مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48360 -تاریخ انتشار : شنبه 25 فروردین 1397 -ساعت : 12:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جمع آوری روزانه بیش از150تن زباله در ایرانشهر

مازندشورا: شهردارآنلاین: شهردار ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: روزانه بیش از 150 تن زباله از سطح این شهر جمع آوری می شود که 60 درصد آن را زباله های خشک تشکیل می دهد.

مازندشورا:نور احمد درخش اظهار داشت: رها شدن زباله ها مانع توسعه‌ شهری است و باید در زمانی محدود برای ساماندهی پسماند همت کرد.
وی وجود کامیون‌های روباز، مخلوط بودن زباله‌های بیمارستانی با سایر زباله‌ها، بی توجهی به حمل صحیح و علمی زباله‌ها را از چالش‌های مدیریت پسماند برشمرد.
وی از ارائه طرح ساماندهی بهداشتی زباله ها در ایرانشهر خبر داد و افزود: در این طرح زباله‌ها به طور استاندارد جمع آوری، حمل و دفن می ‌شود. 
وی با بیان اینکه زباله‌ها به سه بخش زباله شهری، عفونی و خانگی تقسیم می‌ شوند گفت: 60 درصد زباله‌ها خشک و مابقی را زباله‌های تر تشکیل می ‌دهد.
شهردار ایرانشهر اظهار داشت: برای مشارکت بخش خصوصی باید بخش پسماند توجیه اقتصادی داشته باشد که یکی از اقداماتی که این توجیه اقتصادی را محقق می‌ کند راه‌اندازی سایت است.
درخوش افزود: برنامه ساماندهی سایت پسماند در دست پیگیری و انجام است و موضوع ایجاد حصار و دفن اصولی از طریق حفر ترانشه در ایرانشهر نیز آغاز شده است. 
وی تصریح کرد: موضوع دفن زباله‌های عفونی از دیگر چالش‌های این بخش است که بدین منظور فرهنگ سازی و جلب مشارکت شهروندان در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: توزیع رایگان نایلون‌های تفکیک زباله، نصب باکسهای زباله با ظاهری مناسب در شهر از جمله برنامه های شهرداری ایرانشهر برای مشارکت دادن شهروندان در پاکیزگی و نظافت شهر است.
ایرانشهر در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در سه راهی زاهدان- چابهار و بم- چابهار واقع شده است.

منبع:ایرنا


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - ایرانشهر - زباله‌ها - پسماند - مشارکت - زباله‌های - ساماندهی - موضوع - چابهار - شهروندان - برنامه - زاهدان - افزود - اظهار - چالش‌های - عفونی - توجیه - اقتصادی -

نظر شما در مورد : جمع آوری روزانه بیش از150تن زباله در ایرانشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*