مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 39867 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 آذر 1396 -ساعت : 07:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۵۴۰۰ فقره پرونده مفتوح در محاکم قضایی در دست اقدام است

مدیرکل حقوقی و امور قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن:

۵۴۰۰ فقره پرونده مفتوح در محاکم قضایی در دست اقدام است

مازندشورا: مدیرکل حقوقی و امور قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن از در دست اقدام بودن پنج هزار و ۴۰۰ فقره پرونده مفتوح در محاکم قضایی در سال جاری خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی راه و شهرسازی کرمان، غلام عباس نظرخانی در حاشیه کارگاه آموزشی و کاربردی حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در کرمان با بیان اینکه اداره کل حقوقی و قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن مسئولیت و وظایف متعددی را عهده‌دار است، افزود: مدیریت امور دعاوی مطرح در سطح کشور و تهیه و یکپارچه‌سازی تیپ انواع قراردادهای مورد نیاز ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها در بحث زمین و مسکن از آن جمله است.

وی اظهار کرد: همچنین ارائه طریق و معاضدت حقوقی در تمام مسائل مبتلابه زمین و مسکن (محدوده حریم شهرها) از زمره وظایف اصلی دفتر حقوقی به شمار می‌رود.

نظرخانی ادامه داد: در بحث دعاوی، هم‌اکنون حدود به ۴۰ هزار پرونده در خصوص مسائل و وظایف سازمان زمین و مسکن و ادارات کل استانی مطرح و در حال رسیدگی است که امر عمده این دعاوی با عناوین خلعید، قلع و قمع، اعتراض به تشخیص ملی، اعتراض به تشخیص موات، ابطال سند، دعاوی قراردادی و فسخ و استرداد و دعاوی مربوط به مسکن و امثال این‌هاست.

مدیرکل حقوقی و امور قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: به عبارت دیگر همکاران دوایر حقوقی ادارات کل راه و شهرسازی استانی و همکاران حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در حال حاضر، مدیریت دفاع از ۴۰ هزار پرونده را در سطح کشور عهده‌دار هستند که در برنامه اجرایی مصوب امسال تعیین تکلیفِ حدود پنج هزار و ۴۰۰ فقره پرونده از تعداد ۴۰ هزار فقره پرونده، به عنوان برنامه مصوب استانی و ستادی تعیین شده است.

نظرخانی با بیان اینکه طبق آمار رسمی تا پایان شهریورماه امسال، حدود سه هزار و ۸۲ فقره از پنج هزار و ۴۰۰ فقره پرونده تعیین تکلیف شده است، گفت: عملکرد ۶ ماه نخست امسال، ۱۱۷.۲۱ درصد است.

وی افزود: در مجموع تا پایان شهریورماه، حدود ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار مترمربع از اراضی دولتی، ملی و موات رفع تصرف شده که این عملکرد مرهون زحمات شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا و اهتمام ویژه ادارات کل استان‌ها و دفتر حقوقی در جمع‌آوری این آمار تا پایان آبان ماه است.

مدیرکل حقوقی و قراردادهای سازمان ملی زمین و مسکن، دفتر حقوقی سازمان را متعهد و موظف به همکاری فعال و مؤثر با تمام ادارات کل راه و شهرسازی سراسر کشور دانست و پاسخگویی سریع، صریح، شفاف و به‌موقع و منطبق با قوانین و مقررات را ازجمله وظایف این دفتر برشمرد.

۵۴۰۰ فقره پرونده مفتوح در محاکم قضایی در دست اقدام است.

حدود ۴۰ هزار پرونده در خصوص مسائل و وظایف سازمان زمین و مسکن و ادارات کل استانی مطرح و در حال رسیدگی است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حقوقی - پرونده - ادارات - قراردادهای - وظایف - دعاوی - شهرسازی - استانی - مدیرکل - مسائل - امسال - پایان - تعیین - نظرخانی - شهریورماه - عملکرد - تشخیص - همکاران - برنامه - اعتراض - افزود - قضایی - محاکم - مفتوح - اقدام - کرمان - استان‌ها - عهده‌دار - اینکه - رسیدگی -

نظر شما در مورد : ۵۴۰۰ فقره پرونده مفتوح در محاکم قضایی در دست اقدام است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*