مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 48529 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1397 -ساعت : 13:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر توجه مسافران به اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها برای انجام سفرها

یک مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عنوان کرد:

تاکید بر توجه مسافران به اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها برای انجام سفرها

مازندشورا: معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: در بازدید روز جاری از محور هراز مشاهده شد كه برخی از رانندگان به هشدارها و اطلاعیه های صادره توجه نکردند و ملزومات كافی برای انجام یك سفر زمستانی را نداشتند و در نتیجه با توقف در سطح و حاشیه مسیر ، برای عبور دیگر خودروها ترافیك و كندی حركت ایجاد كرده بودند. 

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌‌ای، حیدر مُطاعی معاون راهداری این سازمان در گفتگوی زنده با خبر ساعت ۱۴ شبكه یك سیمای جمهوری اسلامی ایران، بیان کرد: ۱۵۰ محور مواصلاتی در ۱۵ استان بر اثر ورود سامانه بارشی اخير به كشور و بارش نزولات آسمانی،  سفيد پوش شد كه با همت و تلاش راهداران سخت كوش، تمامی اين محورها باز بوده و تردد به صورت آرام و روان در آنها جريان دارد. 

وی افزود: بارش‌های اخیر كه از روز شنبه آغاز شده است در بیشتر استان ها كشور به صورت بارش باران و در استانهای مازندران، تهران، البرز، قزوین و بخشی از استان‌های مركزی، زنجان و گلستان به صورت برف و گاهی به شكل تگرگ بوده است این در حالی است كه در محورهای هراز، فیروزكوه، كندوان و چالوس در استان مازندران، بارش برف همراه با كولاك طی دو روز اخیر برخی از هموطنان مسافر عبوری از این محورها را غافلگیر نمود و در بازدید روز جاری از محور هراز مشاهده شد كه برخی از رانندگان به هشدارها و اطلاعیه های صادره توجه نکردند و ملزومات كافی برای انجام یك سفر زمستانی را نداشتند و در نتیجه با توقف در سطح و حاشیه مسیر ، برای عبور دیگر خودروها ترافیك و كندی حركت ایجاد كرده بودند.  

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینكه با حضور مستمر اكیپ‌‌های راهداری در محورهای مواصلاتی استان‌های دارای بارش و انجام به موقع نمك پاشی و برف روبی خوشبختانه تمامی راهها باز بوده و تردد كلیه محورهای فرعی، اصلی و شریانی جریان دارد. 

مُطاعی با اعلام اینكه تنها در روز گذشته توسط راهداران ،  ۹۲۴ تُن شن و نمك در راههای برفگیر پخش شده همچنین  ۲۰۴۷ كیلومتر باند از محورهای مواصلاتی برف روبی و ۶ مقطع ریزش نیز برداری گردیده ، تاكید كرد: در روز قبل  به  ۸۰ دستگاه خودرو كمك رسانی و ۳۳ نفر مسافر در مكانهای امن اسكان داده شده است و مسافران و كاربران جاده‌ها، زمستان را تمام شده تلقی نكنند و كلیه ملزومات ایمنی را همراه داشته و با رعایت نكات ایمنی سفر كنند. 

وی با تاكید بر این كه با توجه به شرایط فعلی آب و هوایی و حاكم بر كشور بالاخص در جاده‌های و پیش‌بینی سازمان هواشناسی  مبنی بر تداوم این بارش‌ها در روزهای آتی ، از هموطنان خواست از انجام سفرهای غیرضروری خوددداری كرده و در صورت سفر، حتما زنجیر چرخ  و دیگر لوازم ضروری به همراه داشته و حتما از لحاظ فنی خودروی خو د قبل از مسافرت مطمئن شده  و با دریافت آخرین وضعیت راهها و شرایط آب و هوایی باشند. 

این مقام مسئول به بارش برف امروز همراه با كولاك شدید در جاده چالوس و محور هراز اشاره كرد و گفت: در برخی از نقاط محور كرج-چالوس ارتفاع برف به ۴۰ سانتی‌متر نیز رسیده است كه این امر تردد را در این محور دشوار ساخته و با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس راه، از تردد خودروها بدون داشتن زنجیر چرخ ممانعت شده و با تلاش راهداران و انجام عملیات برفروبی و نمك پاشی تردد جریان دارد.  

گفتنی است سامانه جامع ۱۴۱ شامل  تلفن گویای ۱۴۱، اپ ۱۴۱، پایگاه اطلاع‌رسانی www.۱۴۱.ir  و سامانه ۱۰۰۰۱۴۱به صورت شبانه‌روز با ارائه آخرین وضعیت راههای كشور با دسترسی آسان و اطلاعات لحظه ای و مطمئن برای انجام سفرهای ایمن ،مطمئن و با آرامش در خدمت هموطنان می‌باشد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : راهداری - محورهای - همراه - استان - سامانه - راهداران - چالوس - حمل‌ونقل - مواصلاتی - هموطنان - مطمئن - اینكه - راههای - جریان - راهها - هوایی - زنجیر - وضعیت - سفرهای - اشاره - ایمنی - شرایط - تاكید - كولاك - معاون - تمامی - مُطاعی - پایگاه - مسافران - محورها - مازندران - مسافر - ملزومات - جاده‌ای - مسئول - استان‌های - خودروها -

مطالب مرتبط با : تاکید بر توجه مسافران به اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها برای انجام سفرها
نظر شما در مورد : تاکید بر توجه مسافران به اطلاعیه‌ها و هشدار‌ها برای انجام سفرها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*