احیا فرهنگ‌ بومی و اسلامی- ایرانی از وظایف شورای شهر است

تاریخ انتشار : سه شنبه 03 اسفند 1395 - ساعت : 12:49

کد مطلب: 13968 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دکتر مهدی رضایی فرح‌آبادی در روز جهانی زبان مادری عنوان کرد:

احیا فرهنگ‌ بومی و اسلامی- ایرانی از وظایف شورای شهر است

اختصاصی مازندشورا: در حوزه فرهنگی مردم استان و شهر ساری، پیشینه خوب فرهنگی را دارا هستند و می‌توانیم به آن رجوع کنیم و فرهنگ‌های سابق را که فرهنگ بومی و اسلامی- ایرانی هست را احیا کنیم

اختصاصی مازندشورا: دکتر مهدی رضایی فرح آبادی در روز 3 اسفند روز جهانی زبان مادری در گفت و گو با پایگاه خبری مازندشورا پیرامون اهمیت احیا فرهنگ‌ بومی و اسلامی- ایرانی و نقش شوراهای اسلامی در این میان، گفت: شورا مسئولیت‌های متعددی دارد. بخشی از آن به شهرسازی و مدیریت شهری مربوط می‌شود. بخشی از آن اجتماعی و فرهنگی است. در حوزه فرهنگی مردم استان و شهر ساری، پیشینه خوب فرهنگی را دارا هستند و می‌توانیم به آن رجوع کنیم و فرهنگ‌های سابق را که فرهنگ بومی و اسلامی- ایرانی هست را احیا کنیم.

دکتر رضایی فرح آبادی با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ بومی، افزود: باید موارد و مسائل مختلف با کمک نخبگان شهر شناسایی شود. توسعه فرهنگ بومی در دستور کار قرار گیرد. احیا و ترویج زبان بومی مازندرانی در دستور کار قرار گیرد. چرا که این تهدید فراموشی آن و واژه‌های روان و سلیس آن وجود دارد. این‌ها از وظایف شورا است.

رئیس اسبق شورای اسلامی شهر ساری در پایان افزود: امروزه فرهنگ واسطه و پیوند دهنده مردم در بین شهرها و حتی کشورهای مختلف هست. به شرط اینکه شورا بتواند در دل مردم باشد این منابع و استعدادها را کشف کند و انتقال دهد.

نویسنده :

برچسب ها : #مهدی رضایی فرح آبادی #زبان مادری #روز جهانی


احیا فرهنگ‌ بومی و اسلامی- ایرانی از وظایف شورای شهر است

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : احیا فرهنگ‌ بومی و اسلامی- ایرانی از وظایف شورای شهر است

*

*


X https://sport45.site/