مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 996 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 تیر 1393 -ساعت : 18:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان‌های مازندران فعال شود

مازند شورا: استاندار مازندران با تاکید بر ارتقا شاخص های اجتماعی در جامعه، گفت: ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان های مازندران فعال شود.

مازند شورا: ربیع فلاح جلودار امروز در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی مازندران اظهار کرد: در 21 تیرماه رضاخان به حمایت از انگلیسی ها به مسجد گوهرشاد حمله کرد و امروز به دلیل پاسداشت خون شهدا، به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شد.

وی ستاد صیانت از حقوق شهروندی و امنیت عمومی را در جامعه ضروری دانست و خاطرنشان کرد: همه ما باید به حقوق یکدیگر در تمام ابعاد رعایت کنیم.

استاندار مازندران افزود: حقوق شهروندی مفهومی از قوانین نظری، الهی و اجتماعی بوده که مجموعه روابط انسانی ما را در جامعه ساماندهی می کند.

فلاح، عفاف و حجاب را نماد فرهنگ سازی در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: مسئله عفاف و حجاب باید در دانشگاه ها، مدارس و خانواده ها آموزش داده شود.

وی، به تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن بر علیه کشور اشاره کرد و گفت: عفاف و عجاب باید در جامعه اسلامی به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه رسانه نقش موثری در جهت استفاده بهینه از مسئله عفاف و حجاب دارند، تصریح کرد: دستگاه های دولتی موظف هستند که موضوع عفاف و حجاب را رعایت کنند.

وی بیان کرد: اگر ما بتوانیم زیرساخت های فرهنگی را در کشور نهادینه کنیم می توانیم فرهنگ ایرانی را به کشورهای دیگر صادر کنیم.

فلاح، گردشگری را نقطه تلاقی بین اقتصاد و فرهنگ خواند و گفت: اگر در حوزه فرهنگی به صورت کارشناسی ورود پیدا کنیم می توان به موضوع عفاف و عجاب بیشتر بپردازیم.

در پایان این مراسم فرماندار تنکابن برترین فرمانداری در زمینه عفاف و حجاب معرفی شد.دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل بهزیستی و صدا و سیمای مازندران به ترتیب رتبه اول تا سوم را در زمینه عفاف و حجاب کسب کردند./ تسنیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حقوق شهروندی - مازندران - ربیع فلاح - ستاد صیانت از حقوق ش - -

نظر شما در مورد : ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان‌های مازندران فعال شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها