مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9925 -تاریخ انتشار : سه شنبه 25 آبان 1395 -ساعت : 09:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

محمدجواد فتحی:

تفحص از تخلف‌های شهرداری منافاتی با ورود قوه قضاییه ندارد

مازندشورا: نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان که همزمان با موضوع تفحص از شهرداری تهران به جریان افتاده، قوه قضاییه ورود کرده و حتی چند نفر را بازداشت کرده اما این مساله منافاتی با تفحص مجلس ندارد.

مازندشورا:

بلدیه| محمدجواد فتحی با اشاره به نشست کمیسیون عمران به‌منظور بررسی تحقیق و تفحص از شهرداری تهران که با حضور محمدباقر قالیباف برگزار شد، اعلام کرد: برخی از دوستان در کمیسیون عمران شبهه کردند که باتوجه به این‌که دستگاه قضایی ورود پیدا کرده، جایی برای تحقیق و تفحص مجلس نیست و انجام این کار قانونی نیست که این مساله درست نیست.
او گفت: درحالی که برخی دیگر از نمایندگان در پاسخ به این شبهه گفتند که اولاً موضوعی که قوه قضاییه در آن ورود کرده، صرفاً با بخشی از محورهای تحقیق و تفحص مجلس همپوشانی دارد و طبیعتاً باقی موارد تفحص امکان پیگیری دارد.
نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین اضافه کرد: نکته دیگر این است که درمورد بخشی که قوه قضاییه ورود کرده نیز امکان تفحص وجود دارد؛ چرا که اثبات شی نفی ماعدا نمی‌کند و مجلس اجازه دارد در مورد همه امور کشور تحقیق و تفحص کند.
عضو هیات رییسه کمیته سیاست داخلی و حقوقی فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جریان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان که همزمان با موضوع تفحص از شهرداری تهران به جریان افتاده، قوه قضاییه ورود کرده و حتی چند نفر را بازداشت کرده اما این مساله منافاتی با تفحص مجلس ندارد.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دهم همچنین اعلام کرد: با این حال برخی از نمایندگان مخالف تفحص از شهرداری تهران مدعی بودند که باید در این مورد از هیات رییسه مجلس تفسیر بخواهیم و این درحالی است ک به زعم ما هیات رییسه مجلس مرجعی نیست که به‌لحاظ قانونی وظیفه تفسیر قوانین عادی را برعهده داشته باشد.
فتحی در پایان تصریح کرد: به هر حال وظیفه تفسیر قوانین عادی برعهده مجلس شورای اسلامی است و اعضای هیات رییسه نیز جایگاهی همچون دیگر نمایندگان در اختیار دارند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تحقیق - رییسه - شهرداری - تهران - قضاییه - نمایندگان - اسلامی - تفسیر - شورای - کمیسیون - همچنین - وظیفه - حقوقی - قوانین - جریان - برعهده - مساله - عمران - ندارد - منافاتی - اعلام - قضایی - درحالی - محمدجواد - قانونی - امکان -

نظر شما در مورد : تفحص از تخلف‌های شهرداری منافاتی با ورود قوه قضاییه ندارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها