مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48779 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 -ساعت : 12:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

رئیس دانشگاه کشاورزی ساری:

دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: دولت با کاهش واردات و حمایت از کالای داخلی می‌تواند نقش موثری در ارتقای این بخش داشته باشد که ماحصل آن بتواند در کشور و استان مازندران موثر باشد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمدعلی بهمنیار صبح امروز در افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی و بیست‌و پنجمین کنگره ملی صنایع و علوم غذایی ایران که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد، اظهار کرد: این همایش باید بتواند در توسعه علم کشاورزی موفق باشد چون بخش مربوط به صنایع غذایی یکی از اجزای مهم کشاورزی است و ما به دنبال تولید و عملکرد هستیم.

وی بیان کرد: ما باید در پایان به جایگاه مهمی برسیم و توفیقات مهمی از لحاظ بکارگیری دانش و توسعه داشته باشیم. 

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به اینکه در بحث امنیت و استقلال غذایی در سطح دنیا  بر کسی پوشیده نیست، افزود: کشوری که در بخش غذا مستقل است می‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

این مسؤول یادآور شد: با توجه به اینکه کشور ما پس از پیروزی انقلاب به‌دنبال استقلال بیشتر بوده و در این بخش توفیقات خوبی حاصل شد و قدم‌هایی برداشته شد که از اهمیت بسزایی برخوردار است.

بهمنیار تصریح کرد: از کشاورزان تولیدکننده و مصرف‌کننده طی پرسش و پاسخ به این نتیجه می‌رسیم و دست‌رنج کشاورزان به‌راحتی با واسطه‌گری در اختیار سایر استان‌ها قرار گرفته یا استفاده درستی نمی‌شود و باید در این بخش تلاش‌های بیشتری انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: دست‌کم دستاورد این همایش باید تلنگری در توسعه و امنیت اقتصادی و سیاسی بخش کشاورزی کشور باشد و در بخش سلامت جامعه باید موثر باشد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اعلام اینکه تغذیه و صنایع غذایی  بحث بسیار مهمی در ارتقا سلامت جامعه است، اضافه کرد: این بخش از علم می‌تواند در بخش‌های مختلف و ایجاد محیط سالم و پر نشاط مفید باشد، ولی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

این مسؤول بیان کرد: امیدواریم کسانی که در این حوزه قرار دارند بیشتر و بهتر توجه کنند و دولت هم با کاهش واردات و حمایت از کالای داخلی می‌تواند نقش موثری در ارتقای این بخش داشته باشد که ماحصل آن بتواند در کشور و استان مازندران موثر باشد.

بهمنیار در پایان گفت: انتظارات ما به‌عنوان مصرف‌کننده این است که این همایش بتواند به اهداف خود برسد.

86048/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - دانشگاه - همایش - طبیعی - اینکه - می‌تواند - منابع - توسعه - بتواند - غذایی - بهمنیار - کشاورزان - صنایع - بیشتر - مسؤول - مصرف‌کننده - جامعه - سلامت - واردات - استقلال - حمایت - پایان - توفیقات - امنیت - کنگره -

نظر شما در مورد : دولت با کاهش واردات از کشاورزان حمایت کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*