دولت روحانی برای ساری هیچ کاری نکرد/ استاندار برنامه ای ندارد ورزش صبحگاهی مشکلی حل نمی کند/ عبوری محبوب ترین شخصیت ساری است اما رسانه ای نیست/ زباله سوز به سال 98 هم نمی رسد/ قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم

تاریخ انتشار : سه شنبه 21 اسفند 1397 - ساعت : 17:19

کد مطلب: 51142 چاپ به اشتراگ گذاشتن

زلیکانی نائب رئیس شورای شهر ساری در نشست خبری سه ساعته خود عنوان کرد؛

دولت روحانی برای ساری هیچ کاری نکرد/ استاندار برنامه ای ندارد ورزش صبحگاهی مشکلی حل نمی کند/ عبوری محبوب ترین شخصیت ساری است اما رسانه ای نیست/ زباله سوز به سال 98 هم نمی رسد/ قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم

گزارش مازندشورا: زلیکانی در پاسخ به سوال خبرنگار مازندشورا مبنی بر اینکه برخی شنیده ها وی را کاندیدای انتخابات مجلس آینده و جدی ترین رقیب محمد دامادی از بخش دودانگه می دانند، گفت: «بنده قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم و...»

گزارش مازندشورا: نشست خبری علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورا و رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری -با ظاهری متفاوت- بیش از سه ساعت به طول انجامید، حول محور موضوعات مختلفی چون عملکرد شوراها، شهرداری، دولت و مجلس چرخید.

زلیکانی که به اظهارنظرهای جنجالی و صراحت لهجه شهره است در آغاز اعلام کرد­ به همه پرسش های خبرنگاران حتی از مسائل خصوصی خود، پاسخ می دهد و این دستمایه ورود برخی خبرنگاران به موضوعاتی چون انتخابات و ازدواج شد!

وی همچنین اعلام کرد صبح امروز و قبل از نشست خبری، بازدیدی از پروژه محور قسمت جنوبی شهر ساری که اخیرا تصادف ها و تلفاتی داشته تا از آخرین وضعیت آن جویا شود.

مشروح اظهارات آقای زلیکانی را درباره پروژه های شهرداری، عملکرد مدیریت شهری ساری و استانداری, عملکرد مجلس و دولت و... در ادامه می آوریم:

 

پارک بانوان ساری به زودی به بهره برداری می رسد

تلاش مدیریت شهری مرکز استان، بر انجام پروژه هایی است که گرهی از مردم و شهر باز کند که مهمترین آن ها، زیرگذر شهید علمدار بوده است. البته مشکلاتی در یکی دو روز بعد افتتاح ایجاد شده بود که علت آن، بستن دوربرگردان سر سلمان فارسی بود و با باز شدن آن، مشکلات مربوطه مرتفع شد.

پارک (باغ) بانوان ساری در مراحل پایانی خود است و به زودی شاهد بهره برداری آن خواهیم بود. البته قرار بود این پروژه کاملا محصور شود اما اشرافیت برخی ساختمان ها و زمان بر بودن تحقق آن که حدود 10 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، مانع از انجام حصار کامل آن در زمان فعلی شد. بوستان ولایت هم از نظر سخت افزاری تمام شد اما از حوزه هایی چون موسیقی، موزه، گرشگری و.. به خوبی استفاده نشده است.

 

۱۳۰ میلیارد تومان به بودجه سال 97 متمم شد

بودجه سال 97 صد درصد محقق شد. ۱۳۰ میلیارد تومان نیز به آن متمم شد که در جلسه آتی شورا درباره آن تصمیم گیری خواهد شد. در سال 98 هم به تکمیل پروژه های مهم شهری ادامه می دهیم.

به طور جدی وارد مقوله آسفالت می شویم و نهضت آسفالت را ادامه می دهیم. به پروژه هایی چون فاز ۲ پارک ملل که ماهیت ملی دارد و ادامه مسیر بلوار داراب بعد از پل کابلی و پروژه هایی از این دست می پردازیم.

 

80 درصد مراجعات ما درباره اشتغال است

اکثر مراجعات ما (حدود 80 درصد) درباره اشتغال است که ایجاد اشتغال و درآمد‌ پایدار برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. البته تا زمانی که دولت، به مدیریت شهری در پیشبرد اهداف و سیاست های خود نقش ندهد ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها مشکل خواهد بود. مثلا شهرداری ها شمالی با توجه به طبیعت شمال باید در حوزه هایی چون تولید و توزیع نقش داشته باشند.

 

عملکرد دولت و مجلس ضعیف بود

عملکرد دولت و مجلس ضعیف بود. امروز می بینیم که حتی آن هایی که در مشارکت مردم نقش داشتند و آن ها را دعوت به حضور گسترده می کردند، چندان امیدی ندارند. هم دولت و هم مجلس اقدامات در خور نداشتند. متاسفانه کسی هم نیست از عملکرد آن ها دفاع کند. قابل دفاع هم نیست. چون قول ها و وعده های ایام انتخابات هنوز عملی نشده است.

مردم از عملکرد منتخبین خود در دولت و مجلس ناراضی اند. من هم نمی توانم به آن ها نمره قبولی 10 بدهم. به نظر می رسد در انتخابات مجلس آینده تغییرات اساسی رخ می دهد و باید گزینه هایی برای مجلس انتخاب شوند که شومن نباشند.

برخی از نمایندگان به دنبال نمایش هستند و خروجی ندارند. متاسفانه با وجود ظرفیت مجمع نمایندگان­ مازندران شاهد آن بودیم که پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان مصوب شد.  نماینده های ساری و میاندورود با حمایت دولت و لیست امید به عنوان نماینده مردم انتخاب شدند و مدعی هستند روابط خوبی با استانداری هم دارند به جای پاسخگویی فقط حرف می زنند. اینکه دردی را دوا نمی کند. آن ها هم از منافع حامی دولت بودن استفاده می کنند و منتقد دولت اند. برخی می خواهند هم از توبره بخورند هم از آخور. مردم این بار قطعا فریب نخواهند خورد.

دولت برای ساری هیچ کاری نکرد

بنده با اینکه از نظر تفکری اصلاح طلبم هم در انتخابات ریاست جمهوری و هم در انتخابات مجلس گذشته، اشتباه کردم. به کسانی رای دادم که نتوانستند وعده های خود را محقق کنند. شاید صرفا سیاسی تصمیم گرفتم. اما از آنجا که از جنس مردم هستم تلاش می کنم در آینده اینگونه تصمیم گیری نکنم.

معتقدم دولت برای ساری هیچ کاری نکرد. پروژه های زمان احمدی نژاد هنوز همچنان روی دست مانده است. من در هر دو دوره به روحانی رای دادم ولی کاری یا اقدامی انجام نشد.

 

عبوری محبوب ترین شخصیت ساری است

ارتباطات شورای ساری با آقای عبوری ارتباطات خوبی است. شهردار ساری معمولا در جلسات هیات رئیسه شرکت می کند و موارد مطروحه و خواسته های شورا را به طور جدی پیگیر است. آقای عبوری نمی خواهد فضای مدیریت شهری وارد تنش شود و با صراحت عرض می گوید حضورش در شورا، مدیریت شهری را از متن وارد حاشیه می کند.

عبوری با وجود سابقه خدمت در صدا و سیما، چندان رسانه ای نیست. معتقد است شورا به این امور بپردازد و شهردار به جای حرف، عمل کند، بهتر است. اینکه آقای عبوری چرا تاکنون هیچ کنفرانس خبری برگزار نکرده است را باید از خودش بپرسید. من وکیل مدافع عبوری نیستم. شورا هم انتقادات سازنده ای به شهرداری دارد. شورای یکدست و موافق و بدون انتقاد سازنده شورای معیوب و مشکل داری است. همچنان اعتقاد دارم، انتقاد باید سازنده و کارشناسی باشد و ما جلوی کسانی را که می خواهند از تریبون شورا سو استفاده کنند، می گیریم.

آقای عبوری محبوب ترین شخصیت ساری است توانایی ها و ظرفیت های فردی فراوانی دارد. به نظرم اگر وارد جریانات سیاسی نشود شخص به مراتب محبوب تری خواهد بود.

به عملکرد شورا و شهرداری ساری نمره قبولی 10 می دهم. ما مثل دولت و مجلس رفوزه نشدیم و وضعیت بهتری داریم.

 

استانداری برنامه ای ندارد

برای توسعه استان نیاز به رنامه است. اینکه در استانداری، شهرداران استان را جمع کنند و متکلم وحده صحبت کنند چه خروجی می تواند داشته باشد؟ بنده در جلسات بدون خروجی شرکت نمی کنم. چند بار به آقای حسین زداگان اعلام کردم باید برای رشد و توسعه استان برنامه و هدف داشت. با انجام ورزش صبحگاهی مشکلات مردم حل نمی شود.

به آقای اسلامی هم گفته بودم او هم هیچ برنامه ای نداشت و فقط با علما دیدار می کرد. برایم قابل درک نیست چرا آقای اسلامی اکنون وزیر است!

 

زباله سوز به سال 98 هم نمی رسد

زباله فقط معضل ساری نیست، معضل استانی است، اما در هیچ جای دنیا زباله را 130 کیلومتر حمل و خطرات جدید ایجاد نمی کنند. پیمانکار قبلی زباله سوز ساری به دلیل انجام ندادن کار تغییر کرده و به دنبال پیمانکار جدید هستند. با این شرایط بعید است زباله سوز تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد. اما امیدوارم در پایان این دوره مدیریت شهری، افتتاح شود.

 

قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مازندشورا مبنی بر اینکه برخی شنیده ها وی را کاندیدای انتخابات مجلس و جدی ترین رقیب محمد دامادی از بخش دودانگه می دانند، گفت: «بنده قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم، علیرغم اینکه پیشنهاد بسیاری برای کاندیدا شدن دارم بر این باورم که اکنون یک عضو شورای شهر ساری هستم و اگر قرار بر خدمت است اینجا بهتر می توانم مسمرثمر باشم و خدمت کنم.  

بیاییم انتخابات را منطقه ای نکنیم. شاید طی ماه ها و سال آینده به نقل و قول از بنده در حمایت از بعضی کاندیداها چیزهایی بشنوید که حتی مایه تعجب شما هم باشد. بدانید به نظر من بزرگترین شاخصه یک نماینده سلامت (اخلاقی و مالی) است. نگاه می کنیم چه کسی سلامت دارد از وی حمایت می کنیم. برخی متاسفانه کسانی را انتخاب می کنند که به گروه خود فکر می کنند. برای همین است که بزرگترین اشکال سیستم اداری ما فساد است.

بیاییم دنبال آدم سالم بگردیم افرادی که شعاری نباشند و دنبال منافع مردم باشند. دیگر نمی توان از مردم با شعارهای پوپولیستی رای گرفت. امثال ما در طول سال های گذشته آنقدر به مردم دروغ گفتیم که با تمام فوت و فن آن آشنا هستند. مردم عملکرد می خواهند. به نظرم جدی ترین رقیب یک نماینده عملکرد خود آن نماینده است. اگر عملکرد خوبی داشته باشد می تواند اعتماد مردم را جلب کند.

باید دید کسی که یک یا دو دوره نماینده مجلس بوده، آیا توانسته پروژه ها و مسائل حوزه انتخابیه را به ثمر نشاند؟ آیا وضعیت مردم بهتر شد؟ یا اینکه مثل نماینده ای در دوره گذشته که با نزدیکی انتخابات، یک سوال از وزیر پرسید و مدام آن در برنامه های تبلیغاتی خود پخش می کرد تا بتواند رای مردم را از آن خود کند. در حالی که این سوالی بود که چندین سال مطرح بود، باید دید نتیجه و خروجی آن چه شد؟ دوره این رفتارها تمام شد. همه باید تلاش کنیم مردم را پای صحنه انتخابات بیاوریم و اتفاقات بهتری رقم می خورد».

نویسنده :

برچسب ها : #نشست خبری علی اکبر زلیکانی نائب رئیس شورا و رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری #نشست خبری علی اکبر زلیکانی #زلیکانی نائب رئیس شورا #زلیکانی رئیس کمیسیون عمران و فنی شورای اسلامی شهر ساری #عملکرد مدیریت شهری ساری #عملکرد دولت #عملکرد نمایندگان مجلس #شورای شهر ساری #استانداری مازندران #انتخابات مجلس

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دولت روحانی برای ساری هیچ کاری نکرد/ استاندار برنامه ای ندارد ورزش صبحگاهی مشکلی حل نمی کند/ عبوری محبوب ترین شخصیت ساری است اما رسانه ای نیست/ زباله سوز به سال 98 هم نمی رسد/ قطعا کاندیدای انتخابات مجلس نیستم

*

*


X https://sport45.site/