افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 فروردین 1397 - ساعت : 23:04

کد مطلب: 48501 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

مازندشورا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به برنامه‌های هفته سلامت در استان اشاره کرد و گفت: در این هفته 14 پروژه بهداشتی و درمانی با زیربنای 3 هزار و 500 مترمربع با اعتبار 8 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدعباس موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت اظهار کرد: کیفیت خدمات با اجرای طرح تحول سلامت بهتر شده است.

وی تکمیل پروژه‌های حوزه سلامت که بسیار گسترده است در سال 97 ادامه دارد، تصریح کرد: 6 مرکز زایمان طبیعی در استان فعال است و دو مرکز دیگر در دست ساخت داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به طرح هتلینگ بیمارستانی افزود: ارتقای هتلینگ بیمارستانی در طرح تحول سلامت در 10 فاز 53 میلیارد و 700 میلیون تومان در 23 بیمارستان در حال انجام است.

این مسؤول با اعلام اینکه در سال گذشته در بحث توسعه و بهینه‌سازی اورژانس‌ها دو اورژانس بیمارستانی در شهرهای قائم‌شهر و آمل به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: در طرح تحول سلامت 110 تخت ویژه در بیمارستان‌های استان راه‌اندازی شده است.

موسوی از راه‌اندازی دو مرکز غربالگری در شهرهای ساری و چالوس خبر داد و گفت: یک مرکز غربالگری در بیمارستان امام سجاد رامسر در دست ساخت داریم.

وی درباره ارائه خدمات اورژانس‌ها در استان، اظهار کرد: در حال حاضر 31 پایگاه شهری، 52 پایگاه جاده‌ای، یک پایگاه هوایی اورژانس و دو دستگاه موتور آمبولانس در استان فعال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران متوسط حضور اورژانس در زمان حادثه در حوزه شهری را هفت دقیقه و جاده‌ای را 12 دقیقه و 30 ثانیه عنوان کرد و ادامه داد: 139 وسیله آمبولانسی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

این مسؤول در بخش دیگری به اقدامات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی استان در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: فرهنگ مواد غذایی را در جامعه ترویج کنیم و مردم باید توجه داشته باشند که مواد غذایی استاندارد لازم را مصرف کنند و توجه به محصولات داشته باشند تا آرم سیب سلامت داشته باشد.

موسوی با اعلام اینکه در ایام نوروز 18 هزار و 390 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی داشته ایم، تصریح کرد: در این مدت 10 تن مواد فاسد غذایی کشف و معدوم سازی شد.

وی با اشاره به اینکه در ایام نوروز کمبود دارو نداشته‌ایم و 37 داروخانه به صورت شبانه‌روزی و 100 داروخانه به صورت روزانه در این ایام فعال بودند، ادامه داد: 330 هزار ویزیت در این ایام صورت گرفته که 100 هزار ویزیت در مراکز بهداشتی و بقیه در اورژانس بیمارستان‌ها و دیگر مراکز بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه 85 میلیارد تومان در ایام نوروز ارائه خدمات داشته‌ایم که در بخش بستری 46 میلیارد تومان حجم ارائه خدمات بوده است، گفت: خدمات خوبی به بیماران دیالیزی شده است.

موسوی به برنامه‌های هفته سلامت در استان اشاره کرد و گفت: در این هفته 14 پروژه بهداشتی و درمانی با زیربنای 3 هزار و 500 مترمربع با اعتبار 8 میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سلامت #دانشگاه #پزشکی #استان #مازندران #خدمات #اشاره #میلیارد #اورژانس #غذایی #نوروز #اینکه #تومان #موسوی #ادامه #بهداشتی #پایگاه #مراکز #بیمارستانی #ارائه #غربالگری #جاده‌ای #پروژه #ویزیت #داروخانه #باشند #راه‌اندازی #دقیقه #شهرهای #اظهار #افزود #هتلینگ #تصریح #بیمارستان #مسؤول #داریم #درمانی #اورژانس‌ها #اعلام #بهره‌برداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : افتتاح 14 پروژه بهداشتی و درمانی هفته سلامت در مازندران

*

*


X https://sport45.site/