مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 43031 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 دی 1396 -ساعت : 14:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سپهتن اولین و تنها سامانه مکانیزه کنترل تخلف رانندگان حمل‌ونقل مسافر

معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری کشور تأکید کرد:

سپهتن اولین و تنها سامانه مکانیزه کنترل تخلف رانندگان حمل‌ونقل مسافر

مازندشورا: معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در نشستی با حضور فرمانده هان پلیس‌راه استان فارس ، معاون و روسای ادارات ستادی این استان و مدیران و فعالان بخش مسافر فارس، پیشرفت و عملکرد سامانه سپهتن را در استان فارس مورد بررسی قرار داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس، محسن صادقی با تأکید بر مزایای سامانه سپهتن برای رانندگان ناوگان مسافربری تصریح کرد: مزایای سامانه سپهتن برای رانندگان بیشتر از سایرین است و از آن جمله می‌توان به اطلاع به موقع از جزئیات تردد ناوگان، مشاهده جزئیات تردد و مسیر سفر خودرو، گزارش میزان توقف‌های خودرو در حین سفر، گزارش کارکرد ناوگان، بررسی تخلفات خودروها به تفکیک رانندگان (کدام راننده، کدام تخلف، در چه زمان و مکان و ...) به صورت دقیق، رسیدگی به اختلاف بین راننده‌ها بر اساس جزئیات تردد و ساعات رانندگی، رسیدگی به اختلاف راننده‌ها و مالکین بر اساس جزئیات تردد و ساعت رانندگی، کاهش قابل‌توجه هزینه جرائم راهنمایی و رانندگی (بازگشت هزینه)، امکان تفکیک جرائم برای هر راننده، اطلاع به موقع از حوادث احتمالی به وجود آمده برای خودرو، انجام برنامه‌ریزی برای خروج رانندگان و خودروها از سرویس برای انجام تعمیرات و مرخصی‌ها اشاره کرد.

معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص مزایای سامانه سپهتن در جهت ارتقاء حقوق شهروندی نیز عنوان کرد: ارتقاء تکریم ارباب‌رجوع با امکان نظارت و پایش لحظه‌ای بر کیفیت سفرهای ناوگان شرکت، رسیدگی به شکایات مسافران، امنیت روانی حاصل از کنترل برخط و لحظه‌ای خودروها، کوتاه شدن مدت سفر و بسیاری از امکانات که در نرم‌افزار تلفن همراه این سامانه وجود دارد در افزایش احساس امنیت سفر با ناوگان حمل‌ونقل مسافر تأثیر زیادی دارد.

وی اضافه کرد: سامانه سپهتن به عنوان یک سامانه نوپا در تلاش است تا نقش انسان در خطاها و تخلفات را کاهش دهد که دائماً در حال بررسی و ارتقا است و در کارگروهی مخصوص امکانات و ویژگی‌هایی به این سامانه اضافه می‌گردند که دریافت اطلاعات تخلفات رانندگان بوسیله پیام کوتاه، دریافت اطلاعات حوادث و تصادفات به صورت پیام کوتاه، تأمین اطلاعات لازم برای تعمیر و نگهداری خودرویی (در اختیار داشتن دقیق میزان پیمایش و زمان‌های سرویس‌ها و خدمات خودرویی)، کنترل مدارک خودرویی (گواهینامه رانندگی، بیمه‌نامه، معاینه فنی  و...) به صورت برخط و لحظه‌ای و دریافت هشدارهای لازم در زمان‌های پیش از اتمام و در خودروهای مجهز به سامانه نمایش اطلاعات سفر برای مسافرین اطلاعات دقیقی از محل فعلی خودرو، سرعت و زمان رسیدن به مقصد به نمایش در خواهد آمد که این مسئله نیز موجب امنیت روانی مضاعف مسافرین خواهد بود (به‌زودی از طریق برنامه موبایل مسافر) بخشی از مهمترین ویژگی‌های جدید آن است که به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی در خصوص اهمیت سامانه سپهتن به عنوان عامل کنترل و نظارت ناوگان مسافری کشور عنوان کرد: این سامانه، اولین و تنها سامانه مکانیزه پیشگیرانه کنترل تخلف‌های رانندگی و حمل‌ونقل می‌باشد و قبل از ثبت هر تخلفی، به راننده و مالک هشدار داده می‌شود.

معاون دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در خصوص تخلف دست‌کاری این سامانه تأکید کرد: سخت‌افزار سامانه سپهتن، جعبه سیاه خودرو است و هر قطع و وصل سیم و کابل‌ها ثبت شده و به مرکز ارسال می‌شود همچنین مسئولین در قالب هشدار تمام رویدادهای سخت‌افزاری را دریافت می‌کنند و طی پیامکی به مدیر شعبه، مسئول فنی و مسئولین دفتر مرکزی، خاموشی و قطع برق اصلی با هدف از کار انداختن کنترل دستگاه کاملاً تشخیص داده شده و هم در پاسگاه، هم در مرکز کنترل پلیس و هم شرکت قابل مشاهده و پیگرد است که برابر ماده ۷۲۴ قانون راهنمایی و راننده اقدام و راننده خاطی به مراجع قضایی معرفی و دفترچه به مدت ۲ ماه اخذ می‌شود.

یزدانی معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس نیز با تشریح عملکرد و شاخص‌های حمل‌ونقل جاده‌ای مسافر استان گفت: در حال حاضر ۶ هزار و ۷۰۰ راننده حرفه‌ای حمل‌ونقل مسافر تحت پوشش ۱۱۴ شرکت (حمل‌ونقل جاده‌ای مسافر) با ناوگانی متشکل از ۴۳۰۰ انواع وسایط نقلیه عمومی سالانه ۱۲ میلیون مسافر به نقاط مختلف درون و برون استان جابجا می‌نمایند.

یزدانی ضمن تأکید بر ارتقاء امنیت حمل‌ونقل مسافر ادامه داد: نظارت معاینه فنی وسایط نقلیه عمومی در راستای افزایش سطح ایمنی تردد در جاده‌های استان مورد تأکید بیشتری قرار گرفته و مدیران فنی جهت نظارت ناوگان با تعداد و قدرت بیشتری در این راستا فعالیت می‌کنند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل‌ونقل - سامانه - مسافر - ناوگان - کنترل - سپهتن - راننده - جاده‌ای - رانندگان - استان - رانندگی - اطلاعات - خودرو - راهداری - تأکید - جزئیات - معاون - عنوان - امنیت - نظارت - کوتاه - خودرویی - دریافت - لحظه‌ای - ارتقاء - رسیدگی - تخلفات - مزایای - خودروها - گزارش - عمومی - مسئولین - یزدانی - نقلیه - اضافه - افزایش - هشدار - وسایط - بیشتری - معاینه - زمان‌های - نمایش - مسافرین - امکانات - اختلاف - مشاهده - میزان - اطلاع - اداره - اولین - مکانیزه - بررسی - تفکیک - امکان - حوادث - راهنمایی - جرائم - راننده‌ها - هزینه - روانی -

مطالب مرتبط با : سپهتن اولین و تنها سامانه مکانیزه کنترل تخلف رانندگان حمل‌ونقل مسافر
نظر شما در مورد : سپهتن اولین و تنها سامانه مکانیزه کنترل تخلف رانندگان حمل‌ونقل مسافر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*