نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آذر 1396 - ساعت : 16:12

کد مطلب: 39837 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران:

نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

مازندشورا: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مازندران با بیان اینکه از ۱۱ هزار کلاس درس شناسایی شده در مازندران بیش از ۹ هزار کلاس درس استانداردسازی شده است، گفت: استانداردسازی بقیه کلاس درس در صورت تامین منابع صورت می‌گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، با آغاز فصل پاییز شاهد سرمای هوا هستیم که کاهش دمای هوا در زمستان به اوج خود می‌رسد که در زمینه رفع مشکلات سیستم گرمایشی مدارس برنامه‌های مختلفی در حال اجرا است؛ چرا که همه دانش‌آموزان باید از حقی برابر در تحصیل برخوردار شوند.

با توجه به اینکه فصل سرما همزمان با سال تحصیلی آغاز می‌شود نگرانی در ارتباط با وضعیت سیستم گرمایشی مدارس به‌ویژه در مناطقی که عملیات گازررسانی انجام نشده بیشتر و بیشتر می‌شود.

با وجود بهبود وضعیت سیستم گرمایشی مدارس که نمی‌توان اقدامات صورت گرفته در این زمینه را نادیده گرفت ولی هنوز هستند مدارسی که دانش‌آموزان آن از سیسم استاندارد گرمایشی برخوردار نیستند و خانواده‌های آنان نگران اتفاق یا حادثه‌ای هستند.

دانش‌آموزان بسیاری که به‌دلیل سرما و نداشتن سیستم استاندارد گرمایشی از شانس تحصیل و باسواد شدن محروم شدند با این وجود هنوز امکانات لازم در اختیار آنان قرار نگرفته است.

*ضرورت توجه به بحث ایمنی سیستم گرمایشی مدارس کوهستانی مازندران

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس مازندران در این‌باره ، اظهار کرد: دستورالعمل سیستم گرمایشی مدارس برای آمادگی بهتر به مدارس سطح استان ابلاغ شده است.

قربانعلی شیرزاد ادامه داد: این دستورالعمل به تمام مدارس سطح مازندران ابلاغ شده و در این دستورالعمل استفاده بخاری نفتی، چکه‌ای و غیراستاندارد ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه مدرسه‌ای در مازندران نداریم که بخاری هیزمی استفاده شود، گفت: کلاس‌های درس مازندران از لحاظ سیستم گرمایشی استاندارد در شرایط مناسبی قرار دارند که البته به بحث ایمنی سیستم گرمایشی در مدارس کوهستانی توجه شده است.

مدیرکل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس مازندران یادآور شد: به میزان کافی بخاری نفتی استاندارد در دسترس و انبارها موجود بوده و در مناطقی که ناچار به استفاده هستیم در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: از ۱۱ هزار کلاس درس شناسایی شده در مازندران بیش از ۹ هزار کلاس درس استانداردسازی شده بقیه در صورت تامین منابع صورت می‌گیرد.

شیرزاد گفت: کار استانداردسازی سامانه گرمایشی یک‌هزار و ۷۸۰ مدرسه در قالب ۹هزار و ۷۰ کلاس درس با اعتبار ۵۲ میلیارد تومان انجام شده است.

به گزارش فارس، ضرورت دارد تمهیدات لازم در ارتباط با سیستم گرمایشی همه مدارس مازندران اندیشیده شود تا دانش‌آموزان با خیالی آسوده تنها به تحصیل فکر کنند.

86034/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #مدارس #گرمایشی #مازندران #سیستم #دانش‌آموزان #نوسازی #استاندارد #مدیرکل #تحصیل #بخاری #تجهیز #توسعه #دستورالعمل #استفاده #کوهستانی #ضرورت #ایمنی #شیرزاد #استانداردسازی #می‌گیرد #اختیار #ابلاغ #اینکه #هستیم #گزارش #اعتبار #تامین #زمینه #برخوردار #مناطقی #وضعیت #ارتباط #بیشتر

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نوسازی 2 هزار کلاس درس در مازندران منتظر تامین اعتبار است

*

*


X https://sport45.site/