مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48511 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 08:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برگزاری 50 کنسرت نوروزی و دریغ از یک موسیقی محلی در مازندران

نوازنده و سرپرست گروه موسیقی نواحی کایر مطرح کرد

برگزاری 50 کنسرت نوروزی و دریغ از یک موسیقی محلی در مازندران

مازندشورا: نوازنده و سرپرست گروه موسیقی نواحی کایر خطاب به مسؤولان فرهنگی مازندران گفت: ایام نوروز 50 کنسرت گذاشتید، هنرمند بومی کجای این برنامه‌ها بود؟ ما مخالف موسیقی پاپ نیستیم، اما این‌همه هنرمند بومی در تلویزیون آوردیم، مگر بد ساز زدند؟ پیش از نوروز در سالن سید رسول برنامه داشتیم و 2 هزار و 400 نفر آمدند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سیدجمال محمدی دوشنبه‌شب در آیین رونمایی از سه آلبوم موسیقی محلی در حوزه هنری مازندران اظهار کرد: حوزه هنری با مدیریت فعلی به اتفاقات مهمی در بخش موسیقی دست یافته است و علاقه‌مندی و عشق تبدیل به آثار و کار هنری می‌شود.

وی افزود: نتوانستیم در صدا و سیما فرهنگ خود به‌ویژه بخش موسیقیایی را ترویج کنیم و برخی از فرزندان مازندرانی هنوز ساز مازندرانی را نمی‌شناسند.

 نوازنده و سرپرست گروه موسیقی نواحی کایر ​با بیان اینکه کار موسیقی مقامی و تحقیقاتی بسیار سخت است، تصریح کرد: آلبوم‌هایی که در منقبت حضرت رسول(ص) و امام رضا(ع) و درباره نیما یوشیج منتشر شده است، نیاز به پژوهش و تحقیق داشت که کار سختی را گروه موسیقی مقامی به همت سیدجمال محمدی انجام داده است. 

محمدی با انتقاد از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: نشستی با احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران داشتیم و گفتیم که هنرمند کجای کار سیستم فرهنگی است، باید به هنرمند بگویید که اگر در ایام عید نوروز 50 کنسرت گذاشتید، هنرمند بومی کجای این برنامه‌ها بود؟ ما مخالف موسیقی پاپ نیستیم اما این‌همه هنرمند بومی در تلویزیون آوردیم، مگر بد ساز زدند؟ پیش از نوروز در سالن سید رسول برنامه داشتیم و 2 هزار و 400 نفر آمدند.

این هنرمند موسیقی اظهار امیدواری کرد که توجه به موسیقی و استفاده از هنرمندان بومی بیشتر اوج بگیرد و حوزه هنری بتواند به داد هنرمندان برسد، هر مدیری از جایی می‌رود باید بگوید کاری انجام داده‌ام، الان بحث موسیقی وارداتی ضربه به‌سزایی به موسیقی محلی زده است.  

وی ادامه داد: توقع داریم که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ماهانه دوبار جلسه‌ای با مفاخر موسیقی داشته باشد اما اساساً جلسات آنها با شرکت‌های تجاری فرهنگی است که ما را فلج کردند.

محمدی در پایان تصریح کرد: این شرکت‌ها با فروش بلیط 120 هزار تومانی، در یک روز  400 میلیون تومان به‌دست می‌آورند و با خواننده‌های آنها که صحبت می‌کنیم می‌گویند اتفاقی بوده است و به کنسرت دعوت شدیم! واقعیت این است که شرکت‌های دلال می‌آیند، سالن در اختیار می‌گیرند و می‌نشینند جای آنهایی که 30 تا 40 سال کار کرده‌اند، و دیگر هنرمند بومی نمی‌تواند کاری انجام بدهد.

انتهای پیام/ 86001/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - هنرمند - مازندران - فرهنگ - ارشاد - محمدی - کنسرت - اسلامی - داشتیم - فرهنگی - نوروز - شرکت‌های - مقامی - اظهار - نواحی - مازندرانی - سرپرست - تصریح - اداره‌کل -

نظر شما در مورد : برگزاری 50 کنسرت نوروزی و دریغ از یک موسیقی محلی در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*