رایزنی نمایندگان مازندران در مجلس برای صادرات مرکبات

تاریخ انتشار : شنبه 11 آذر 1396 - ساعت : 20:15

کد مطلب: 39611 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رایزنی نمایندگان مازندران در مجلس برای صادرات مرکبات

مازندشورا: ساری-ایرنا-رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت که رایزنی های نمایندگان استان در مجلس با دستگاه های مربوطه برای رفع موانع صادرات مرکبات در استان انجام شده است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا،حسین نیازآذری عصر روز شنبه به مناسبت روز مجلس در گفت و گو با خبرنگاران در ساری افزود:نمایندگان در راستای وظیفه نمایندگی پیگیری نامه نگاری به معاونت اول رئیس جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی بوده و بزودی نیز بخشی از مرکبات استان برای صادرات و تازه خوری مصرف می شود.
وی اضافه کرد : نماینده عالی دولت در مازندران ( استاندار) نیز وعده دادند تا موانع صادرات مرکبات را از طریق وزارت جهادکشاورزی بردارند و بزودی اتفاق جدیدی برای این محصول در کشور رخ می دهد که منافع کشاورزان را تامین خواهد کرد.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی هیچ اشاره ای به پیگیری انجام شده و موانع پیشروی صادرات مرکبات نداشته است.
سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران نیز گفت : رایزنی برای رفع موانع صادرات مرکبات از این خطه شمال کشور به خارج انجام شده است.
ولی الله نانواکناری گفت در این استان افزون بر 2.5 میلیون تن مرکبات تولید می شود و بخش زیادی از این تولید باید به خارج از کشور صادر شود.
** ضعف مدیریتی در مازندران
نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس دهم مهمترین مشکل مازندران را وجود برخی مدیران ضعیف در راس مدیریتی استانی و شهرستانی دانست.
نانواکناری بدون اشاره به دستگاه هایی که دارای مدیران ضعیف هستند گفت که نمایندگان صرفا مدیران را به وزارتخانه ها معرفی می کنند، ولی این وزارتخانه ها هستند که باید نسبت به تغییر این مدیران اقدام کنند.
وی اظهارداشت : وظیفه نمایندگان قانون گذاری و نظارت بر عملکرد دستگاه های دولتی است و در این زمینه نیز فعالیت دارند.
وی با اذعان به اختلاف نظر بین نمایندگان استان مازندران اضافه کرد : این اختلاف نظرها در حد تفکرات سیاسی است و روند توسعه ای استان با اتحاد پیگیری می شود.
** تفاهم نمایندگان برای منطقه آزاد
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی گفت که تفاهم نمایندگان برای منطقه آزاد در این استان ایجاد شده است و ظرفیت های 3 بندر نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد برای این بحث معرفی شده است.
قاسم احمدی لاشکی افزود : با بررسی ظرفیت های سه بندر موجود و فعال در مازندران،باید برای تصویب منطقه آزاد از سوی مسوولان تصمیم گیری شود.
وی اضافه کرد : نمایندگان مازندران دراکثر مباحث توسعه ای با یکدیگر تفاهم خوبی دارند و با این رویکرد برخی طرح های بزرگ از جمله خط انتقال گاز 42 اینچ دامغان- ساری به نتیجه رسیده است.
نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه، جویباروسیمرغ در مجلس دهم گفت که وجود اختلاف نظر در بین نمایندگان امری رایج است ، ولی این به معنای اختلاف در بین نمایندگان برای پیگیری منافع استانی نیست.
عبدالله رضیان در این نشست افزود : رسانه ها نباید مسایل مطرح بین نمایندگان را به گونه ای انعکاس دهند که بوی اختلاف شدید در جامعه برداشت شود.
وی اضافه کرد:مجمع نمایندگان مازندران دراکثر مسایل توسعه ای مطرح در سطح کل برای استان با هم اتحاد نظر دارند و مشکلی وجود ندارد.
** تصویب منطقه آزاد برای مازندران
نماینده مردم ساری و میاندورد در مجلس شورای اسلامی گفت که منطقه آزاد امیرآباد برای مازندران با موافقت 19 نماینده عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی مصوب شد.
علی اصغر یوسف نژاد اظهارداشت:اگراین مصوبه در مجلس شورای اسلامی به تایید نمایندگان برسد،سازمان مناطق آزاد موظف می شود تا پیگیر اجرای این مصوبه باشد.
وی اضافه کرد:ما دراین استان ظرفیت ارتقاء منطقه آزاد را برای بندر فریدونکنار ونوشهرنیز داریم و باید با پیگیری نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی مازنی ها به این حقوق چندین ساله خود برسند.
عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی افزود: در پیوست سازمان مناطق آزاد کشور برای مازندران مناطق آزاد پیش بینی نشده بود و با پیگیری و سماجت کمیسیون شوراها امیرآباد به عنوان منطقه آزاد گنجانده شد.
خبرنگار: حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

اقتصاد

صادرات مركبات

نمايندگان مجلس

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #نمایندگان #مازندران #شورای #استان #اسلامی #منطقه #صادرات #مرکبات #نماینده #پیگیری #اضافه #اختلاف #مدیران #افزود #تفاهم #توسعه #ظرفیت #امیرآباد #کمیسیون شوراها #مناطق #کمیسیون #موانع #دارند #فریدونکنار #دراکثر #تصویب #اشاره #مسایل #وزارت #منافع #بزودی #مصوبه #شوراهای #نانواکناری #تولید #اظهارداشت #معرفی #وزارتخانه #دستگاه #رایزنی #وظیفه #استانی #مدیریتی #اتحاد #نوشهر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رایزنی نمایندگان مازندران در مجلس برای صادرات مرکبات

*

*


X https://sport45.site/