جراحی همزمان پیوند قرنیه، آب مروارید و کاشت لنز داخل چشمی در بابل

تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 21:23

کد مطلب: 39617 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جراحی همزمان پیوند قرنیه، آب مروارید و کاشت لنز داخل چشمی در بابل

مازندشورا: ساری - ایرنا - جراحی همزمان پیوند قرنیه، آب مروارید و کاشت لنز داخل چشمی برای نخستین بار در بیمارستان مرحوم میناگر بابل انجام شد.

مازندشورا: به گزارش روز شنبه روابط عمومی بیمارستان آیت الله روحانی(ره) بابل، فوق تخصص قرنیه و لازک این مرکز ، از سه عمل جراحی پیوند قرنیه، آب مروارید و کاشت لنزداخل چشمی به صورت همزمان در بیمارستان میناگر این شهرستان خبر داد.
دکتر مهسا خاکباز گفت: بیمار خانم 84 ساله بابلسری با شکایت کم بینایی به این مرکز مراجعه کرد که پس از بررسی های انجام شده وی نامزد عمل جراحی سه گانه triple procedure شد.
وی با اشاره به اینکه این جراحی بزرگ چشمی برای اولین بار در شهرستان بابل انجام شد، گفت: در این عمل بطور همزمان برداشتن آب مروارید و کاشت لنز داخل چشمی به علاوه پیوند قرنیه با موفقیت کامل انجام شده است.
وی اضافه کرد: این روش برای درمان بیماران مبتلا به کدورت و سفیدی شدید قرنیه و آب مروارید، بطور معجزه آسایی کمک کننده است.
فوق تخصص قرنیه ، شایع‌ترین علت آب مروارید را افزایش سن دانست و گفت: میزان شیوع آن در سن 65 تا 74 سالگی 50 درصد و در سنین بالای 75 سال تا حدود 70 درصد افزایش می یابد.
دکتر خاکباز افزود: این روش تحت بیهوشی عمومی انجام شد و قوز قرنیه در این بیمار موجب کدورت قرنیه شده بود که در این جراحی مشکل آن برطرف شد.
وی گفت: قبل از سال 1970 میلادی محیط مناسب جهت نگهداری قرنیه چشم وجود نداشت و به همین دلیل پیوند قرنیه چندین ساعت پس از فوت دهنده قرنیه انجام می شد و از اوایل 1970 به بعد با شکل گیری بانک چشم محیط مناسب نگهداری قرنیه و چشم بوجود آمد که چند روز تا چند هفته قرنیه را به طور سالم در خود نگه می دارد، لذا حمل آن به مناطق دور دست امکان پذیر می شود.
دکتر خاکباز با اشاره به اینکه قرنیه پیوندی از یک فرد درگذشته برداشته می شود؛ گفت: پیوند قرنیه یک عمل جراحی است که در آن قرنیه آسیب دیده بیمار با یک قرنیه اهدایی دیگر جایگزین می‌شود.
وی گفت: بیماری‌هایی همچون قوز قرنیه، دژنراسیون قرنیه , التهاب و زخمی شدن موجب کدورت قرنیه می شود.
خبرنگار: زینب حبیب پور گودرزی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
7328/1899

اجتماعي

بهداشت

چشم پزشكي

بابل


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #قرنیه #جراحی #مروارید #پیوند #بیمار #کدورت #خاکباز #همزمان #افزایش #مناسب #نگهداری #دهنده #اینکه #بیمارستان #عمومی #اشاره #شهرستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جراحی همزمان پیوند قرنیه، آب مروارید و کاشت لنز داخل چشمی در بابل

*

*


X https://sport45.site/