مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48197 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 -ساعت : 06:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

در مراسم تودیع‌ و معارفه رئیس منابع‌طبیعی سوادکوه مطرح شد

افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

مازندشورا: در مراسم تودیع‌و معارفه رئیس جدید منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه به افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سوادکوه نسبت به‌ سال‌های‌گذشته و دشمن‌سازی برخی نا‌بلد‌ها برای منابع‌طبیعی اشاره‌شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، منابع‌طبیعی از مهم‌ترین عرصه‌های مرتبط با شهرستان سوادکوه است که وجود جنگل‌های گسترده، درختان‌نادر و گونه‌های مختلف‌گیاهی بخشی از این توانمندی است.

برگزاری مراسم تودیع‌و معارفه در منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه، فرصتی است تا برخی از آمار‌ها، تحلیل‌ها و راهکار‌ها از طریق مسؤولان مرتبط بیان‌شود.

* افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سوادکوه

رئیس دادگستری سوادکوه با تقدیر از رئیس سابق اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه به لزوم توجه به زراعت‌چوب اشاره‌کرد و گفت: در برخی موارد شاهد تصرف نا‌خواسته افراد در عرصه‌های منابع‌طبیعی هستیم و مشخص‌نبودن عرصه‌های طبیعی، پیچیدگی‌هایی را به وجود‌آورد که تأکید ما بر جدایی عرصه‌های طبیعی و مستثنیات است.

احمد محمدی با بیان اینکه ورود‌و خروج به مراتع همواره از دغدغه‌های مرتع‌داران بود و اجرای طرح «قُرُق‌شکنی» به عنوان فرهنگ آیینی‌و سنتی از موضوع‌های مهمی است که در سال‌های اخیر و با مدیریت رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه اجرایی‌شد و لزوم حمایت از دامداران قبل از ورود به مراتع هم باید مورد‌توجه باشد.

وی از افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سال 1396 نسبت به‌ سال‌های قبل از آن خبر‌داد و خاطر‌نشان کرد: میزان جرایم مربوط به کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی برای تشخیص ملی بودن اراضی، خلع‌ید تصرف عدوانی، چرای‌دام در مناطق قُرُق‌شده و تخریب اراضی ملی دارای بیشترین میزان جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی است که لارم است افزایش جرایم منابع طبیعی، علت‌یابی‌شود.

محمدی، گفت: بعد از نیروی انتظامی، بیشترین ارتباط ما با اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه بود.

*لزوم تلاش همگانی برای حمایت از منابع‌طبیعی

رئیس جدید منابع‌طبیعی‌و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با تقدیر از انتخاب مدیر‌کل و تشکر از زحمات رئیس منابع‌طبیعی سابق شهرستان سوادکوه، گفت: برای دست‌یابی به اهداف منابع‌طبیعی باید شاهد تلاش همگانی باشیم.

حمید‌رضا احمدی با بیان اینکه گذشتگان به خاطر زنده‌به گور کردن دختران سر‌زنش شدند و کاری نکنیم که آیندگان به‌خاطر از‌بین‌بردن منابع طبیعی ما را مورد‌‌سرزنش قرار‌دهند و همه برای حفاظت از منابع‌طبیعی کوشا باشیم.

وی با اشاره به اینکه نحوه برخورد مردم و مدیران با منابع‌طبیعی یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی پیشرفت‌کشور است، گفت: تلاش‌کنیم تا پیشرفت عرصه‌های مختلف کشور را در منابع‌طبیعی هم شاهد‌باشیم.

*برخی نا‌بلد‌ها برای منابع‌طبیعی دشمن‌ساز‌شدند

امام‌جمعه پل‌سفید سوادکوه در مراسم تودیع‌و معارفه رئیس منابع‌طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با اشاره به خدمت‌رسانی، پاک‌دستی، اخلاقی و مقرراتی‌بودن رئیس سابق منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه، گفت: در اوایل انقلاب برای حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی منطقه کِسِلیان سوادکوه تلاش کردیم تا این عرصه‌های محفوظ بماند.

حجت الاسلام احمد قربانی با بیان اینکه منابع طبیعی به شخص خاصی تعلق‌ندارد و کسانی که اقدام به قاچاق چوب می‌کنند باید در اول‌قبر، پاسخ‌گو باشند، افزود: اسلام برای روستائیان حریم قرار‌داد و برخی نا‌بلد‌ها، زمین زراعی مردم‌را برای منابع‌طبیعی سند‌زدند که برای منابع‌طبیعی، دشمن‌ساز‌شد.

وی با تقدیر از تلاش‌گران منابع‌طبیعی که در مسیر دفاع از منابع‌طبیعی جان‌باختند، گفت: حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی برای همگان لازم است و شهرداران، دهیاران و شوراها در این زمینه همکاری‌کنند.

* فرهنگ‌سازی رکن‌اساسی حفظ منابع‌طبیعی است

فرماندار سوادکوه نیز با اشاره به اهمیت منابع‌طبیعی به نامگذاری سال‌ توسط مقام‌معظم‌رهبری، گفت: بخش مهمی از نامگذاری‌های سال‌های اخیر توسط مقام معظم‌رهبری با موضوع اقتصاد و اقتصاد‌مقاومتی بود.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم با بیان اینکه بر طبق سند 1404، جمهوری اسلامی ایران باید کشوری توانمند در عرصه‌های مختلف‌باشد، افزود: همه‌ما باید برای تحقق شعار سال مقام‌معظم رهبری تلاش کنیم و شعار امسال هم با همکاری و تعامل مردم محقق‌شدنی است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی رکن‌اساسی حفظ منابع‌طبیعی است، خاطر‌نشان کرد: تلاش‌گران عرصه منابع‌طبیعی هم باید در حوزه مردم‌داری و هم به عنوان ضابط‌قضایی عمل‌کنند که این بیانگر وظایفی است که ضد‌و نقیض به نظر‌می‌رسد.

توحیدی‌مقدم گفت: علاقه‌مند به ادامه حضور ید‌الله داودی به عنوان رئیس اداره منابع‌طبیعی‌و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه بودیم که با نظر استانی و برای ارتقای او اقدام‌شد و ما مانع ارتقای این مدیر توانمند نمی‌شویم.

گزارش از عمران اکبرنژاد

86015/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منابع‌طبیعی - سوادکوه - شهرستان - عرصه‌های - طبیعی - اینکه - جرایم - مرتبط - منابع - اداره - اشاره - افزایش - عنوان - سال‌های - مراسم - تقدیر - رهبر - معارفه - آبخیز‌داری - تلاش‌گران - افزود - نا‌بلد‌ها - توحیدی‌مقدم - ارتقای - حفاظت - توانمند - رکن‌اساسی - فرهنگ‌سازی - حمایت - مراتع - محمدی - تودیع‌و - گزارش - خاطر‌نشان - میزان - منابع‌طبیعی‌و - همگانی - بیشترین - اراضی - باشیم -

نظر شما در مورد : افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*