افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 فروردین 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 48197 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در مراسم تودیع‌ و معارفه رئیس منابع‌طبیعی سوادکوه مطرح شد

افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

مازندشورا: در مراسم تودیع‌و معارفه رئیس جدید منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه به افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سوادکوه نسبت به‌ سال‌های‌گذشته و دشمن‌سازی برخی نا‌بلد‌ها برای منابع‌طبیعی اشاره‌شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، منابع‌طبیعی از مهم‌ترین عرصه‌های مرتبط با شهرستان سوادکوه است که وجود جنگل‌های گسترده، درختان‌نادر و گونه‌های مختلف‌گیاهی بخشی از این توانمندی است.

برگزاری مراسم تودیع‌و معارفه در منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه، فرصتی است تا برخی از آمار‌ها، تحلیل‌ها و راهکار‌ها از طریق مسؤولان مرتبط بیان‌شود.

* افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سوادکوه

رئیس دادگستری سوادکوه با تقدیر از رئیس سابق اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه به لزوم توجه به زراعت‌چوب اشاره‌کرد و گفت: در برخی موارد شاهد تصرف نا‌خواسته افراد در عرصه‌های منابع‌طبیعی هستیم و مشخص‌نبودن عرصه‌های طبیعی، پیچیدگی‌هایی را به وجود‌آورد که تأکید ما بر جدایی عرصه‌های طبیعی و مستثنیات است.

احمد محمدی با بیان اینکه ورود‌و خروج به مراتع همواره از دغدغه‌های مرتع‌داران بود و اجرای طرح «قُرُق‌شکنی» به عنوان فرهنگ آیینی‌و سنتی از موضوع‌های مهمی است که در سال‌های اخیر و با مدیریت رئیس اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه اجرایی‌شد و لزوم حمایت از دامداران قبل از ورود به مراتع هم باید مورد‌توجه باشد.

وی از افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی سال 1396 نسبت به‌ سال‌های قبل از آن خبر‌داد و خاطر‌نشان کرد: میزان جرایم مربوط به کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی برای تشخیص ملی بودن اراضی، خلع‌ید تصرف عدوانی، چرای‌دام در مناطق قُرُق‌شده و تخریب اراضی ملی دارای بیشترین میزان جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی است که لارم است افزایش جرایم منابع طبیعی، علت‌یابی‌شود.

محمدی، گفت: بعد از نیروی انتظامی، بیشترین ارتباط ما با اداره منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه بود.

*لزوم تلاش همگانی برای حمایت از منابع‌طبیعی

رئیس جدید منابع‌طبیعی‌و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با تقدیر از انتخاب مدیر‌کل و تشکر از زحمات رئیس منابع‌طبیعی سابق شهرستان سوادکوه، گفت: برای دست‌یابی به اهداف منابع‌طبیعی باید شاهد تلاش همگانی باشیم.

حمید‌رضا احمدی با بیان اینکه گذشتگان به خاطر زنده‌به گور کردن دختران سر‌زنش شدند و کاری نکنیم که آیندگان به‌خاطر از‌بین‌بردن منابع طبیعی ما را مورد‌‌سرزنش قرار‌دهند و همه برای حفاظت از منابع‌طبیعی کوشا باشیم.

وی با اشاره به اینکه نحوه برخورد مردم و مدیران با منابع‌طبیعی یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی پیشرفت‌کشور است، گفت: تلاش‌کنیم تا پیشرفت عرصه‌های مختلف کشور را در منابع‌طبیعی هم شاهد‌باشیم.

*برخی نا‌بلد‌ها برای منابع‌طبیعی دشمن‌ساز‌شدند

امام‌جمعه پل‌سفید سوادکوه در مراسم تودیع‌و معارفه رئیس منابع‌طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با اشاره به خدمت‌رسانی، پاک‌دستی، اخلاقی و مقرراتی‌بودن رئیس سابق منابع‌طبیعی شهرستان سوادکوه، گفت: در اوایل انقلاب برای حفاظت از عرصه‌های منابع‌طبیعی منطقه کِسِلیان سوادکوه تلاش کردیم تا این عرصه‌های محفوظ بماند.

حجت الاسلام احمد قربانی با بیان اینکه منابع طبیعی به شخص خاصی تعلق‌ندارد و کسانی که اقدام به قاچاق چوب می‌کنند باید در اول‌قبر، پاسخ‌گو باشند، افزود: اسلام برای روستائیان حریم قرار‌داد و برخی نا‌بلد‌ها، زمین زراعی مردم‌را برای منابع‌طبیعی سند‌زدند که برای منابع‌طبیعی، دشمن‌ساز‌شد.

وی با تقدیر از تلاش‌گران منابع‌طبیعی که در مسیر دفاع از منابع‌طبیعی جان‌باختند، گفت: حفظ محیط‌زیست و منابع طبیعی برای همگان لازم است و شهرداران، دهیاران و شوراها در این زمینه همکاری‌کنند.

* فرهنگ‌سازی رکن‌اساسی حفظ منابع‌طبیعی است

فرماندار سوادکوه نیز با اشاره به اهمیت منابع‌طبیعی به نامگذاری سال‌ توسط مقام‌معظم‌رهبری، گفت: بخش مهمی از نامگذاری‌های سال‌های اخیر توسط مقام معظم‌رهبری با موضوع اقتصاد و اقتصاد‌مقاومتی بود.

عبدالجواد توحیدی‌مقدم با بیان اینکه بر طبق سند 1404، جمهوری اسلامی ایران باید کشوری توانمند در عرصه‌های مختلف‌باشد، افزود: همه‌ما باید برای تحقق شعار سال مقام‌معظم رهبری تلاش کنیم و شعار امسال هم با همکاری و تعامل مردم محقق‌شدنی است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی رکن‌اساسی حفظ منابع‌طبیعی است، خاطر‌نشان کرد: تلاش‌گران عرصه منابع‌طبیعی هم باید در حوزه مردم‌داری و هم به عنوان ضابط‌قضایی عمل‌کنند که این بیانگر وظایفی است که ضد‌و نقیض به نظر‌می‌رسد.

توحیدی‌مقدم گفت: علاقه‌مند به ادامه حضور ید‌الله داودی به عنوان رئیس اداره منابع‌طبیعی‌و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه بودیم که با نظر استانی و برای ارتقای او اقدام‌شد و ما مانع ارتقای این مدیر توانمند نمی‌شویم.

گزارش از عمران اکبرنژاد

86015/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #منابع‌طبیعی #سوادکوه #شهرستان #عرصه‌های #طبیعی #اینکه #جرایم #مرتبط #منابع #اداره #اشاره #افزایش #عنوان #سال‌های #مراسم #تقدیر #رهبر #معارفه #آبخیز‌داری #تلاش‌گران #افزود #نا‌بلد‌ها #توحیدی‌مقدم #ارتقای #حفاظت #توانمند #رکن‌اساسی #فرهنگ‌سازی #حمایت #مراتع #محمدی #تودیع‌و #گزارش #خاطر‌نشان #میزان #منابع‌طبیعی‌و #همگانی #بیشترین #اراضی #باشیم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افزایش جرایم مرتبط با منابع‌طبیعی در سوادکوه

*

*


X https://sport45.site/