مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 997 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 تیر 1393 -ساعت : 18:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران اعلام کرد

پس از ارزیابی 22 هزار دانش آموز؛ هدایت 74 نوآموز مازندران به مدارس استثنایی

مازند شورا: رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران از هدایت 74 نوآموز مازندران پس از بررسی در طرح سنجش به مدارس استثنایی خبر داد.

مازند شورا: شمس‌الله حسینی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مراکز سنجش مازندران در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه 34 پایگاه سنجش در استان برای معاینه دانش آموزان ورودی به مدرسه در نظر گرفته شد تصریح کرد: تعدادی از این پایگاه‌ها در شهر و برخی دیگر نیز در روستاهای مازندران مستقر هستند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران بیان داشت: همه تلاش ما این است که پوشش صددرصدی انجام شود و پیش‌بینی می‌شود 43 هزار دانش‌آموز در این طرح مورد معاینه قرار گیرند.

این مسئول درباره مراحل سنجش گفت: دانش‌آموز به محض ورود مورد معاینه عمومی پزشک قرار گرفته و پس از بررسی اولیه وضعیت بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

حسینی افزود: اگر در هر مرحله اشکالی در وضعیت جسمی دانش‌‌آموز دیده شود به مرکز تخصصی ارجاع و پس از تکمیل درمان سایر معاینات پیگیری می‌شود.

این مسئول گفت: یک و شش دهم دانش‌آموزان به مراکز تخصصی چشمی ارجاع داده می‌شوند و نیز در آمادگی تحصیلی نیز انتظار این است که 13 درصد وارد پایگاه تخصصی شوند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی مازندران تاکید کرد: دانش‌آموزانی در این طرح مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که تا اول مهر ماه 6 سال آنها تمام شده باشد و دانش‌آموزان متولد نیمه اول سال 86 و نیمه اول سال 87 هستند در طرح سنجش قرار می‌گیرند.

وی هدف از این اقدام آموزش و پرورش را بررسی وضعیت هوشی دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: با معاینه دانش‌آموزان بسیاری از بیماری نوآموزان مورد بررسی و میزان هوش دانش‌آموز مورد بررسی و اطلاعات مربوط به هوش دانش‌آموز برای بررسی بیشتر در اختیار معلم قرار می‌گیرد.

این مسئول درباره گلایه‌های مردمی از روند طولانی شدن زمان نوبت‌دهی برای سنجش اظهار داشت: صحبت‌های مردم در این باره درست است ولی در استان 34 پایگاه سهمیه در اختیار ما قرار داده شد و هر پایگاه به نسبت امکاناتی که دارد دانش‌آموزان را مورد معاینه قرار می‌دهد.

حسینی تعداد دانش‌آموزان مورد ارزیابی شده استان مازندران را 22 هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: 20 هزار و 143 نفر وضعیت عادی داشتند و بقیه مشکوک به مشکل هستند که پس از بررسی دقیق به و در صورت داشتن صلاحیت در مدارس عادی ثبت‌نام انجام می‌شود.

وی تعداد کل نوآموزان که به مدارس استثنایی معرفی شدند را 74 نفر اعلام کرد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شمس‌الله حسینی - آموزش و پرورش - مازندران - استثنایی- نوآموز - -

نظر شما در مورد : پس از ارزیابی 22 هزار دانش آموز؛ هدایت 74 نوآموز مازندران به مدارس استثنایی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها