دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 - ساعت : 12:30

کد مطلب: 48779 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس دانشگاه کشاورزی ساری:

دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: دولت با کاهش واردات و حمایت از کالای داخلی می‌تواند نقش موثری در ارتقای این بخش داشته باشد که ماحصل آن بتواند در کشور و استان مازندران موثر باشد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدعلی بهمنیار صبح امروز در افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی و بیست‌و پنجمین کنگره ملی صنایع و علوم غذایی ایران که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، اظهار کرد: این همایش باید بتواند در توسعه علم کشاورزی موفق باشد چون بخش مربوط به صنایع غذایی یکی از اجزای مهم کشاورزی است و ما به دنبال تولید و عملکرد هستیم.

وی بیان کرد: ما باید در پایان به جایگاه مهمی برسیم و توفیقات مهمی از لحاظ بکارگیری دانش و توسعه داشته باشیم. 

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اینکه در بحث امنیت و استقلال غذایی در سطح دنیا  بر کسی پوشیده نیست، افزود: کشوری که در بخش غذا مستقل است می‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

این مسؤول یادآور شد: با توجه به اینکه کشور ما پس از پیروزی انقلاب به‌دنبال استقلال بیشتر بوده و در این بخش توفیقات خوبی حاصل شد و قدم‌هایی برداشته شد که از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بهمنیار تصریح کرد: از کشاورزان تولیدکننده و مصرف‌کننده طی پرسش و پاسخ به این نتیجه می‌رسیم و دست‌رنج کشاورزان به‌راحتی با واسطه‌گری در اختیار سایر استان‌ها قرار گرفته یا استفاده درستی نمی‌شود و باید در این بخش تلاش‌های بیشتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: دست‌کم دستاورد این همایش باید تلنگری در توسعه و امنیت اقتصادی و سیاسی بخش کشاورزی کشور باشد و در بخش سلامت جامعه باید موثر باشد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلام اینکه تغذیه و صنایع غذایی  بحث بسیار مهمی در ارتقا سلامت جامعه است، اضافه کرد: این بخش از علم می‌تواند در بخش‌های مختلف و ایجاد محیط سالم و پر نشاط مفید باشد، ولی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

این مسؤول بیان کرد: امیدواریم کسانی که در این حوزه قرار دارند بیشتر و بهتر توجه کنند و دولت هم با کاهش واردات و حمایت از کالای داخلی می‌تواند نقش موثری در ارتقای این بخش داشته باشد که ماحصل آن بتواند در کشور و استان مازندران موثر باشد.

بهمنیار در پایان گفت: انتظارات ما به‌عنوان مصرف‌کننده این است که این همایش بتواند به اهداف خود برسد.

86048/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #کشاورزی #دانشگاه #همایش #طبیعی #اینکه #می‌تواند #منابع #توسعه #بتواند #غذایی #بهمنیار #کشاورزان #صنایع #بیشتر #مسؤول #مصرف‌کننده #جامعه #سلامت #واردات #استقلال #حمایت #پایان #توفیقات #امنیت #کنگره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

*

*


X https://sport45.site/