تیم والیبال سارویه در پیچ طلایی/ ماندن یا انحلال

تاریخ انتشار : دوشنبه 20 آذر 1396 - ساعت : 18:22

کد مطلب: 40432 چاپ به اشتراگ گذاشتن

تیم والیبال سارویه در پیچ طلایی/ ماندن یا انحلال

مازندشورا: ساری-ایرنا- تیم والیبال لیگ برتری سارویه که در دقیقه 90 جایگزین عمران شهرداری ساری شددرآستانه نیم فصل دوم به علت پرداخت نشدن دستمزد بازیکنان و نبود آینده روشن در حمایت مالی این تیم از سوی مدیران شهری در پیچ طلایی ماندن یا انحلال قرار گرفته است.

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا،این روزها تیم سارویه- ساری درحالی به دلیل مشکل مالی درآستانه انحلال قرار دارد که با تحقق وعده های مالی مسوولان مدیریت شهری ساری آینده روشن تری برای این تیم در لیگ برتر پیش بینی می شود.
تیم سارویه درنیم فصل اول رقابت های والیبال لیگ برتر با 13 امتیاز درجایگاه هفتم ایستاد و به نظر می رسد که با حفظ ساختار تیمی به خصوص 3 بازیکن تاثیر گذارکه به علت مشکل مالی قصد ترک تیم را دارند، سارویه می تواند درنیم فصل دوم به جمع هشت تیم مرحله نهایی راه یابد.
سرمربی سارویه- ساری مهمترین مشکل تیم درنتیجه گیری ضعیف و خارج از انتظار تماشاگران را ناشی از بی پولی حاکم برتیم می داند.
بهزاد محمودی دوشنبه درمیزگرد بررسی مشکلات تیم سارویه دردفترایرنا ساری گفت درشرایطی که تیم ها خود را برای نیم فصل دوم آماده می کنند،این تیم به علت نپرداختن دستمزد بازیکنانش نمی داند نیم فصل دوم ادامه می دهد یا منحل می شود.
وی افزود :تاکنون کمتر از7 درصد از دستمزد بازیکنان به آنها پرداخت شد و این برخلاف دریافتی سایر تیم ها و اساسنامه سازمان لیگ است و این روند انگیزه بازیکنان را برای ادامه کار از بین برد و ما تسلطی بر آنها برای پیگیری مداوم تمرین نداریم.
وی اضافه کرد:درشرایط فعلی تیم سارویه به دلیل اینکه دردقیقه 90 جایگزین عمران شهرداری ساری شد، فاقد ساختار باشگاهی است و تمام کارها حتی اجاره سالن، تغذیه بازیکنان و خوابگاه حداقل 3 هفته قبل از پایان نیم فصل اول از سوی کادر فنی ( سرمربی) انجام می شد و زمان زیادی برای تمرین نیز برای ما وجود نداشت.
محمودی اظهارداشت : در چنین شرایطی تیم سارویه توانست بازی قابل قبولی ارایه دهد و با کسب 13 امتیاز خود را به رده هفتم جدول برساند و اگر کمک مالی وعده شده مسوولان برسد ما توانایی قرارگیری در رده بالاتر جدول را هم داریم.
سرمربی سارویه گفت هم اکنون 3 بازیکن تاثیر گذار تیم توافق اولیه با برخی تیم های حاضر در لیگ برتر برای رفتن را انجام دادند و منتظر وضعیت سارویه ماندند و اگر حداقل 2 تا سه روز آینده وضعیت تیم روشن نشود آنها می روند.
محمودی معتقد است که با رفتن این بازیکنان ولو تیم درلیگ برتر باقی بماند هم نمی تواند انتظار تماشاگران را برآورده کند و ماندن درلیگ برای ما دشوارتر می شود.
* تنهایی سارویه در گود مشکلات مالی
مدیرعامل باشگاه سارویه که از 3 هفته قبل این سمت را بر عهده گرفت در این میزگرد گفت که در شرایط فعلی تیم سارویه- شهر ساری به عنوان مرکز مازندران با وجود وعده مسوولان شهری برای کمک در میانه راه در گود مشکلات مالی تنهاست.
محمود گودرزی افزود: تاکنون هیچ یک از وعده های مدیریت شهری ساری مبنی بر کمک به تیم دروالیبال لیگ برتر انجام نشد و در آستانه شروع بازی های نیم فصل دوم ( اوایل دی ماه) آینده روشنی پیش روی ما وجود ندارد و بازیکنان نیز ساز رفتن کوک کردند.
وی اضافه کرد : من به عنوان خیر ورزشی حدود یک میلیارد و700 میلیون ریال به سارویه کمک کردم و آمدنم به باشگاه نیز نه برای مسوولیت ، که کمک مالی مقطعی به تیم بود.
وی اظهارداشت : درشرایط فعلی که با قبول مسوولیت تیم به عنوان نیروی غیربومی مازندران به دنبال کمک و ماندن سارویه در لیگ برتر هستیم، این انتظار وجود دارد که حداقل مسوولان شهری نیز پای کار حاضر شوند و به تیم شهرشان کمک کنند.
گودرزی اضافه کرد : سارویه با داشتن مشکل مالی توانی برای ماندن در لیگ برتر در نیم فصل دوم ندارد و باید مدیران شهری که منتخب مردم ساری نیز هستند، سهم خود را مطابق با وعده هایی که دادند، بپردازند.
مدیرعامل باشگاه سارویه گفت که هم اکنون آماده کمک مالی به باشگاه سارویه به شرطی که مدیران شهری نیز نگاه ویژه به حامی مالی داشته باشند ، هستیم.
** گره گشایی از سارویه
رئیس هیات والیبال مازندران گفت که تیم سارویه با اعلام انحلال تیم عمران شهرداری ساری با رایزنی علاقه مندان به والیبال و کمک هیات استانی جایگزین شد و در این زمان فرصتی برای یافتن حامی مالی برای تیم وجود نداشت.
میلاد تقوی دراین میزگرد افزود : با تشکیل سارویه وعده مسوولان شهری از جمله شورای شهر و شهرداری نیز کمک مالی به باشگاه جدید بود و انتظار مردم شهر ساری و علاقه مندان به والیبال از منتخبانشان نیز حمایت مالی از تیم بوده که تاکنون محقق نشده است.
وی اضافه کرد : در شرایطی که تیم سارویه با وجود داشتن مشکل مالی از لحاظ کسب نتیجه و بازی در لیگ برتر خوب عمل کرد، بار دیگر این انتظار ایجاد شده که مدیران شهری وارد گود شوند و به این تیم همانند سایر تیم های نه چندان مطرح کمک کنند.
تقوی اظهارداشت:این درحالیست که تاکنون مدیران شهری با وجود وعده های اولیه هیچ کمکی به سارویه نداشتند وحتی حاضر به پذیرفتن مدیران باشگاه نیز برای گفت و گو و یافتن راهکار خروج تیم از بحران مالی نیستند.
رئیس هیات والیبال مازندران تصریح کرد : انحلال تیم سارویه- ساری به دلیل مشکل مالی آسیب های اجتماعی را برای مدیران شهری به دنبال خواهد داشت وباید در حد توانشان به سارویه همانند تیم عمران شهرداری کمک مالی بدهند.
* نگاه ویژه مدیریت شهری به حامی مالی سارویه
تقوی افزود : مدیران شهری اعم از شهرداری و شورای اسلامی شهر طبق قانون می توانند حمایت های معنوی به حامی مالی داشته باشند تا حامی با دلگرمی که از این حمایت ها پیدا می کند، هزینه تیم را حداقل برای فصل جاری تا پایان ادامه بدهد و به نوعی جبران مافات شود.
وی اضافه کرد:ازلحاظ قانونی دست مدیریت شهری برای حمایت با لحاظ کردن برخی معافیت ها از عوارض و یا حتی تخفیف آن باز است و این کار دست حامی مالی را برای سرمایه گذاری بازتر می کند و این هزینه ناشی از تخفیف نیز برای تیم سارویه و شهر ساری هزینه می شود.
رئیس هیات والیبال مازندران اظهارداشت : شورای اسلامی شهر بودجه ای را برای کمک به تیم های لیگ برتری با اولویت به سارویه مصوب کرد ودرحد همان مصوبه قانونی شورا به باشگاه برسد، مشکلات مالی آن برطرف می شود.
وی معتقد است که تاکنون با وجود مشکلات مالی حاکم بر تیم و درگیری کادر فنی برای تامین مایحتاج روزمره بازیکنان، نتیجه خوبی در نیم فصل گرفتیم و با کمک مالی همه ما تیم به جایگاه اصلی خود می رسد.
تقوی با ابراز گله مندی از برخی بی مهری مدیران شهری در پاسخ ندادن به تماس های خودش و مجموع مدیران باشگاه سارویه در روزهای اخیر از اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم ساری خواست به کمک تیم بیایند و مشکلات را از پیشروی تیم بردارند.
مازندران 2 نماینده در رقابت های والیبال لیگ برتر باشگاه های ایران دارد که تیم کاله آمل در رده چهارم و سارویه در رده هفتم این رقابت ها از بین 12 تیم حاضر در جدول قراردارند.
گزارش : حسین فلاحتی ** انتشاردهنده : محسن حسن نیا
6982/1899

ورزش

واليبال ليگ برتر

سارويه

مشكل مالي


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #سارویه #باشگاه #مدیران #والیبال #مشکلات #مازندران #بازیکنان #تاکنون #اضافه #شهرداری #انتظار #مسوولان #اظهارداشت #حداقل #افزود #شورای #انحلال #ماندن #مدیریت #عنوان #حمایت #عمران #محمودی #سرمربی #آینده #رقابت #هزینه #ادامه #اسلامی #هستیم #میزگرد #گودرزی #مسوولیت #ندارد #دنبال #مندان #همانند #قانونی #تخفیف #نتیجه #یافتن #باشند #علاقه #داشتن #پایان #تواند #تماشاگران #آماده #دستمزد #تاثیر #بازیکن #گزارش #درنیم #امتیاز #ساختار #تمرین #درشرایط #دادند #وضعیت #معتقد #درلیگ #اولیه #اکنون #جایگزین #نداشت #شرایطی #مدیرعامل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تیم والیبال سارویه در پیچ طلایی/ ماندن یا انحلال

*

*


X https://sport45.site/