این ترتیب وضعیت قرمز برای دومین روز پیاپی در پایتخت حاکم بود. 
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران که امسال پیش‌بینی وضعیت آلودگی هوا را نیز در دستور کار قرار داده است، دیروز از احتمال تشدید آلودگی هوا خبر داد و پیش‌بینی کرد میزان آلاینده‌ها در تهران امروز، سه‌شنبه با افزایش نسبی روبه‌رو شود. اما در حالی که کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران طرح ترافیک را به کل محدوده 80 کیلومترمربعی زوج و فرد در مرکز تهران تسری داده است تا به این وسیله از حجم تردد در مرکز شهر بکاهد و آلودگی هوا را به این ترتیب کنترل کند، دیروز اغلب معابر سطح شهر تهران با ترافیک سنگین‌تری نسبت به روز یکشنبه دست به گریبان بودند. این در حالی است که مهدهای کودک و دبستان‌های شهر تهران نیز روز گذشته تعطیل اعلام شدند. هرچند هدف اصلی تعطیلی مدارس، حفاظت از سلامت کودکان در برابر مخاطرات جدی آلودگی هوا است، اما انگیزه دیگر این تصمیم همچون افزایش محدوده طرح ترافیک، کاهش تردد خودروهای شخصی در معابر بوده است. با این حال به نظر می‌رسد به رغم هشدارهای پیاپی چند روز اخیر نسبت به وضعیت بد هوا و ضرورت خودداری شهروندان از تردد غیرضروری در سطح شهر، عده‌ای از مردم متاثر از این پیام‌ها، به جای در خانه ماندن خودروهای شخصی را برای حمل‌ونقل انتخاب کرده‌اند. در واقع این موضوع سبب شده که آلودگی هوا، سنگینی ترافیک را به‌عنوان یک عارضه مضاعف برای پایتخت‌نشینان تشدید کند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - آلودگی - ترافیک - تشدید - وضعیت - خودروهای - کنترل - پیش‌بینی - افزایش - محدوده - پیاپی - معابر - دیروز - به‌عنوان - پایتخت - مضاعف - امروز - کیفیت - گذشته - آلاینده - یکشنبه - ترتیب -

نظر شما در مورد : دردسر مضاعف آلودگی برای پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها