مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 2773 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 خرداد 1392 -ساعت : 15:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن

افزایش ۵ برابری نرخ اجاره خانه در دولت احمدی نژاد

مازند شورا: آمارهای مرکز آمار ایران بیانگر افزایش قابل ملاحظه قیمت در بخش‌های مختلف معاملات مسکن است به طوری‌که نرخ اجاره واحدهای مسکونی طی هشت سال گذشته پنج برابر و قیمت زیربنای مسکونی سه برابر افزایش یافته است

به گزارش مازند شورا به نقل از ایسنا مرکز آمار ایران نتایج آمارگیری از متوسط قیمت اجاره و مسکن در نقاط شهری کشور طی فاصله سال‌های ۶۹ تا ۹۱ را اعلام کرد.

براین اساس متوسط قیمت اجاره و مسکن در نقاط شهری کشور با افزایش دوبرابری از دو میلیون و ۵۱۰ هزار ریال به چهار میلیون و ۵۵۰ هزار ریال در سال گذشته رسیده است. این در حالیست که سال ۸۷ اوج افزایش قیمت زمین و خانه کلنگی در هشت سال گذشته بوده است.

قیمت زمین و خانه کلنگی در سال ۸۸ به یکباره سقوط کرده و از شش میلیون و ۱۰۰ هزار ریال در سال ۸۷ به یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال کاهش یافته است.

افزایش بیش از ۳ برابری قیمت زیربنای مسکونی طی ۸ سال گذشته

براساس این گزارش متوسط قیمت زیربنای مسکونی در نقاط شهری در سال ۸۴ در هر مترمربع سه میلیون و ۶۰ هزار ریال بود که در نیمه اول سال گذشته به ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال رسید.

البته روند تغییرات قیمتی در این بخش از سال ۸۵ از چهار میلیون و ۱۴۰ هزار ریال به شش میلیون و ۹۲۰ هزار ریال در سال ۸۶ رسیده که بعد از آن با جهشی یکباره در رنج هشت میلیونی قرار گرفته است.

افزایش دو میلیون ریالی نرخ اجاره خانه در یک سال

نرخ اجاره در هر ۱۰۰ مترمربع واحد مسکونی طی ۸ سال گذشته تاکنون با افزایش چشمگیر پنج برابری مواجه بوده است.

براین اساس نرخ اجاره در هر ۱۰۰ مترمربع هم در سال ۸۴ حدود یک میلیون و ۴۹۰ هزارریال بوده که این رقم در نیمه اول سال گذشته به پنج میلیون و۲۸۰ هزار ریال افزایش یافته است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مسکن،مسکن مهر، احمدی - -

مطالب مرتبط با : افزایش ۵ برابری نرخ اجاره خانه در دولت احمدی نژاد
نظر شما در مورد : افزایش ۵ برابری نرخ اجاره خانه در دولت احمدی نژاد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها