مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48172 -تاریخ انتشار : سه شنبه 21 فروردین 1397 -ساعت : 14:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تردد بیش از ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در ایام نوروز در استان البرز/ کاهش ۶۷ درصدی تعداد تلفات جاده‌ای

رضایی خبر داد:

تردد بیش از ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در ایام نوروز در استان البرز/ کاهش ۶۷ درصدی تعداد تلفات جاده‌ای

مازندشورا: مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با اشاره به تردد بیش از ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در ایام نوروز گفت: استان البرز رتبه اول را در میزان تردد کسب کرده که براساس گزارش پلیس راه تعداد کشته‌های تصادفات جاده‌ای در نوروز ۹۷ با ۶۷ درصد کاهش روبرو شد. 

مازندشورا:تقی رضایی مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اقدامات نوروزی این استان را برای رفاه مسافران تشریح کرد. 

وی در این رابطه اظهار کرد: از تاریخ ۲۵ اسفندماه سال ۹۶ تا ۱۸ فروردین سال ۹۷ در مجموع ۳۵ میلیون و ۳۱۸ هزار تردد ثبت شده است که از این تعداد، ۲۹ میلیون تردد مربوط به ایام نوروز ۹۷ تا تاریخ پانزدهم فروردین ماه است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز با بیان اینکه در طرح نوروزی ۹۷ نسبت به سال ۹۶ در مدت مشابه با افزایش ۶ درصدی تردد مواجه بوده ایم، تصریح کرد: متوسط ساعتی تردد در راه‌های استان، یک هزار و ۵۱۴ وسیله نقلیه بوده است که بر این اساس استان البرز رتبه اول را در میزان تردد کسب کرده است. 

وی با اشاره به متوسط ساعتی تردد نوروزی ۴۳۸ وسیله نقلیه در کشور گفت: با توجه به میزان تردد‌های استان البرز، هفت درصد کل تردد نوروزی در کشور مربوط به محور‌های این استان بوده است. 

رضایی افزود: در طول تعطیلات نوروزی و از تاریخ ۲۵ اسفندماه تا ۱۸ فروردین ماه، ۱۰ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۳۸۲ وسیله نقلیه از ۸ مبادی ورودی و خروجی در استان البرز عبور کرده اند که پنج میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۹۰ به استان وارد و پنج میلیون و ۴۴۲ هزار و ۷۹۲ وسیله نقلیه از محور‌های استان البرز خارج شده‌اند. 

وی با بیان اینکه بیشترین تردد ثبت شده روزانه در سطح راه‌های استان البرز در روز ششم فروردین ماه با یک میلیون و ۵۵۰ هزار تردد بوده، اظهار کرد: بیشترین تردد ثبت شده در طول سفر‌های نوروزی در آزادراه کرج- قزوین در منطقه پایانه شهید کلانتری با ۲ میلیون و ۷۱۷ هزار تردد به ثبت رسیده است. 

مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز درباره تعداد کشته‌ها و مصدومان سوانح جاده‌ای استان در طول طرح سفر‌های نوروزی گفت: استان البرز از سال ۱۳۸۶ تاکنون همواره نسبت به سال‌های گذشته کاهش تلفات حوادث جاده‌ای داشته است و براساس گزارش پلیس راه در نوروز ۹۶ تعداد ۹ نفر در صحنه تصادف کشته شدند که این میزان در سال ۹۷ به ۳ نفر رسید و با ۶۷ درصد کاهش روبرو شد. 

وی افزود: تعداد مجروحانی سفر‌های نوروزی سال ۹۷ که برای آن‌ها پرونده تشکیل شده همانند سال ۹۶، ۱۵ نفر است که تغییری نسبت به سال قبل نداشته است، اما میزان تصادفات خسارتی با ۸۱۲ مورد، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۴ درصد افزایش مواجه بوده است. 

رضایی با بیان اینکه براساس گزارش اورژانس از تاریخ ۲۴ اسفندماه تا پانزدهم فروردین ماه ۳۵۶ نفر در تصادفات جاده‌ای مصدوم و پنج نفر نیز کشته شدند، تصریح کرد: در این مدت تعداد ۱۱ عملیات اورژانس هوایی انجام شد که ۲۷ مصدوم را به مراکز درمانی انتقال دادند. 

وی درباره علت اختلاف آمار پلیس راه و اورژانس بیان کرد: تعدادی از مصدومان نسبت به تشکیل پرونده نزد پلیس راه اقدام نمی‌کنند، همچنین تعدادی از آن‌ها به دلیل جراحات جزیی اقدام به تشکیل پرونده نمی‌کنند که بخشی از علت اختلاف آمار ناشی از تعریف نوع مصدومیت توسط پلیس راه و اورژانس است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - البرز - میلیون - نوروزی - تعداد - فروردین - وسیله - نقلیه - شهرسازی - تاریخ - اورژانس - میزان - رضایی - جاده‌ای - تشکیل - اینکه - پرونده - سفر‌های - اسفندماه - مدیرکل - نوروز - براساس - نمی‌کنند - گذشته - مصدومان - گزارش - اقدام - درباره - اختلاف - تصادفات - تعدادی - مصدوم - آن‌ها - مواجه - پانزدهم - مشابه - مربوط - اظهار - درصدی - تلفات - افزایش - تصریح - محور‌های - افزود - راه‌های - ساعتی - متوسط - بیشترین -

مطالب مرتبط با : تردد بیش از ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در ایام نوروز در استان البرز/ کاهش ۶۷ درصدی تعداد تلفات جاده‌ای
نظر شما در مورد : تردد بیش از ۳۵ میلیون وسیله نقلیه در ایام نوروز در استان البرز/ کاهش ۶۷ درصدی تعداد تلفات جاده‌ای

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*