تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 آذر 1396 - ساعت : 15:34

کد مطلب: 40669 چاپ به اشتراگ گذاشتن

محدوده شهر کرمان ۱۳ هزار هکتار است

مازندشورا: شهردارآنلاین: جانشین معاون خدمات شهری شهردار کرمان محدوده شهر کرمان را ۱۳ هزار هکتار عنوان کرد.

مازندشورا:محمدرضا قربانی محدوده شهر کرمان را ۱۳ هزار هکتار دانست و تصریح کرد: حوزه حفاظتی و حریم قانونی که شهرداری باید نظارت داشته باشد و از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری کند ۹۲ هزار هکتار است که البته با این تعداد نیروی محدود نمی‌تواند بر همه زمین‌ها و مناطق کنترل داشته باشد.

وی در ادامه گزارشی از عملکرد واحد خدمات شهری در جلوگیری از حاشیه‌نشینی ارائه و اعلام کرد: از تاریخ اول فروردین ماه تا پایان آبان ماه سال جاری از ۴۷۲ مورد خرید زمین به شکل غیرمجاز جلوگیری و حدود دو هزار و ۱۲۷ مورد ابزار آلات بنایی در این رابطه از متخلفان جمع‌آوری شده است.

وی همچنین از جمع‌آوری ۱۸۳ مورد مصالح ساختمانی و از متوقف کردن هزار و ۸۶۸ مورد کاربنایی غیرمجاز خبر داد و گفت: در راستای آزادسازی زمین‌های غصب شده ۴۷ هکتار رفع تصرف انجام شده است.

قربانی تصریح کرد: شهرداری کرمان در برخورد با ساخت و ساز در اراضی متصرفی چهار هزار و ۸۶۷ متر تسطیح جاپی و شفته و ۷۰۰ متر جمع‌آوری شناژ داشته و همان ابتدای امر جلوی پیش‌روی ساخت و سازها را گرفته است.

جانشین معاون خدمات شهری شهردار کرمان به جمع‌آوری ۱۷ هزار و ۸۰۵ متر دیوار چیده شده اشاره کرد و گفت: در این راستا پنج دستگاه ماشین‌آلات ساخت و ساز و ۱۶۵ مورد درب فلزی  جمع‌آوری شده است.

وی در ادامه گزارش خود، از توقیف ۳۹۴ مورد اسناد و مدارک خبر داد و افزود: ۶۴۱ مورد از تخلفات و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیهٔ شهر صورت‌جلسه شده و از این تعداد ۳۵۶ مورد برای تعیین تکلیف به کمیسیون ماده ۱۰۰ معرفی شده‌اند.

 قربانی در مورد اخطارهای داده شده در جهت تصرف اراضی گفت: دو هزار و ۱۷۵ مورد اخطار کتبی صادر شده است.

 وی تصریح کرد: همچنین برای فرهنگ‌سازی شهروندان در موضوعات شهری، ۲۵ عدد دیوار بتنی در حاشیهٔ شهر ایجاد شده است تا از فضای فراهم شده به عنوان یک فرصت فرهنگی استفاده شود.


منبع : شهردار آنلاین

برچسب ها : #جمع‌آوری #هکتار #کرمان #غیرمجاز #جلوگیری #تصریح #همچنین #اراضی #دیوار #قربانی #حاشیهٔ #ادامه #سازهای #محدوده #تعداد #شهرداری #خدمات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : محدوده شهر کرمان ۱۳ هزار هکتار است

*

*


X https://sport45.site/